VOLNÝ ČAS

Kdy se mění čas - datum posunu zimního a letního času

Komentáře

Středoevropský

Letní, rozhodně.

Letní

Středoevropský určitě!

Středoevropský

Letníííííí

Letní hned okamžitě

STREDOEVROPSKY TAK ZE ZIMNI

Určitě letní! Málo lidí si uvědomuje, že ho používáme 7 měsíců a zimní jen pět. Také proto, že většina z nás má dnes již posunutou pracovní dobu a letní dny s rodinou venku jsou k nezaplacení.

Letní,,

Letný čas, hlavne kvôli profitu zo slnečného svitu v lete, blahodárne pôsobiaceho na našu hypofýzu. Máme lepšiu náladu, keď slniečko svieti.

Rozhodně letní, je déle vidět v létě i v zimě a ráno mě v létě zbytečně nebudí sluníčko už po třetí hodině ráno!

Letní, je více denního světla na aktivity s dětmi!!!

Letní

Zimní, to jest středoevropský. Ten letní je paskvil.

Středoevropský,tzn zimní, přirozený

Jelikož vstávám ve 3h ráno tak raději zimní.Ale v podstatě je to jedno který,hlavně ať už se nemění.

Málo kdo si uvědomuje jednu velkou nevýhodu zimního času v létě. Malé děti vstávají velmi brzo, se světlem. Opravdu nechci zimní čas celoročně! Byli by schopné celé léto vstávat ve čtyři(pár týdnů i ve tři) ráno! Stačí že v létě otravuji už od pěti. Bohužel ne každý má venkovní rolety které jako jediné opravdu zatemní místnost.

Určitě letní

Letní, jasná věc.

Nevim, me je to jedno!

byl jeden a vše klapalo,takže středoevropský

Středoevropský,nevymýšlej me novoty,jsme tak nastaveni od prirody...

Vaše problémy na moje hlavy 🐲🐲🐲

Rozhodně letní !!!! Nechápu k čemu by v letních dnech kdy máme možnost využít maximum denního svitu, by mělo být vidět už ve tři ráno kdy většina lidí stejně spí ,místo toho pěkně využít světla a sluníčka do pozdějších večerních hodin .Je to dobře vymyšlené,nechápu proč nějaké tupé hlavy do toho musejí porád šťourat ...

Středoevropský. Je dobře, když je poledne v polovině dne a půlnoc v půlce noci. Čas tak byl vymyšlen, ne tak jak se to lidem hodilo.

Letní, člověk není tvor noční, je přizpůsoben pro denní světlo. V našich končinách tomu odpovídá letní čas. Mezi východem a západem v naší zemi je rozdíl skoro půl hodiny. Já jsem z východní části a nemám rád tmu v zimě již brzy odpoledne.

Rozhodně zimní, vlastně normální středoevropský! Poledne bylo odjakživa ve 12 hodin, nevzdorujme přírodě! Slunko nám dá světla pořád stejně, a co když si ho chce někdo užívat zrovna ráno?

Nechte přírodu přírodou! Rozhodně středoevropský!

Letni

Středoevropský, tedy zimní.

Měl by být shodný pro celé časové pásmo, ve kterém se nacházíme. Takže zimní.

Letni

Určite letní čas

Nějaký nechejte napořád. Třeba zimní, v ložnici si zatáhněte lepším závěsem a máte po problému se světlem. Kdo pracuje v noci má denní světlo vyřešené, protože ve dne musí spát.

Nejdou mi na rozum dvě věci: proč se o otázce zrušení zdraví škodlivého střídání času stále dokola jen diskutuje, i když smyslu dávno pozbylo...no, jo, korona...ale mohlo to skončit včas před koronou, kdyby se neprotahovaly nesmyslné diskuze o té druhé věci, totiž, který že čas si vybereme...lidi, před tím umělým opatřením tu byl odjakživa přirozený středoevopský! Také mám ráda letní večery a slunko...mám taky ráda např. květen. Kdo to má stejně, že bychom třeba hlasovali, aby bylo v květnu léto a prázdniny?

Já jsem pro letní. Ráda jsem dlouho venku za světla. V zimě jdu ve 4 domů a je tma jako o půlnoci. Chápu, že příroda nám dala zimní čas, a kdo by neměl rád dlouhé letní večery venku 🥰.

Ráno mě v TV nazdvihl bývalý /díky bohu/ poslanec Pavel Svoboda, který nikdy neexistoval s výjimkou období střídání času, kdy měl vždy svých pár minut slávy na to, aby opět a znovu rozebíral dopady, které má na zdraví a psychiku chudáků střídání času. Vzhledem k tomu, že média již spoustu let vždy v této době dávají prostor doktorům, psychiatrům a komukoliv, aby zas a znovu zdůrazňovali jeho škodlivost, divím se, že k tomu nedochází také v období letních dovolených, eventuálně během jarních prázdnin, kdy statisíce lidí vyrážejí na zahraniční cesty. Egypt údajně loni navštívilo 245000 lidí, letos je odhad o 30% vyšší, Řecko zhruba 350000 a co např. Dubaj, Tuecko, Srí Lanka, USA, nebo - nedejbože Thajsko!!! Pokud má někdo depresi a psychické problémy s jednou hodinou časového rozdílu během půl roku, co s ním asi musí provést dva posuny vesměs během týdne až 14 dní??!!! To u oněch labilnějších osob musí jednoznačně být na návštěvu psychiatra či rovnou hospitalizaci. Přesto oni psychicky labilní jedinci si určitě dovolenou za hranicí našeho časového pásma neodepřou a pravděpodobně by mohli argumentovat tím, že to je přece něco úplně jiného. Opravdu???
Každý rok se těším na střídání časů, myslím si, že letní patří k létu a zimní k zimě. Aklimatizace mi trvá max. dva dny a to se určitě dá přežít.

Vůbec nechápu. Kdo vlastně rozhodl, který čas, jak zde někteří píší, je přirozený a správný? A který čas je špatný a proč? Kdo rozhodl, že se budou obchody, úřad, školy apod. otevírat jak se otevírají? Za mě rozhodně letní a nebo pak ať se upraví otevírací doby, a naše rodina si upraví život podle letního času, milujeme dlouhé letní večery a nesnáším brzké zimní večery. Raději bych ráno vstala do tmy a užila si delší den, kdy rodina a přátelé mohou být pohromadě než abych část dne prospal, protože je světlo už ve 3-4 hod. Nesmysl. Hlavně většinu roku žijeme v letním čase, tak to odpovídá za mnohé. Za mě tedy rozhodně letní.

Změnil bych to o pul hodiny a pak už nikdy tak aby to bylo někde mezi a už konečne všichni stim dali pokoj.

letní, jednoznačně

Nesmysl, čas se nemá měnit. Trpí tím lidské tělo a taky zvířata. Mají zmatek ohledně krmení. Nevím proč my nic z EU nerespektujeme?? Ani důchodovou reformu ani příkaz zrušit změnu času.

Buď střídat nebo letní. Nepotřebuji mít v létě ve tři ráno světlo a osm šero 😎

Rozhodně ten správný... středoevropský ZIMNÍ

To co má být a dříve bylo. Zimní čas je ten OK. Středoevropský. Kdo chce letní, ať si upraví pracovní dobu.

Samozřejmě středoevropský, tedy sluneční. Letní je nesmysl. Kdo chce letní, neuvědomuje si, ze v zimě by byla tma skoro do 10 hodin. Jinak, slunce nikam neposkočî, takže chcete-li mít odpoledne více času, vstaňte dřív i beze změny.

Rozhodně středoevropský

Středoevropský, to je jasné a přirozené

Středoevropský

Rozhodně letní.

Zimní

Určite zimný !! 😘❣️ Mne viac vyhovuje zimny čas.. keď sa čas posunie o 1 hodinu dozadu a ide pomalsie

Rozhodně přirozený, jak říkám "božský", tedy ZIMNÍ!!
Světlomilci si to světlo užijí jen krátce.
V celém domě mi hodiny ukazují zimní čas a nic na tom měnit nebudu. :-)

Určitě středoevropský, pro zdraví, psychiku

Středoevropský

rozhodne zimni

Rozhodně stále střídat letní čas s říjnovým návratem ke SEČ

Nechat ať se střídá letní a zimní cas

Já bych tu změnu času už zrušila. Je to strašný, kdo se s tím pak má srovnávat. Vždycky mám celý druhý den úplně rozhozený a děti taky. Sice se mi spí dobře, díky tomu, že máme v posteli nové matrace z paměťové pěny z https://www.matracky.cz/ , ale i tak ta hodina rozdílu je hodně znát.

Středoevropský. Mě osobně je to jedno, jsem dospělý. Ale je pro mne strašné, když ráno stojím na zastávce a čekám na automus do práce, jak nás míjejí maminky se spícími dětmi v náručí a děti mají aktovky na zádech!!! Vysvětlete malým capartům, že i když je světlo, je už půl desáté večer a musí spát. Blbost na entou! Já jsem prožil celé mládí ve středoevropském čase a bylo všem dobře. A úspory elergetiky jsou totální nesmysly, protože většina továren pracuje na třísměnný provoz. Vůbec nejlepší je, když ráno pouliční osvětlení svítí v létě do osmi hodin a večer v zimě se můžete přerazit, než se dle nastavení rozsvítí. Vím, že je to o lidech, ale nikoho to nezajímá...

Určitě zimní čas.Je pro lidský organismus přirozený a sluneční hodiny předělávat by vypadalo jako v Kocourkově.:)

Středoevropský, tedy zimní

Jednoznačně letni

Urcite zimni.Chci mit v poledne slunce nad hlavou.

Jakýkoli!!! Jen už to proboha zrušte!!!

Zimní tudíž středoevropský,aspoň se využije více denního světla a sluníčka do posledního slunečního paprsku,

Za mě zimní- středoevropský.
My si tady můžeme psát co chceme, zdali bude existovat ještě EU rozhoudnou stejně oni on nás bez nás tak jak to bude vyhovovat papalašům tam. EU na lidi nemysli hlavně že oni mají plný koryta, kéž kdybyse rozpadla co nejdřív.

za mě taky zimní středoevropský čas,EU a členský státy se nedohodnou nikdy,furt se budou hádat jak na trhu,to co maj řešit to nikdy nevyřeší,už mě s tim štvou jak to furt oddalujou,budou furt hledat výmluvy proč to odložit,budou si furt vymejšlet výmluvy proč to odkládat,nikdy se to nevyřeší,nikdy se to nezruší,furt budou řešit jen zbytečnosti.

zrušit změny času,proč to odložili na rok 2026?,proč to nezruší ještě letos,akorát hledaj výmluvy proč to nejde,měli by to změnit na rok 2023,kdyby chtěli zrušit střídání času tak to udělaj ale oni nechtějí,členské státy se na jednotném času nikdy nedohodnou,kdyby chtěli tak se dohodnou ale oni nechtějí.

členové jednotlivých zemí se na jednotném čase nikdy neshodnou,nikdy se změna času nezruší!!!!!,nikdy to nepřijde!!!!!

Jednoznačně letní!!!

Prosím. LETNÍ. Ten středoevropský-zimní mě zabíjí.

Standardní, tedy takzvaně zimní.

my si tu můžem psát co chcem ale těm v eu a členským státům je to u prdele,nikdy se nedohodnou,furt se budou hádat jak báby na trhu.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak jsou otevřené obchody 28. září

Je otevřeno ve vašem oblíbeném obchodě na státní svátek 28.9. 2022? Víme, kde se zavírá a kde zůstávají dveře otevřené. Více v článku!

 

Kde rostou momentálně houby - mapa a oblasti

Odstartovala sezóna hub a my pro vás máme informace, kde rostou houby aktuálně! Podívali jsme se na zoubek i aplikaci na houby. Čtěte dále a...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RADY DO ŽIVOTA

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, rady a další zajímavosti