FINANCE

Platové tabulky učitelů: MŠ, SŠ, VŠ, ZUŠ + asistenti

Komentáře

Vůbec se mně nelíbí stálé zvyšování platů učitelům. Mládež neumí ani pozdravit, nemluvě o jejich slovníku a celkovém chování. Učitelé jsou imrvere doma. Samé svátky a prázdniny. Myslím že jejich platy jsou adekvátní jejich výkonu až moc. Někteří chlapi pracují za dvacet tisíc a musí živit rodinu, nemluvě o prodavačkách(17900.-).Minimální mzda se zvýšila o šestset. To je výsměch. To nemluvím o platech zákonodárců a státních zaměstnanců.

Jsem toho názoru,že mládež, která neumí pozdravit, tak není na vinně učitel, ale rodič, není povinností učitelů vychovávat ale vzdělávat, pokud jde o to, jak často jsou doma, doma se neválí, ale často opravují písemné práce, domácí úkoly, vymýšlí, co se bude dělat následující týden po prázdninách a podobně a nejsem učitelka.

Souhlasím. Pokud dítě neumí pozdravit, na vině opravdu není učitel, ale rodič. Copak už rodič dítětě předškolkového věku nemá naučit své dítě říct "dobrý den?"
Učitel je odborník, který se na svou praxi připravoval pět let na vysoké škole. Z profesí, které vyžadují dosáhnutí takového stupně studia je učitelská profese jednou z nejméně ohodnocených.

Jaký plat by podle vás měl mít učitel matematiky na vysoké škole technické a ekonomické. Je absolventem matematicko-fyzikální fakulty, RNDr, PhD a má více než 25 let praxi ve výuce na VŠ.

Reakce na paní Annu, každý učitel může být prodavačem, ale ne každý prodavač může být učitelem, volbu svého povolání si musí udělat každý sám podle svých schopností

Jano, kde žijete? Nenasytní učitelé a jejich obří platy a co ostatní vysokoškoláci? Podívala jste se někdy na tabulku ostatních státních zaměstnanců? Očividně asi ne. Nehledě na to, že učitel je chudák který musí mít vše v základu, takže i kdyby byl sebehorsi nikdo s ním nic neudělá. Proberte se, a hlasujme za snížení jejich ohodnocení.

Je pravda, že větší mzdu by potřebovala i jiná zaměstnání. Co se ale týče učitelů, jejich plat mi přijde adekvátní. Spousta lidí na ně prská, ale jsou to lidé, kteří neučí a nikdy neměli na starost 30 dětí v jedné místnosti několikrát denně po celý školní rok. Je pravda, že se nejedná o manuální práci, ale to neznamená, že to není náročné. Samozřejmě není učitel jako učitel, někteří si jedou podle svých zažitých postupů, někteří jsou kreativní a snaží se obměňovat svůj styl výuky. Avšak plány hodin, tvorba materiálů a jak již bylo zmíněno, oprava písemek, probíhá doma, mimo pracovní dobu.

Jsem pro další zvýšení platů učitelů, ale podle výsledků, což je náročné hodnotit. Jsou učitelé, co si zaslouží 50 tisíc a učitelé, kterým bych nedala ani 20 tisíc, protože na práci a i děti doslova kašlou. Mimochodem, jsem učitelka, ale předtím jsem 20 let dřela v zahraničí a zkusila si různé profese. Kolegové, co v životě nemuseli makat, většinou vyklouzli z pedagogických fakult před 30 lety, zabírají místo a berou ideály všem mladým, šikovným a nadšeným.

Platy třídních učitelů se zvyšují, ale asistentům pedagoga nikoli, na ty stát nemyslí a spc jin snižují úvazky.

Myslim,ze vetsi plat by mely mit ucitelky ms.Jejich prace je velmi narocna a znacne podhodnocena.

Dobrý den, jsem učitel a popravdě mě uráží, když mě někdo srovnává s dělníkem nebo jinou podobnou profesí na kterou stačí základní vzdělání! Vzdělání které učitele musí podstoupit, aby mohli svou činnost vykonávat rozhodně není zadarmo a nenašli jsme ho na hnoji a dále byrokracie, která je spojena s výukou není pro každého lahváče, který zde komentují svou neschopnost si vydělat více peněz!

Jsem učitel a souhlasím s panem Milanem, že přirovnávat učitelské povolání k dělníkům není relevantní. Abychom mohli vykonávat tuto profesi, museli jsme studovat několik let na vysoké škole, napsat závěrečné práce, absolvovat státnice. Každý den pracujeme s velkou skupinou dětí. Je to psychicky náročná práce, což lidé pracující manuálně většinou nedokážou docenit. Pracovní doba je u učitele v rámci přímé pedagogické činnosti dána rozvrhem. Nepřímou pedagogickou činnost potom může kantor vykonávat i doma. Tedy to, že je doma pak neznamená, že má volno! Někteří z našich řad pracují o víkendu nebo po večerech. Tady je vidět, že ti, kteří píšou tyhle nesmysly, si nikdy nic takového nevyzkoušeli. Ale pokud je to tak super práce, pak si ji můžete jít vyzkoušet taky. Jen nejprve vystudujte. A není kantor jako kantor! Někteří makají o sto šest, jiní se vezou na vlně. Je pak na ředitelích, koho mají na svých školách.

Teď jsem se opravdu pobavila..., takže ve finále jsem nuzák já a další,aby jste si náhodou neumazal ruce od dělníků a na to, že jste studoval hezké názory a nebudu nad tím přemýšlet kdo je na tom líp....

Učitelům atestace. 5 let studia na VŠ je v dnešní době směšné.

Učitelům nepřidávat. Žádná inovace, učí se dle herbartismu už od 50. let minulýho století, dokud nebude reforma školství tak naše školství bude stát za stejný prd jako doposud. To, že jim zvyšují platy většinu vůbec nemotivuje něco změnit. Sám jsem absolvent peďáku,jiný obor naštěstí, a když vidí, co z MUNI leze za lidi, tak bych je do školství nepustil a rozhodně neplatit tolik. Za covid přidávat je taky blbost, když "odučili" pár hodin přes skype, kdy jim u toho děcka spali páč taky žádná inovace, zase jen kázání do kamer..

Reakce na Honzu. Vy jste patrně spadl z Marsu. Vyzkoušel jste si někdy, co to je online výuka a jak dokáže učitele odrovnat? Přípravy jsou nesrovnatelně náročnější, opravování online testů frustrující, protože nelze zajistit, aby studenti neopisovali. Jsem učitelka jazyků, takže vaše teorie o "kázání do kamer" (které měly děcka stejně vypnuté) je směšná. Zkuste si někdy 6 hodin online denně a pak kritizujte.

Ať se klidně přidává.Kdo nesouhlasí ať jde učit na učiliště.
Věřím až dotyčný vyleze po 45 minutách pochopí, co to obnáší.
Ano mládež je nevychovaná a kantor si denně vyslechne nadávek ... Věřte mi prodavačky berou víc peněz.
To, že kantor má prázdniny není docela pravda. Žáci mají prázdniny, ale někteří kantoři musí pracovat i o prázdninách na přípravách. Zkuste si mluvit 45 minut 30 žákům, kteří Vám řeknou,že jste kokot.
Online výuka hahaaaa zadáte úkol přijde vám 30 emailů jedna třída těch tříd máte třeba sedm to je 210 emailů dále domácí úkoly a pak online výuka .
Sečteno podtrženo 20 h denně práce .
Suplování zadarmo ....
A pak vám přijde ten výsměch na účet . :-D
Přidávat by se mělo nebo lidí budou utíkat za kasu, kde si vydělají více .

Dobrý den,
když jsem si přečetl komentáře, tak nemůžu nereagovat.
Nejsem učitel.
Myslím si, že většina těch lidí, co nesouhlasí s navyšováním mezd pro učitele, tak o jejich práci neví nic. Je to jen o informacích a zkušenostech.
Ve spoustě oborech jsou dobří i špatní zaměstnanci, nelze paušalizovat z jedné špatné zkušenosti, že všichni jsou špatní.
Dle mého názoru jsou učitelé silně podhodniceni.
Kdo vychovává dvě a více dětí, tak ví, že to není vůbec jednoduché, natož kdyby jich měl učit 15,20 a víc.
Hezký den přeju

Nejlepší je, když ten ňouma na Nově ve zprávách řekne, že učitelé v průměru berou 35-40 čistého....tak každý pak večer v hospodě říká..."Vidíte a pořád brečí, že mají málo..."
To, že se na platové třídy nikdo nekoukne ani z řad novinářů je věc jedna, ale že pak každý lahváč se toho chytne...
Myslím, že teď když měli rodičové ty své miláčky chvíli doma, tak si můžou představit, toho svého a dalších 25-30 takových dárečků...
Všem pedagogický pracovníkům přeji pevné nervy a to i asistentům, páč těch se ve školství využívá někdy i tak, že celou pracovní dobu, tzn 8,5h se od dětí nehnou, zatímco učitelky jsou dávno doma...

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Srovnání dětských bankovních účtů od 15 let

0

Chcete svým dětem ukládat kapesné na bankovní účet? 🤗 Rádi byste jim zřídili dětskou platební kartu? Chcete vědět, jaký je aktuálně nejlepší...

 

Co je rejstřík vyloučených hráčů z hazardních her (RVO)

0

Co je rejstřík vyloučených hráčů hazardních her?✂️ Můžete být v rejstříku zapsáni i vy? Co je sebevyloučení a jak ho provést?🎰 Všechny odpovědi...

 

Co je bankovní identita, jak funguje a které banky ji podporují?

2

Co je bankovní identita? 🤵 K čemu slouží? Jak ji získáte? Jaká je bezpečnost přihlašování k bankovní identitě? ☑️ Odpovědi na tyto otázky...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RADY DO ŽIVOTA

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, rady a další zajímavosti