5 G sítě v ČR – vysílače a pokrytí internetem

Co přináší 5G síť nového či převratného? Jaké jsou výhody 5G internetu? A jsou s 5G sítí spojena i rizika – ať již bezpečnostní, nebo jakákoli jiná? Dočtete se v tomto článku.

Bezpečnostní rizika - 5G síť v ČR - Mapa pokrytí - 5G a Vodafone
5G a O2
- 5G a T-Mobile - 5G a zdravotní rizika - 5G a koronavirus

5 G sítě v ČR – vysílače a pokrytí internetem Zdroj: Pixabay

5g síť neboli síť 5. generace

Síť 5G umožňuje (oproti starší síti 4G) až desetinásobné zvýšení přenosové rychlosti – teoreticky až na 20 Gbit/s – a podstatné zkrácení doby odezvy (rychlosti komunikace zařízení se servery) – řádově na jednotky milisekund. Hlavně však výrazně rozšiřuje kapacitu sítě.

Používání milimetrových vln (frekvence 30–300 GHz) přináší podstatné rozšíření kmitočtového pásma a k síti je tak možné najednou připojit mnohonásobně více zařízení. To znamená značný přínos zejména v oblastech, jako je průmyslová robotizace, internet věcí nebo inteligentní dopravní systémy (autonomní vozidla).

V Evropě je komerční 5G síť dostupná již v 18 zemích. Ve většině případů jde pouze o pokrytí vybraných měst, ale například v Dánsku tamní operátor TDC již pokrývá 90 % země. Také v Německu se rozsah 5G rychle zvětšuje: k dispozici tam již je desítkám milionů zákazníků.

Hlavní přínosy jednotlivých generací mobilních sítí

Síť 3G Umožnila rozšíření internetu do mobilů a  rozmach smartphonů.
Síť 4G Nabídla mnohem rychlejší přenos dat a umožnila například sledovat streamovaná videa.
Síť 5G Vychází vstříc novým potřebám komunikace jak na straně koncových uživatelů, tak i v  oblasti průmyslu či dopravy (vzájemná komunikace strojů, internet věcí, autonomní dopravní prostředky).

Bezpečnostní rizika 5G sítě

Odborníci na komunikační bezpečnost upozorňují na to, že s tím, jak bezdrátové komunikační systémy pronikají do stále více odvětví, bude nutné k nim začít přistupovat jako ke kritické infrastruktuře.

S tím, jak se součástí 5G sítí budou stávat průmyslové komunikační systémy na bázi machine-to-machine a bude se dále rozvíjet umělá inteligence, autonomní roboty a tzv. internet věcí (Internet of Things – IoT), se významně rozšíří prostor pro kybernetické útoky, protože bude existovat mnohem větší množství přístupových bodů do sítě.

Evropská unie proto v roce 2020 vydala několik doporučení, podle nichž je třeba při výběru dodavatele technologií 5G sítě zohlednit politický systém země, z níž tento uchazeč o zakázku je – zda se nejedná o autoritářský režim a zda nehrozí zneužití zakázky k mocenským účelům.

Několik západních zemí již například avizovalo, že do tendrů na 5G sítě nepustí čínskou společnost Huawei, která je podezírána z toho, že by při budování těchto sítí mohla pracovat ve prospěch čínské komunistické strany.

Jaké jsou u nás 5G frekvence?

Pro síť 5G je u nás vyhrazena řada kmitočtových pásem, z nichž některá jsou dnes ještě obsazena sítěmi 2G, 3G a 4G. K novým pásmům určeným speciálně pro 5G patří zejména pásma 700 MHz, 3,4–3,8 GHz nebo 26 GHz. V dohledné době by měla být pro 5G vyhrazena i další pásma, například 66–71 GHz.

O kmitočty v pásmech 700 MHz a 3,4-3,6 GHz se v roce 2021 soutěžilo v aukci. Klíčové pásmo 700 MHz si mezi sebou rozdělili stávající hráči.

5G síť v ČR

V České republice začal síť 5G jako první zprovozňovat operátor O2. Vysílat začal v létě roku 2021 v několika pražských lokalitách a také na několika místech v Kolíně, a to na frekvenci 3,7 GHz, kterou získal již v předchozí aukci.

Na podzim roku 2021 se uskutečnila již zmíněná aukce kmitočtů na provozování 5G sítě, od níž si mnozí slibovali liberalizaci českého trhu s mobilním internetem. Pásmo 700 MHz, které je vhodné pro vybudování celoplošné sítě, si však rozdělili zavedení velcí hráči: T-Mobile, O2 a Vodafone. Tato „velká trojka“ si mezi sebou rozdělila také úseky v pásmu 3500 MHz. V tomto pásmu uspěli ještě dva další operátoři – Nordic Telecom a CentroNet.

Operátoři za vydražené kmitočty zaplatili státu celkem přes 5,5 miliardy Kč.

Vítěz aukce Přidělené úseky rádiových kmitočtů v pásmu 700 MHz Přidělené úseky rádiových kmitočtů v pásmu 3,5 GHz
CentroNet -
3 400 – 3 480 MHz
Nordic Telecom 5G -
3 580 – 3 600 MHz
O2 Czech Republic 703–713 / 758–768 MHz 3 540 – 3 560 MHz
T-Mobile Czech Republic 713–723 / 768–778 MHz 3 480 – 3 540 MHz
Vodafone Czech Republic 723–733 / 778–788 MHz 3 560 – 3 580 MHz

5G internet

Běžný uživatel mobilního internetu asi zatím novou technologii příliš neocení. Pokud mu totiž stačí, aby si na mobilu mohl přečíst zprávy, podívat se na sociální sítě, na televizi, přehrát video, hudbu či podcast, nakoupit si přes e-shop vystačí si se stávající sítí 4. generace.

Rozdíl pozná pouze při stahování většího množství dat. Málokdo ale patřičně docení, že se mu například fotografie, film či hudební soubory stáhnou o nějakou tu minutu dříve než v 4G.

Rozdíl v rychlosti a odezvě však zajisté ocení hráči on-line počítačových her. Pomocí 5G také půjde mnohem účinněji, než jak to umožňuje dnešní wi-fi, připojit k internetu celou domácnost, včetně různých „chytrých“ přístrojů a zařízení.

Mapa pokrytí 5G internetem / mapa 5G vysílačů (2024)

Níže se podívejte na aktuální mapy pokrytí 5G sítí nejpoužívanějších českých mobilních operátorů...

Pokrytí České republiky 5G sítí společnosti Vodafone

Vodafone pokrývá stále větší plochu, přičemž v současnosti má 5G síť tohoto operátora k dispozici více než 80% obyvatel České republiky. Mapu pokrytí 5G sítí společnosti Vodafone najdete ZDE.

Do vyhledávacího pole můžete rovnou zadat vaší adresu a hned zjistíte stav pokrytí mobilním internetem, včetně stavu sítě a případných výpadků.

Pokrytí České republiky 5G sítí společnosti O2

Operátor O2 v současnosti pokrývá více než polovinu českého území, včetně všech krajských měst a pražského metra. Mapu pokrytí si můžete prohlédnout na webu O2, kde lze rovněž zadat konkrétní adresu. Následně se dozvíte, jaká síť je v dané lokalitě dostupná.

Pokrytí České republiky 5G sítí společnosti T-Mobile

Operátor T-Mobile v současnosti pokrývá zhruba čtvrtinu české populace. V provozu je přes tisíc vysílačů a nové neustále vznikají. K 5G síti T-Mobile se připojíte i v metru nebo v zahraničí ve vybraných zemích. Podívejte se na mapu pokrytí TADY.

Telefony 5G

K tomu, abyste mohli využívat síť 5G, je potřeba mít kompatibilní 5G smartphone, který musí váš operátor podporovat. Těchto mobilů v době zavedení 5G sítě na českém trhu mnoho nebylo. Dnes už takové starosti trápí jen málokoho, protože naprostá většina chytrých telefonů (cca nad 4 tisíce korun) 5G síť podporuje.

5G – Vodafone

Vodafone je momentálně u nás s budováním 5G sítě nejdále. Jeho síť je dostupná již ve více stovkách českých měst a obcí. Vodafone nabízí aktuální přehled pokrytí 5G mobilním internetem přímo na svých stránkách vodafone.cz.

Mezi hustěji pokryté oblasti patří Praha (kde jsou již pokryty i některé stanice metra), Karlovy Vary, Jeseník, Aš, Český Těšín, Kroměříž, Liberec, Ústí nad Labem, České Budějovice, Český Krumlov, Havlíčkův Brod, Vrchlabí, Kladno nebo Rokycany.

5G síť – O2

Operátor O2 pokrývá v porovnání s Vodafonem výrazně menší (zhruba poloviční) území. Začátkem minulého roku bylo možné využít sítí 5. generace pouze v Plzni, Praze, Kolíně a Bílině, přičemž nyní se pokrytí rozšířilo do dalších částí republiky (Ostrava, Mělník, Liberec a další).

5G síť – T-Mobile

Operátor T-Mobile spustil komerční provoz své 5G sítě v listopadu 2021. Nejdříve pokrýval 5G signálem pouze část Brna a Prahy, nyní pokrývá i další města jako Plzeň, Klatovy, Cheb, Strakonice, Hradec Králové, Louny a další.

Dostupnost 5G sítě v metru

Signál 5G sítě chytnete ve všech stanicích metra. Kvůli rekonstrukci není aktuálně pouze ve stanici Jiřího z Poděbrad, jejíž dokončení je plánováno na konec října 2023. Připravovaná linka D bude pokrývaná 5G signálem již během výstavby.

5G sítě a zdraví: Prokázala se škodlivost 5G sítí?

Pro sítě 5G je charakteristické, že jejich frekvenční spektrum je využíváno efektivněji – vyzařované paprsky jsou směřovány aktivními anténami do míst, kde jsou koncová zařízení. Jde o tzv. beamforming, díky němuž se minimalizuje vzájemné rušení vysílačů a je tak možné zvýšit přenosovou rychlost bez toho, že by se musela zvyšovat i úroveň vysílaného signálu.

Tento efekt – který by měl lidi spíše uklidňovat, protože větší rychlost znamená i to, že člověk je vystaven záření kratší dobu – však způsobil, že se začaly objevovat různé konspirační teorie, podle nichž má síť 5G nepříznivý dopad na lidské zdraví. Žádná takováto souvislost však nebyla nikde na světě prokázána. Přesto došlo v posledních měsících v řadě zemí k násilným útokům na základnové stanice 5G sítí – například ve Velké Británii, Francii, Nizozemsku, Belgii nebo Irsku.

Proto je třeba uvést následující: Výzkum možných účinků sítí 5G na lidské zdraví je součástí výzkumu vlivu elektromagnetického pole na člověka, který probíhá již několik desetiletí v mnoha zemích světa. Již dříve se zkoumala například souvislost mezi používáním mobilního telefonu a vznikem nádoru v oblasti hlavy. Dosavadní výzkum však žádnou ze spekulací ohledně negativních vlivů mobilů či mobilních sítí na lidské zdraví nepotvrdil.

Elektromagnetické pole – a to bez pohledu na to, jaký zdroj jej vyvolává – má pouze tepelný efekt, a pokud jsou dodrženy expoziční limity, nehraje hodnota celkové expozice významnější roli. Tělo má navíc vlastní termoregulační mechanismy, takže i díky tomu nebylo při výzkumech pozorováno žádné měřitelné zvýšení lidské teploty.

5G síť a koronavirus

Již na počátku koronavirové pandemie se začaly šířit konspirační teorie, že 5G sítě mohou šířit koronavirus – ve světě i u nás.

Ministerstva průmyslu a obchodu, zdravotnictví a pro místní rozvoj proto již na jaře roku 2021 vydala společné prohlášení, ve kterém na tyto fámy reagovala. Český stát tyto informace označil za ničím nepodložené a fake news s tím, že:

  • infikování onemocněním COVID-19 je možné pouze na základě fyzického kontaktu s koronavirem,
  • pro tvrzení ohledně propojení 5G a viru neexistuje žádný vědecký důkaz.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostKomentáře

Dobrý den jen se chci svobodně vyjádřit na 5G sít.Od té doby co na naši školu namontovali 5G vysílač mě po týdnu chytla horečka a i bez testu jsme schopen říct že to byl covid ale po chvíly ležení byl fuč a po měsíci zase ale tentokrát to byla angína.A jenom dodatek imunitu jsem měl vždy silnou a byl jsem nemocnej maximálně jednou za rok a ted za poslední 3 měsíce už podruhý.Náhoda to podle mě není.

Nesouhlasím s Vámi. Vliv 5G působí na urychlenou mutací virů, aby v této "mikrovlnce" přežili a pak stačí se jen s takovým silně zmutovaným virem potkat a může nás totálně školit. Mějte se všichni moc fajn a používejte rozum.

Petře Jechorte,
Vaše internetová prezentace mě těžce zklamala, když ke své nabidce informací k pokrytí ČR 5G vysílači nenabízite nic nežli jakési nosrozumitelné fórum. Očekával jsem informaci o pokrytí mé lokality oprávněnými provozovateli sítě 5G, namísto toho jsem konfrontován (kormě několika věcně správných příspěvků) s filozofickými úvahami, na které jsem nebyl předem připraven a naladěn, a tedy prosím o doplnění Vašeho příslibu detailních informací o pokrytí každé libovolné lokality v ČR signálem 5G. Pokud tuto informaci nejste schopen poskytnout, měl byste své scestné přísliby pozměnit.
FzB
P.S.: proč mi k odpovědi na otázku "kolik je devět krát dva" ve znění "totéž jako devět krát dvě" předkládáte doplňující otázku k velikostem čísel 29, 45, 35, 26 mi není srozumetelné: číslo 29 lze zhotovit v podstatně větší velikosti nežli bývalá socha Stalina na Letné, u čísla 26 si dovoluji tvrdit, že je lze prezentovat nejmíň o centimetr větší. Dokud chybí protidůkaz o možnosti prezentovat čísla 35 nebo alespoň 45 ve větší velikosti nežli Stalin, pak si dovoluji tvrdit, že kontrolní otázka je neřešitelná. Jsem tedy z tohoto fóra vyloučen?
FzB

Čauko ichtylové,
je krásný, že se tady noříte to tajů a záhad reálného světa. Jen by bylo fajn mít nějakou mediální gramotnost, trochu selského rozumu a vnímat svět takový jakýje. Nevím v jaké chvíli vaší existence vám přišlo jako dobrý nápad, žačít se rochnit v bahnu konspiračních toerií, které se začnou rozpadat, když člověk použije aspoň trošku rozumu.

Doufám, že si uvědomujete, že slunce je velmi velký generátor elektromagnetického šumu, spolu s bouřemi v atmosféře země.
A kdo by to byl řekl, evolučně je tu život už nějakou tu chvíli.

Prosím, ne elektromagnetické pole o intenzitě vysílačů nedokáže nikomu ublížit, od toho tu jsou normy. Ono možná vám to nedošlo, ale jaksy stát potřebuje lidi, stejně jako korporace, k tomu aby vydělali peníze. ;) Takže ne, nikdo se Vás nesnaží zabít.

A na závěr, je vážně tak těžké otevřít si učivo ze základky nebo střední školy, projít so to jak fungují věci kolem nás (protože to je nepopiratelné - díky čemu funguje asi počítač na kterém hledáte ty vaše pi*oviny, díky technologiím a znalostem které tu popíráte), než napíšu takovou kravinu?

To jste vážně tak retardovaní, že popřete to co vidíte, používáte a máte kolem sebe každý den, jen kvůli neověřeným informacím, které nemůžete ani doložit. Vždycky je to zdroj "Jedna paní povídala".


KDYSI DÁVNO představovala duha, viditelná na nebi po bouři, všechny barvy, které existovaly.
Naše Země byla tak navržena. Máme nad sebou přikrývku vzduchu, která absorbuje vyšší
ultrafialová záření, společně se všemi rentgenovými paprsky a gamma paprsky z vesmíru.
Většina delších vln, které dnes používáme pro rádiovou komunikaci, tu také dřív nebyla. Nebo
spíše byla, ale jenom v nepatrném množství. Přicházely k nám od Slunce a hvězd, ale v síle,
která byla bilionkrát menší než světlo, které k nám rovněž přicházelo z nebes. Kosmické
rádiové vlny byly tak slabé, že byly neviditelné, a život proto nikdy nevyvinul orgány, které by
je mohly vidět.
Ještě delší vlny, pulzy nízkých frekvencí vydávané bleskem, jsou také neviditelné. Když
udeří blesk, na krátký moment jimi zaplní okolní vzduch, ale během okamžiku jsou témeř pryč;
jejich ozvěna, rozléhající se po celém světě, je zhruba desetmiliardkrát slabší než světlo slunce.
K jejich spatření se nám také nikdy nevyvinuly orgány.
Naše těla ovšem vědí, že ty barvy existují. Energie našich buněk, které šeptají na
frekvenci rádiových vln, je nepatrná, avšak pro život nezbytná. Každá myšlenka, každý náš
pohyb, nás obklopuje pulzy na nízkých frekvencích, šeptem, který byl poprvé objeven v roce
1875, a který je také nezbytný pro život. Elektřina, kterou dnes používáme, látka, kterou
bezmyšlenkovitě posíláme dráty a vysíláme vzduchem, byla kolem roku 1700 identifikována
jako vlastnost života. Pouze později se ji vědci naučili extrahovat a použít ji k rozhýbání
neživých věcí, přičemž ignorovali – protože je neviděli – účinky, které to mělo na svět živých.
Dnes nás obklopuje ve všech svých barvách a v intenzitě, která soupeří se slunečním světlem,
ale stále ji ještě nevidíme, protože nebyla přítomna při vzniku života.
Dnes žijeme s několika devastujícími nemocemi, které sem nepatří, jejichž původ
neznáme, a jejichž přítomnost považujeme za samozřejmou a nezpochybnitelnou. Žít bez nich
je stav vitality, na který jsme už zcela zapomněli.
„Porucha úzkosti,“ zasahující šestinu lidstva, neexistovala před lety 1860, kdy telegrafní
dráty poprvé omotaly Zemi. Do roka 1866 o ní v lékařské literatuře není jediná zmínka.
Chřipka v současné podobě byla vynalezena v roce 1889 spolu se střídavým proudem.
Je neustále s námi, jako známý host – tak známý, že už jsme zapomněli, že tomu tak vždycky
nebylo. Mnoho doktorů, které tato nemoc zasypala v roce 1889, ji nikdy dříve nevidělo.
Před lety 1860 byla cukrovka natolik vzácná, že jen pár doktorů vidělo více než jeden
nebo dva případy za celý svůj život. I ta změnila svou podstatu: cukrovka bývala nemocí
kostlivě hubených lidí. Obézní lidé na ni nikdy netrpěli.
Srdeční choroba byla v té době 25. nejčastější onemocnění, v pozadí za náhodným
utonutím. Byla to nemoc kojenců a starých lidí. Pro kohokoliv jiného bylo nevídané, aby měl
nemocné srdce.Rakovina byla také nesmírně vzácná. Dokonce ani kouření tabáku v době bez elektřiny
nezpůsobovalo rakovinu plic.
Toto jsou civilizační nemoci, které jsme přenesli i na naše zvířecí a rostlinné sousedy,
nemoci, se kterými žijeme, protože odmítáme považovat sílu, kterou jsme si osvojili, za
takovou, jaká skutečně je. 60Hz proud v drátech naší domácnosti, nadzvukové frekvence v
našich počítačích, rádiové vlny v našich televizích, a mikrovlny v našich mobilních telefonech
jsou pouze rušením té neviditelné duhy, která koluje v našich žilách, a která nás drží naživu.
My na to však zapomněli.
Je čas, abychom si vzpomněli. NEVIDITELNÁ DUHA
Dějiny Elektřiny a Života napsal
Arthur Firstenberg
(2017, 2020)

Jedna věc je vliv na zdraví, to však není dostatečně prokázáno. Druhá věc je to, že od spuštění 5G se začal sypat TV signál. Také se vám stává, že vám občas kostičkuje obraz, nebo na chvíli zcela vypadne? Kontaktujte ČTÚ, je povinen to prověřit a zjednat nápravu. Tak by se signál 5G mohl výrazně omezit...

Kurna tady je ale konspiracnich fetaku. Gecka tam a zpatky a svoje sracky pisete doma na 5ghz wifine vypalene nam max vykon. Boha jeho...

Rád bych se dožil toho, že budou zveřejněny studie, jež dovolily od r. 1999 ku dnešku 60x zvýšit hygienické limity. V hygieně komunální i pracovní se pohybuji už téměř 40 let, ale toto je neslýchané. Státní zdravotní ústav Praha, Šrobárova 48/49, pořádá množství odborných seminářů, ale nevšiml jsem si takových, jež by se limity pro zátěž neionizovaným zářením v tomto směru zabývaly. Nebo se mýlím? Tak mne vyveďte z omylu.

Strčte si ty svoje 5G někam, jde tu o zdraví lidí a každý, kdo tvrdí něco jiného, je na tom zaháčkovaný finančně. Je to jen další nástroj k ničení zdraví lidí.

Takze co je jiste? To, ze kazdy clovek umre!
Co je skoro jiste? Ze pokud mistni i jine zastance konspiracnich teorii nezabije 5G vysilani, tak to urcite bude ten jejich konspiracni strach.
A ted je jen na Vas jestli se radeji budete porad bat nebo ne :-p

https://dieterbroers-com.translate.goog/warum-ich- - immer-noch-kein-handy-benutze/?_x_tr_sl=de&_x_tr_t - l=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

Petr: Konspirace, ale zkuste si strávit pár nocí v domě s anténami na střeše a na protějších domech a budete mluvit jinak. Co pak tedy lidem v těch domech způsobuje přehřívání a popáleniny, poškození orgánů, odvápění kostí, vibrace, poranění kůže? Tušíte vůbec, kolik těch lidí je? A myslíte, že je to samo od sebe a blízkost vysílačů je náhodná shoda?

ano Dařbujáne,je to tak,Pravda o tom co budou způsobovat vyšší G...se bude zase zametat pod koberec,jako všechno...,kdo tvrdě spí,a nezajímá se tím pádem o TY podstatné věci, tak neví,že je masírován celý život jen LŽÍ,a denodenně "ještě"zabíjí svůj vzácný čas sledováním tv,apd.

Tedy já nestíhám žasnout nad tím, jak se někdo nechá obalamutit a čemu se dá uvěřit. Jediné, co to zaznělo reálné je, že si autoři těch konspirací pletou elektromagnetické záření s radioaktivním, kde se ale bavíme o jiných pásmech a hlavně energii toho záření. Chci věřit, že autoři těch konspirací je nerozumí fyzice a chtějí se dělat zajímavější. Děsí mě, kolik lidí tomu nesmyslu tak bezvýhradně věří. A že některé pasáže - hlavně ten vznik viru z mrtvé buňky, to je opravdu lahůdka - stojí za to...

Je přímá souvislost s 4g a 5g a poškození zdraví nás to znicilo a nové antény způsobují nejen jak dřívější popáleniny,embolky a hematomy,ale zničující vibrace,které ničí orgány! Pokud nevěříte my máme i vyparene tkáně a všichni od toho ruce pryč a přibývá lidí a v zahraničí podávají žaloby v USA museli dopustit domy mnoho lidí rychlé poškození zdraví!

Naprostý souhlas s Dařbujánem ... žene se na nás taková hrůza, že dožití do 70 let bude veliký úspěch. Možná, že to je taky jeden z důvodů, proč se tím nezabývá Ministerstvo zdravotnictví a výzkum neřeší ochranu lidského zdraví... nebudou muset vyplácet důchody. Komunikační technologie je naprosto geniální záležitost, ale zřejmě jako všechno geniální nese s sebou dobro i zlo. Konečně by se měl někdo zabývat i něčím jiným než covidem anebo Ukrajinou. Přeji všem pevné zdraví :-).

Sorry, ale řádí tu nějaký šotek. V tom odkaze smažte tu poslední pomlčku a ty mezery u ní.

Admine jestli můžeš, tak to oprav a dva moje poslední příspěvky smaž.

Díky za pochopení

Nějak se ten odkat rozbil, tak ješě jednou, prosím za prominutí

https://odysee.com/@otevrisvoumysl:7/dr-cowan-5g-k - oronavirus:a

Dobrý den ještě jednou vespolek,

nedá mi to, musím tady umístit odkaz na přednášku Dr. Cowena právě o vzniku virů, což je nejspíš to, o čem tady psala p. Hana.
Musím k tomu říct, že je to zatím nejlogičtější vysvětlení, jaké jsem kdy slyšel. A je přitom tak jednoduhé. Tuším, že to byl nějaý pan Occkham který řekl: Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované.

Takže tady je to:

https://odysee.com/@otevrisvoumysl:7/dr-cowan-5g-k - oronavirus:a

"...a pokud jsou dodrženy expoziční limity, nehraje hodnota celkové expozice významnější roli...."

No ale autor zapomněl dotat (nebo to byl úmysl?), že expoziční limity se už několikrát zvedly. Bez zájmů médií, bez diskuze :(
Tehdejší vedení odpovědného pracoviště, Národní referenční laboratoře (NRL) pro neionizující elektromagnetická pole a záření při Státním zdravotním ústavu (SZÚ), se pod změkčení odmítlo podepsat. Obratem bylo pracoviště politickým rozhodnutím zrušeno, vytvořeno nové, a do jeho čela byl dosazen loajální člověk, někdejší spolupracovník StB. A nové normy byly uzákoněny.

Limity platné do roku 1999: 4,3 V/m.
Limity platné od roku 2000: 41 V/m.
A od roku 2015: 127 V/m pro pásmo GSM 1800 MHz

A co se týká prohášení ministerstev a politiků, tak je naprosto zřejmé už několik desetiletí, že tito nepracují ve prospěch lidu prostého, ale jednoznačně pro vy víte koho. A ten si do svých již otevřených plánů kecat nenechá.

PS: Doufám, že to tady admine necháš a nesmažeš to jen proto, že ti to nařídí nějaký ty víš kdo. Jestli se chceme dobrat pravdy, která je před námi bezpochyby tajena, musí být zachována svobodná diskuze.

Má úcta.

Prostě si upečete mozeček...

"Elektromagnetické pole – a to bez pohledu na to, jaký zdroj jej vyvolává – má pouze tepelný efekt"

Dobrý den,
já se na to dívám pohledem elektrikáře.

Jak známo, elektřina a megnetismus spolu velmi úzce souvisí. Proto lze říct, že:
(nejen) Člověk je elektromagneická bytost! To je neoddiskutovatelný fakt. Kdyby tomu tak nebylo, nemohli by jsme měřit EEG ani EKG.
Vysílače jsou tvrdé zdroje elektromagnetického záření širokého spektra!

Opravdu si myslíte, že když vystavíte elektromagnetickou bytost tvrdému zdroji elektromagnetického záření, že ji to nijak neovlivní? Lidské tělo snese hodně, ale jak dlouho?

Je potřeba vzít v úvahu jevy jako jsou rezonance a indukce! Ten tepelný efekt je důsledek právě oné rezonance. Např. při 60 GHz ztrácí buňky schopnost vstřebávat kyslík (na to už jsou něajké studie). Indukce může mít vliv při spojení s kovy v tělě. A to už radši nebudu rozebírat to, že ty vlny mohou být podle potřeb vládců modulovány a tím jejich efekt rozšíířen.

A proto podle toho jak to chápu, mohu s klidem prohlásit, že výše uvedený citát z člunku JE LEŽ.

Podle info z EU (info přinesl Babiš na půdě PS) bude mít v budoucnu každý druhý občan rakovinu. Takže oni vědí, co nás čeká a co způsobují. Těch překurzorů pro to bude více. Kromě účinků léků, chemtrails aj. bude jedím z nich podle mně právě el. mag. záření. Mnoho frekvenčního spektra se na zemi přirozeně vůbec nevyskytuje a nebo ne v takové intenzitě a míře.

Takže bádejte, bádejte, bádejte a nenechte se utahat na nedovařené nudli oficiálních polopravd z médií, které patří vy víte komu. Stejně jako farmafirmy, banky, technologické giganty a mnoho a mnoho dalších institucí a agentur.
V článku postovanou polskou studii si určitě přečtu, ale už teď tam vídím, že byla provedena jen do 5 GHz. Přitom 5G sítě počítají s frekvencemi až do 300 GHz.

Má úcta

hano??????????? naucte se psat

Dobrý den hano,
Nejsem si jist zda nejste reta******, to co píšete, ta vaše teorie je úplná kravina.
1, Buňky umírají každý den!! a jsou nahrazovány novými!!!!
2,Pletete si radiaci s 5G sítí!
3,Radiace vás otráví a vytvoří se vám nádory(ty vaše viry)
4,Ty viry jsou blbost jelikož Virů je mnoho a některé napadají člověka, kterému spůsobí onemocnění.

Takže pokud nemáte doložené zdroje, Studie tak nepište kraviny jako jste napsala. A pokud byste chtěla důkazy z mé strany, stačí si na internetu napsat co spůsouje radiace,virová onemocnění, a další. žádné kraviny co si někdo vymyslel aby se bobavil nebo aby nemusel jít do práce.!!!!

špatně těm rádoby konspiracím rozumíte. Jde o to, že kovy, které přijímáme do těla díky znečištění životního prostředí, s jídlem, s vodou, s každým dechem...ty elektrické částice mění elektrickou vodivost našeho těla. Narušuje to jeho elektrostabilitu. Pak zapnete 5G sítě a buňky začnou odumírat....jakoby jste je tím otrávili. A pak začnou uvolňovat částice , kterým se říká viry. Viry ale nemoc nezpůsobí, jsu to produkty otrávených buněk. Vyskytují se všude, v ovoci, zelenině, v jakémkoliv těle. To, co působí nemoc je intoxikace těla kovovými částicemi v kombinaci se změnou elektromagnetického pole v důsledku 5G.

Patří Praha - Strašnice do území pokrytí O2 signálem 5G?

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Registrace dronů v ČR – cena testu, sankce a otázky

Registrace dronů v ČR – cena testu, sankce a otázky

Od Nového roku platí nová pravidla, která regulují provoz dronů ☝ Podívejte, se kde a jak můžete zaregistrovat svůj stroj a kteří piloti...

Jak koupit slovenskou dálniční známku online + placené úseky

Jak koupit slovenskou dálniční známku online + placené úseky

Chystáte se na Slovensko a budete potřebovat dálniční známku? Zajímají vás placené úseky na Slovensku? ☝ Zjistili jsme pro vás všechny...

MHD v Praze - cena jízdného, mapa a trasy linek

MHD v Praze - cena jízdného, mapa a trasy linek

Podívejte se na všechny informace, které potřebujete vědět ☝, když chcete cestovat městskou hromadnou dopravou v Praze a jejím okolí.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY