NÁKUPY

Kolik zaplatíte clo a DPH za zásilky z Číny

Komentáře

Dnes mi volal zástupce FedEx, že musím zaplatit CLO a opětovné DPH za zboží, které mi jde formou reklamace. Takže vlastně zaplatím DPH 3x za stejný výrobek (1x DPH u prvního a teď 2x u reklamačního). DPD přepravní společnost doručila vždy bez CLO a DPH a FedEx by chtěl abych dotoval výplaty jejich zaměstnancům? nebo jak to mám chápat?

pro milu : do 90ti dnů když nedorazí zboží, aliexpress refunduje, je třeba to v "orders" napsat

nakupuju již několik let, několik desítek zásilek za rok, do lonského roku dorazilo skoro všechno, letos kdy se to pokazilo DPH a končí nevím přesně kde, tři ze sedmi ceská pošta a celnice ztratily-dotrasované z číny až do CR a tím to skončilo

Objednala jsem v Aliexpress v 7/22 pouzdro na mobil - uhrazeno včetně DPH 188,Kč. Na zboží stále čekám. Termín doručení uveden v aplikaci 16. záři, kde je uvedeno CZ - clo. Císlo zakázky: 8153372084389654. Jak mám postupovat, abych zboží z Číny održela?

Dnes po mě chtěla česká pošta doplatek za zásilku 206,- Přitom zásilka byla odeslána s EU a daň byla zaplacena přímo na aliexpressu. Celní úřad udělal řízení bez součinnosti, protože prý neměli na mě kontakt, jinak by mi přišla SMS o doložení dokladů. Prý chybělo IOSS číslo. Přišla až SMS o doručování balíků. Přímo balík na sobě měl můj platný telefonní kontakt. Nikdo mě nekontaktoval.

Jj i mě už tak několikrát okradla celnice i pošta, co však chcete v zemi kde přes 30 let vládne jedna a ta samá mafie, to se pak státní správa cítí nadřazeně nad občany místo aby sloužila jak bylo její původní určení.

Dobrý den,potřebovala bych objednat součástky na motorku z Koree,celková cena je 107dolaru,jak to s placením cla?

Dobrý den, já tomu opravdu nerozumím… jsem z toho jelen. Objednal jsem si několik drobností z Aliexpressu. U všech bylo VAT included, teda že už DPH započítáno. Nákup byl pod 150, takže clo by být nemělo. Každopádně z vašeho článku jsem pochopil, že musíte celní řízení vyplnit i tak? Balík mi byl doručen bez dalšího vyřizování. Přepravce po mně nic nechtěl, nepřišla mi sms ani email ohledně celního řízení. Je to tak v pořádku? Nemůže se stát, že pak budu mít někde nějaké problémy a nedoplatky?!! Děkuji za odpověď.

Aliexpress standard shipping , pošta zboží nedodá a chce zaplatit znova už placené VAT. Kdo dohlíží na poštu a dovoluje neoprávněné obohacení ? Hromadná žaloba na zřizovatele ministerstvo vnitra tady nefunguje.

Je to jednoduché, od teď už si z Číny levně nenakoupite. Ceny se díky clu rapidně zvedly. To že mají sklady i v Česku na tom nic nemění, že musí zboží proclít. Z Aliexpressu člověk riskoval zajice v pytli, občas zboží vůbec nedorazilo. Nyní je cena srovnatelná s cenou kvalitních značek u nás. Takže dnes už se nevyplatí riskovat tyto zajíce.

Dobrý den, objednala jsem si objednávku (oblečení) za 200$ (DPH už bylo v ceně). Pokud prodejce pošle objednávku v několika balíčcích vyhnu se placení CLA? Je možné, že prodejci na Aliexpressu cenu i sami upraví, aby byla nižší? Děkuju

Aliexpres píše:
Pokud jste zaplatili za objednávku s DPH na AliExpress, nemělo by být DPH znovu účtováno celním / logistickým poskytovatelem.
V případě, že vám byly poplatky účtovány znovu, uschovejte si fakturu a odešlete ji týmu zákaznických služeb, aby vám ji mohl vrátit.
Požadované dokumenty:
1. faktura s dovozní DPH vystavená tímto poskytovatelem logistických služeb (se sledovacím číslem a částkou DPH)
2. doklad o zaplacení této faktury
3. jakýkoli celní doklad o propuštění zboží, včetně přepravního štítku balíku

Objednala jsem z Wishe a teď mi přišlo od pošty, že mám proclít svoji zásilku a zaplatit...tak nevím...

Dobrý den můžete mi prosím poradit lze někde na stránkách aliexpressu při objednávání zrušit dph aby mi ho nepřičetli jde mi o to že si ho pak zde vyclím sám a nemusím platit dvakrát dph objednávám si čaj a ten posílají pouze ze zemí mimo EU a platím tudíž dvakrát dph poradíte mi prosím Předem děkuji

Zaplatil jsem u zboží přes Aliexpress DPH již při objednání. Přesto mi Celní správa vyměřila znovu DPH a vůbec se za to nestydí. Prý si mám znovu vyplnit nový formulář a vyplnit číslo IOSS. Prostě chtějí za každou cenu vydělat i když třeba podvodem.

Takže pokud dám AliExpress Standard Shipping tak nemusím podávat elektronické celní prohlášení? A vše bude bez starostí, protože to půjde přes překladiště v Belgii?

Jak je to prosim, kdyz mi prodejce uvede zamerne nizsi cenu faktury kvuli clu a dph? misto 600 USD 200 napr

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Co je normostrana a jaký má počet znaků + Word

Kdo někdy psal seminární práci, bakalářskou práci, diplomovou práci nebo knihu, setkal se s pojmem 1️⃣normostrana. Může se to zdát jako věda,...

 

Sazka spolupracuje s Balíkovnou a DPD - seznam výdejních míst

Věděli jste, že na balík už nemusíte čekat do pondělí? Můžete si ho i o víkendech vyzvednout na místech s terminály Sazka. Více se dočtete v...

 

Dělení - jak dělit zlomky, dělení se zbytkem a další dělení

Potřebujete si připomenout, jak se dělí zlomky? Chcete poradit s písemným dělením? Jak se dělí desetinná čísla? Tyto a další informace najdete...

 

ODEBÍREJ NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY A RADY DO ŽIVOTA

Vlož email a nech si zasílat čerstvé návody, rady a další zajímavosti