Pořiďte si rodinné auto, které vám poskytne potřebný prostor i zasloužený komfort

Rozrostla se vám rodina a už se s dětmi a kočárky nevejdete do auta? Je na čase rozloučit se s malým autem, které zaparkujete prakticky všude, a pořídit si rodinné auto s velkým kufrem, do kterého se vejdete se všemi a vším.

Pořiďte si rodinné auto, které vám poskytne potřebný prostor i zasloužený komfort Foto: DuxX / Shutterstock.com

Při výběru rodinného auta je vhodné udělat si seznam priorit a potřeb rodiny, abyste mohli vybrat auto, které bude nejvíce vyhovovat vašim představám. Jezdíte často na hory a ocenili byste pohon 4 × 4? Vystačíte si s pěti místy, nebo je pro vás rozumné, aby mělo vaše rodinné auto 7 míst? Nezapomeňte si ujasnit tyto základní parametry:

1. Velikost a prostor

Zvažte, kolik členů má nebo v budoucnu bude mít vaše rodina a jaký prostor budete potřebovat. Ujistěte se, že má auto dostatek místa pro cestující i veškeré vybavení. Pokud máte malé děti, mohou být užitečné již integrované dětské sedačky, nebo alespoň dostatek prostoru pro jejich instalaci.

2. Bezpečnost

Zaměřte se na bezpečnostní funkce vozidla, jako jsou airbagy, stabilizační systémy, asistenční systémy pro nouzové brzdění nebo sledování mrtvého bodu. Zkontrolujte také hodnocení bezpečnosti vozidla od nezávislých organizací, jako je Euro NCAP.

3. Spolehlivost a údržba

Dohledejte si informace o spolehlivosti a údržbě konkrétního modelu auta. Podívejte se na recenze od majitelů a postřehy o spolehlivosti od nezávislých zdrojů. Některá auta mohou mít nižší náklady na údržbu než jiná, proto pročítejte také diskuzní fóra, kde můžete získat plno užitečných tipů od ostatních rodin a řidičů.

4. Spotřeba paliva

Porovnejte spotřebu paliva vozidel, zejména pokud denně dojíždíte do práce a školky nebo v případě, že plánujete dlouhé cesty. Nižší spotřeba paliva může přímo ovlivnit náklady na provoz. Nezapomeňte na možnost hybridních a elektrických automobilů.

5. Funkčnost a výbava

Zvažte funkčnost a výbavu auta vzhledem k potřebám své rodiny. Na výběr máte v otázkách úložného prostoru, tažného zařízení pro přívěs nebo samotné výbavy vozu v podobě integrovaného navigačního systému, klimatizace a dalších technických vychytávek.

6. Jízdní vlastnosti

Při testovací jízdě zjistěte, jak se auto chová na silnici. Zkuste posoudit pohodlnost jízdy, ovladatelnost, stabilitu v zatáčkách a reakce vozidla na různé povrchy silnice. Různá auta vyhovují různým řidičům, proto nedejte jen na doporučení ostatních, ale také na vlastní pocit z řízení.

7. Cenový rozpočet

Stanovte si, kolik jste ochotni za rodinné auto utratit. Uvědomte si, že kromě pořizovací ceny budou s koupí spojeny i další náklady: na pojištění, údržbu a palivo.

Využijte k nákupu vozidla půjčku s výhodným úrokem díky které nebudete muset sahat do svých úspor. Nové auto nemusí znamenat problémy s financemi nebo pokrácení jiných, plánovaných i neplánovaných výdajů. Sjednejte si online půjčku a neubírejte si z každodenního komfortu.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostNEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY