VOLNÝ ČAS

Kdy se mění čas - datum posunu zimního a letního času

Komentáře

Ale my čo radi športujeme a žijeme svoj aktívny životný aj po práci, každá hodinka denného svetla naviac nám nesmierne pomáha. Preto nám je SEČ k ničomu. Prídem z práce domov a za chvíľu tma. Do prírody či na záhradku ani len pomyslieť, keď tak len z čelovkou. Ale to je také o ničom... Ráno tma toľko neprekáža, predsa pouličné osvetlenie ako aj osvetlenie na pracoviskách existuje :-)

Zimní, středoevropský! Pro zdravý život potřebujeme ranní světlo a večerní tmu. A v létě by bylo světlo dlouho i při zimním čase. Zato v zimě při letním čase by bylo ještě v 9h šero, to si asi nikdo neuvědomuje...

Za mňa jednoznačne letný. SEČ je hodne zastaralý, nemoderný, nepraktický pre dnešné potreby a hodný možno tak pre lenivcov a sedmospáčov :-) Zvlášť tu na Slovensku, ktoré leží v najvýchodnejšom cípe časového pásma. Treba si uvedomiť, že máme rovnaký čas ako západné Francúzsko či Španielsko, ktoré je oproti nám o 1-1,5 hod. posunuté. Pri SEČ v lete by sa ráno rozvidnievalo už okolo pol tretej, zato šerilo by sa už o ôsmej večer, v Auguste/Srpnu už o siedmej a v takom Septembri/Září dokonca už o šiestej! Nie, ďakujem neprosím :-)

Vstávám když se rozezní a uléhám když je tma. Nepoužívám na měření hodiny,minuty a vteřiny.
Používejte také jiné rozměry. Děkuji.

Určite letný. Práve ten najlepšie korešponduje s potrebami dnešnej modernej doby. Pri SEČ by v lete vychádzalo Slnko o 3:47, čo je veľmi veľmi zbytočne skoro. Takisto aj tma v Decembri už okolo 16 hod. pôsobí hodne depresíve.

Zimní, biologicky pro lidi. Přesně ten, který znali naši prarodiče. Nikdy nebyli unavení… sluníčko jim v poledne svítilo přímo nad hlavou a vždy se mohli spolehnout na sluneční hodiny - ukazují čas dle přirozeného slunečního světla

Letni

my si tu můžem psát co chcem ale těm v eu a členským státům je to u prdele,nikdy se nedohodnou,furt se budou hádat jak báby na trhu.

Standardní, tedy takzvaně zimní.

Prosím. LETNÍ. Ten středoevropský-zimní mě zabíjí.

Jednoznačně letní!!!

členové jednotlivých zemí se na jednotném čase nikdy neshodnou,nikdy se změna času nezruší!!!!!,nikdy to nepřijde!!!!!

zrušit změny času,proč to odložili na rok 2026?,proč to nezruší ještě letos,akorát hledaj výmluvy proč to nejde,měli by to změnit na rok 2023,kdyby chtěli zrušit střídání času tak to udělaj ale oni nechtějí,členské státy se na jednotném času nikdy nedohodnou,kdyby chtěli tak se dohodnou ale oni nechtějí.

za mě taky zimní středoevropský čas,EU a členský státy se nedohodnou nikdy,furt se budou hádat jak na trhu,to co maj řešit to nikdy nevyřeší,už mě s tim štvou jak to furt oddalujou,budou furt hledat výmluvy proč to odložit,budou si furt vymejšlet výmluvy proč to odkládat,nikdy se to nevyřeší,nikdy se to nezruší,furt budou řešit jen zbytečnosti.

Za mě zimní- středoevropský.
My si tady můžeme psát co chceme, zdali bude existovat ještě EU rozhoudnou stejně oni on nás bez nás tak jak to bude vyhovovat papalašům tam. EU na lidi nemysli hlavně že oni mají plný koryta, kéž kdybyse rozpadla co nejdřív.

Zimní tudíž středoevropský,aspoň se využije více denního světla a sluníčka do posledního slunečního paprsku,

Jakýkoli!!! Jen už to proboha zrušte!!!

Urcite zimni.Chci mit v poledne slunce nad hlavou.

Jednoznačně letni

Středoevropský, tedy zimní

Určitě zimní čas.Je pro lidský organismus přirozený a sluneční hodiny předělávat by vypadalo jako v Kocourkově.:)

Středoevropský. Mě osobně je to jedno, jsem dospělý. Ale je pro mne strašné, když ráno stojím na zastávce a čekám na automus do práce, jak nás míjejí maminky se spícími dětmi v náručí a děti mají aktovky na zádech!!! Vysvětlete malým capartům, že i když je světlo, je už půl desáté večer a musí spát. Blbost na entou! Já jsem prožil celé mládí ve středoevropském čase a bylo všem dobře. A úspory elergetiky jsou totální nesmysly, protože většina továren pracuje na třísměnný provoz. Vůbec nejlepší je, když ráno pouliční osvětlení svítí v létě do osmi hodin a večer v zimě se můžete přerazit, než se dle nastavení rozsvítí. Vím, že je to o lidech, ale nikoho to nezajímá...

Já bych tu změnu času už zrušila. Je to strašný, kdo se s tím pak má srovnávat. Vždycky mám celý druhý den úplně rozhozený a děti taky. Sice se mi spí dobře, díky tomu, že máme v posteli nové matrace z paměťové pěny z https://www.matracky.cz/ , ale i tak ta hodina rozdílu je hodně znát.

Nechat ať se střídá letní a zimní cas

Rozhodně stále střídat letní čas s říjnovým návratem ke SEČ

rozhodne zimni

Středoevropský

Určitě středoevropský, pro zdraví, psychiku

Rozhodně přirozený, jak říkám "božský", tedy ZIMNÍ!!
Světlomilci si to světlo užijí jen krátce.
V celém domě mi hodiny ukazují zimní čas a nic na tom měnit nebudu. :-)

Určite zimný !! 😘❣️ Mne viac vyhovuje zimny čas.. keď sa čas posunie o 1 hodinu dozadu a ide pomalsie

Zimní

Rozhodně letní.

Středoevropský

Středoevropský, to je jasné a přirozené

Rozhodně středoevropský

Samozřejmě středoevropský, tedy sluneční. Letní je nesmysl. Kdo chce letní, neuvědomuje si, ze v zimě by byla tma skoro do 10 hodin. Jinak, slunce nikam neposkočî, takže chcete-li mít odpoledne více času, vstaňte dřív i beze změny.

To co má být a dříve bylo. Zimní čas je ten OK. Středoevropský. Kdo chce letní, ať si upraví pracovní dobu.

Rozhodně ten správný... středoevropský ZIMNÍ

Buď střídat nebo letní. Nepotřebuji mít v létě ve tři ráno světlo a osm šero 😎

Nesmysl, čas se nemá měnit. Trpí tím lidské tělo a taky zvířata. Mají zmatek ohledně krmení. Nevím proč my nic z EU nerespektujeme?? Ani důchodovou reformu ani příkaz zrušit změnu času.

letní, jednoznačně

Změnil bych to o pul hodiny a pak už nikdy tak aby to bylo někde mezi a už konečne všichni stim dali pokoj.

Vůbec nechápu. Kdo vlastně rozhodl, který čas, jak zde někteří píší, je přirozený a správný? A který čas je špatný a proč? Kdo rozhodl, že se budou obchody, úřad, školy apod. otevírat jak se otevírají? Za mě rozhodně letní a nebo pak ať se upraví otevírací doby, a naše rodina si upraví život podle letního času, milujeme dlouhé letní večery a nesnáším brzké zimní večery. Raději bych ráno vstala do tmy a užila si delší den, kdy rodina a přátelé mohou být pohromadě než abych část dne prospal, protože je světlo už ve 3-4 hod. Nesmysl. Hlavně většinu roku žijeme v letním čase, tak to odpovídá za mnohé. Za mě tedy rozhodně letní.

Ráno mě v TV nazdvihl bývalý /díky bohu/ poslanec Pavel Svoboda, který nikdy neexistoval s výjimkou období střídání času, kdy měl vždy svých pár minut slávy na to, aby opět a znovu rozebíral dopady, které má na zdraví a psychiku chudáků střídání času. Vzhledem k tomu, že média již spoustu let vždy v této době dávají prostor doktorům, psychiatrům a komukoliv, aby zas a znovu zdůrazňovali jeho škodlivost, divím se, že k tomu nedochází také v období letních dovolených, eventuálně během jarních prázdnin, kdy statisíce lidí vyrážejí na zahraniční cesty. Egypt údajně loni navštívilo 245000 lidí, letos je odhad o 30% vyšší, Řecko zhruba 350000 a co např. Dubaj, Tuecko, Srí Lanka, USA, nebo - nedejbože Thajsko!!! Pokud má někdo depresi a psychické problémy s jednou hodinou časového rozdílu během půl roku, co s ním asi musí provést dva posuny vesměs během týdne až 14 dní??!!! To u oněch labilnějších osob musí jednoznačně být na návštěvu psychiatra či rovnou hospitalizaci. Přesto oni psychicky labilní jedinci si určitě dovolenou za hranicí našeho časového pásma neodepřou a pravděpodobně by mohli argumentovat tím, že to je přece něco úplně jiného. Opravdu???
Každý rok se těším na střídání časů, myslím si, že letní patří k létu a zimní k zimě. Aklimatizace mi trvá max. dva dny a to se určitě dá přežít.

Já jsem pro letní. Ráda jsem dlouho venku za světla. V zimě jdu ve 4 domů a je tma jako o půlnoci. Chápu, že příroda nám dala zimní čas, a kdo by neměl rád dlouhé letní večery venku 🥰.

Nejdou mi na rozum dvě věci: proč se o otázce zrušení zdraví škodlivého střídání času stále dokola jen diskutuje, i když smyslu dávno pozbylo...no, jo, korona...ale mohlo to skončit včas před koronou, kdyby se neprotahovaly nesmyslné diskuze o té druhé věci, totiž, který že čas si vybereme...lidi, před tím umělým opatřením tu byl odjakživa přirozený středoevopský! Také mám ráda letní večery a slunko...mám taky ráda např. květen. Kdo to má stejně, že bychom třeba hlasovali, aby bylo v květnu léto a prázdniny?

Nějaký nechejte napořád. Třeba zimní, v ložnici si zatáhněte lepším závěsem a máte po problému se světlem. Kdo pracuje v noci má denní světlo vyřešené, protože ve dne musí spát.

Určite letní čas

Letni

Měl by být shodný pro celé časové pásmo, ve kterém se nacházíme. Takže zimní.

Středoevropský, tedy zimní.

Letni

Nechte přírodu přírodou! Rozhodně středoevropský!

Rozhodně zimní, vlastně normální středoevropský! Poledne bylo odjakživa ve 12 hodin, nevzdorujme přírodě! Slunko nám dá světla pořád stejně, a co když si ho chce někdo užívat zrovna ráno?

Letní, člověk není tvor noční, je přizpůsoben pro denní světlo. V našich končinách tomu odpovídá letní čas. Mezi východem a západem v naší zemi je rozdíl skoro půl hodiny. Já jsem z východní části a nemám rád tmu v zimě již brzy odpoledne.

Středoevropský. Je dobře, když je poledne v polovině dne a půlnoc v půlce noci. Čas tak byl vymyšlen, ne tak jak se to lidem hodilo.

Rozhodně letní !!!! Nechápu k čemu by v letních dnech kdy máme možnost využít maximum denního svitu, by mělo být vidět už ve tři ráno kdy většina lidí stejně spí ,místo toho pěkně využít světla a sluníčka do pozdějších večerních hodin .Je to dobře vymyšlené,nechápu proč nějaké tupé hlavy do toho musejí porád šťourat ...

Vaše problémy na moje hlavy 🐲🐲🐲

Středoevropský,nevymýšlej me novoty,jsme tak nastaveni od prirody...

byl jeden a vše klapalo,takže středoevropský

Nevim, me je to jedno!

Letní, jasná věc.

Určitě letní

Málo kdo si uvědomuje jednu velkou nevýhodu zimního času v létě. Malé děti vstávají velmi brzo, se světlem. Opravdu nechci zimní čas celoročně! Byli by schopné celé léto vstávat ve čtyři(pár týdnů i ve tři) ráno! Stačí že v létě otravuji už od pěti. Bohužel ne každý má venkovní rolety které jako jediné opravdu zatemní místnost.

Jelikož vstávám ve 3h ráno tak raději zimní.Ale v podstatě je to jedno který,hlavně ať už se nemění.

Středoevropský,tzn zimní, přirozený

Zimní, to jest středoevropský. Ten letní je paskvil.

Letní

Letní, je více denního světla na aktivity s dětmi!!!

Rozhodně letní, je déle vidět v létě i v zimě a ráno mě v létě zbytečně nebudí sluníčko už po třetí hodině ráno!

Letný čas, hlavne kvôli profitu zo slnečného svitu v lete, blahodárne pôsobiaceho na našu hypofýzu. Máme lepšiu náladu, keď slniečko svieti.

Letní,,

Určitě letní! Málo lidí si uvědomuje, že ho používáme 7 měsíců a zimní jen pět. Také proto, že většina z nás má dnes již posunutou pracovní dobu a letní dny s rodinou venku jsou k nezaplacení.

STREDOEVROPSKY TAK ZE ZIMNI

Letní hned okamžitě

Letníííííí

Středoevropský

Středoevropský určitě!

Letní

Letní, rozhodně.

Středoevropský

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak jsou otevřené obchody 28. září

Je otevřeno ve vašem oblíbeném obchodě na státní svátek 28.9. 2022? Víme, kde se zavírá a kde zůstávají dveře otevřené. Více v článku!

 

Kde rostou momentálně houby - mapa a oblasti

Odstartovala sezóna hub a my pro vás máme informace, kde rostou houby aktuálně! Podívali jsme se na zoubek i aplikaci na houby. Čtěte dále a...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RADY DO ŽIVOTA

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, rady a další zajímavosti