Jak jsou otevřené obchody 28. září

Je otevřeno ve vašem oblíbeném obchodě na státní svátek 28. 9. 2023? Víme, kde se zavírá a kde zůstávají dveře otevřené. Více v článku!

Albert – Kaufland – Billa
Penny – Tesco
Globus
Obi – Palladium – restaurace

Jak jsou otevřené obchody 28. září Foto: Pixabay

Den české státnosti – státní svátek 28. září

Od roku 2000 slavíme 28. září Den české státnosti jako jeden ze státních svátků. Zároveň v tento den slaví svátek Václav. Na mnoha místech České republiky se konají církevní slavnosti ve jménu svatého Václava.

Otevírací doba obchodů 28. září 2023

Podle zákona o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu musí být všechny obchody o rozloze větší než 200 m² zavřené. Je tedy velmi pravděpodobné, že váš nejbližší hypermarket bude mít zavřeno. My pro vás máme informace o konkrétních obchodních řetězcích.

Otevírací doba 28.9. Albert

Hypermakety Albert svojí rozlohou spadají do kategorie, která musí 28. září zavřít. Své nákupy tedy naplánujte raději o den dříve. Další variantou je, že najdete menší krámek ve svém okolí a zajdete nakoupit tam.

Otevírací doba 28.9. Kaufland

Stejně jako síť obchodů Albert, i Kaufland provozuje pouze velké prodejny. Obchody Kaufland budou po celé republice 28. září zavřené. Přestože se přemýšlí o spuštění online eshopu, zatím Kaufland internetový obchod neotevřel. Své nákupy tedy budete muset odložit, nebo vyřešit jinou cestou.

Otevírací doba 28.9. Billa

Většina obchodů Billa po České republice bude 28.9. uzavřená. Existují ovšem dvě výjimky v Praze. Jednou je prodejna na Hlavním nádraží a druhá je na letišti Václava Havla. Tyto dvě prodejny svojí rozlohou nepřesahují 200m² a zůstanou tak otevřené.

Otevírací doba 28.9. Penny

Pokud jste se chystali nakoupit na svátek Václava v Penny Marketu, bude pro vás zklamáním, že i Penny 28. září zavírá.

Otevírací doba 28.9. Tesco

Tesco nemá po republice žádné prodejny s rozlohou menší než 200m². Budou tedy všechny uzavřené. Zavírá se ale pouze na jeden den, všechny ostatní dny v týdnu bude běžný provoz.

Otevírací doba 28.9. Globus

Vzhledem k obrovským rozměrům prodejen Globus je samozřejmostí, že na Den české státnosti bude zavřeno. Přestože Globus provozuje online eshop, nákupy se vyzvedávají přímo na prodejně. Pravděpodobně si tedy i online nákupy naplánujte na jiný den.

Otevírací doba 28.9. Obi

Prodejny OBI jsou stejně jako komplexy Globus obrovské. Zákon se týká nejen obchodů s potravinami a OBI bude tedy 28. září kompletně uzavřené.

Otevírací doba 28.9. Palladium

Chcete-li si naplánovat svátek sv. Václava v Praze, pak vám udělá radost, že obchodní dům Palladium v centru Prahy bude přístupný jako v jiný všední den. Provoz restaurací v horním patře není zaručen. Záleží na jednotlivých restauracích. V obchodním domě ovšem nakoupíte bez problémů.

Otevírací doba a rozvoz 28. 9. – Košík a Rohlík

Služby s rozvozem nákupů na státní svátky zavírat nemusí a také toho využívají. Rohlik.cz nebo Kosik.cz vám nákup přivezou i 28. září. Pro jistotu si ale ověřte, že ve vaší lokalitě není omezená otevírací doba a myslete na to, že kurýři podobných služeb budou mít v tento den pořádně napilno.

Otevírací doba 28.9. restaurace

Restaurací se omezení otevírací doby netýká. Ovšem i tak se může stát, že zaměstnavatel dopřeje svým zaměstnancům den volna navíc. Některé restaurace bojují proti omezení otevírací doby obchodů, protože jim to znemožňuje nabídnout svým zákazníkům pokrmy připravené z čerstvých surovin. Raději si zkontrolujte otevírací dobu své oblíbené restaurace. Zákon její uzavření ale nenařizuje.

Otevírací doba se může lišit i u bank. Stát sice bankám nenařizuje pobočky zavřít, ale některé přesto dopřávají svým zaměstnancům ve dnech státních svátků volno. Raději se tedy vydejte do bankomatu nebo vkladomatu.

Které obchody jsou zavřené na státní svátek 28. září?

Zákon, který nařizuje všem obchodům nad 200 m² prodejní plochy, je obecně dost nepřehledný. Všeobecně není totiž jasné, proč se týká jen některých svátků. V následující tabulce najdete přehled státních svátků, pro které zákon platí.

Datum Státní svátek
1. ledna Nový rok a Den obnovy samostatného českého státu
Datum se mění Velikonoční pondělí
8. května Den vítězství
28. září Den české státnosti
28. října Den vzniku samostatného československého státu
24. prosince Štědrý den
25. prosince 1. svátek vánoční
26. prosince 2. svátek vánoční

Co se slaví 28. září?

Na 28. září připadá Den české státnosti a zároveň jde o svátek sv. Václava. Přemyslovského knížete a patrona Čech a Moravy měl v tento den v roce 935 nechat zavraždit jeho bratr Boleslav.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostKomentáře

Lidi, neblázněte, vždyť o nic nejde. Řešíte nesmysly, jsou podstatně závažnější témata k řešení. Dopřejte prodavačkám, užít si den volna s jejich rodinami. Ovšem, pravda je, že měly být ze zákona prodejny nad 200 m čtver. uzavřeny o všech st. svátcích, bylo by to rozhodně více přehledné!

Mně by třeba zajímalo číslo nohy Jitky Asterové

Já jsem pochopila, že lékarny by měly být otevřené z tohoto přehledu zřejmě i trafiky a malé večerky. Já si myslím že to zase není taková katastrofa jeden den zavřeno večerky jsou víceméně všude :DMně to jako tolik významný den nepřipadá ale budiž.

bude m donald otevřený

Je v pořádku že bude zavřeno. Každý si může nakoupit jiný den.

cely dny makam a jediny dny kdy mam cas dohnat resty a dolezt alespon nakoupit jsou nedele a svatky, tak zase nic …. nanejaky slaveni svatku neni cas ani myslenky tak at je radeji otevreno

Fakt skvely tpč. Čekám od včerejška má vykládku a nejbližší obchod je Albert, takže tu chlastam sodovku, abych aspoň zahnal hlad.

Katastrofa, chtel jsem udelat tatarak pro navstevu a vsude zavreno, zitra jdu podat zalobu na vsechny obchodni retezce, zkazena cela oslava.

Čechačci si 1 den nenakoupi. Katastrofa 🤣

Alespoň jeden by mohl být otevřen

Nestačilo napsat, že kromě restaurací budou všechny obchody zavřený?

Ententýkydvašpalíky. Ať se jdou ty politický hov*** vy***

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Vitamíny v krabičce

Online lékárny - bezpečné nakupování léků v eshopech

Už jste zkoušeli nakupovat léky online?✨Kde spolehlivě nakoupit léky přes internet a kde jsou k sehnání i respirátory? Všechny podrobnosti...

Otevírací doba 5. a 6. 7. - Lidl, Tesco, Globus, Kaufland a další

Otevírací doba 5. a 6. 7. - Lidl, Tesco, Globus, Kaufland a další

Zajímá vás, kam vyrazit 5. a 6. července nakoupit?⛔ Zavírají všechny obchody, nebo zůstává nějaký otevřený? Kompletní přehled najdete v...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY