Jak fungují vkladové bankomaty (vkladomaty) + seznam

Bankomaty už dávno nejsou jen přístroje, kde si můžete vybrat hotovost. Slouží také k vkládání peněz na účet. Kolik za vklad z bankomatu zaplatíte? Jaký bankomat si vybrat a jak postupovat se dozvíte v článku!

ČSOB – Moneta – Česká spořitelna
Komerční banka – Equa bank – Airbank
Raiffeisenbank – UniCredit bank – FIO banka

Jak fungují vkladové bankomaty (vkladomaty) + seznam Foto: Pixabay

Vklad hotovosti na účet přes vkladový bankomat

Možnost vkládat peníze na účet přes vkladový bankomat zavedla už většina bank v České republice. Některé z nich dokonce uzavírají klasické pokladny a přechází plně na systém vkladových bankomatů. Budoucnost směřuje k bezkontaktnímu platebnímu styku. Pojďme si tedy říct jak na to.

Vložení peněz na účet přes bankomat

Při vkládání peněz na účet přes bankomat potřebujete:

 • hotovost
 • platební kartu
 • vkladový bankomat své banky

Přestože vkladové bankomaty rostou jako houby po dešti, ne každý bankomat je vkladový. Jednotlivé banky často nabízejí mapy pokrytí vkladových bankomatů. Díky tomu si můžete ověřit, jestli bankomat ve vaší blízkosti nabízí i tuto službu. Většinou najdete vkladový bankomat uvnitř jednotlivých poboček. Tuto funkci ale nabízí čím dál víc bankomatů po celé zemi. Brzy tak můžete na vkladomat narazit poblíž vaší oblíbené cyklostezky.

Peníze můžete na svůj účet vkládat přes bankomat u těchto bank:

 • Air Bank
 • Česká spořitelna
 • ČSOB a Poštovní spořitelna
 • Equa bank
 • Fio banka
 • Komerční banka
 • mBank
 • MONETA Money Bank
 • Raiffeisenbank
 • UniCredit Bank

Jak funguje vklad peněz přes bankomat jiné banky

Jedině vkladomaty České spořitelny dokáží vložit peníze na jakýkoliv účet vedený v ČR. U naprosté většiny bank a vkladomatů můžete vkládat hotovost pouze na účet, který je spojený s použitou platební kartou.

Air Bank, Equa bank a ČSOB umožňují vklad i na jiné účty než je ten, který je spojený s platební kartou. Musí ovšem jít o stejnou banku. U ČSOB může jít také o Poštovní spořitelnu.

Poplatky za vklad hotovosti na účet

Dobrá zpráva je, že vklad na účet přes bankomat je zcela zdarma u všech bank, které tuto službu nabízejí. Nečekají vás žádné skryté poplatky. Banky ušetří tímto systémem peníze a tak se snaží podporovat zákazníky v užívání vkladových bankomatů. Vklad hotovosti na účet je zcela bez poplatků.

Jak vložit peníze na účet přes bankomat u konkrétních bank

Vkládání peněz na účet přes vkladomat je tedy u všech bank zdarma. Každá banka má ale pravidla, která se mohou trochu lišit. Následuje tedy přehled jednotlivých bank, jejich podmínek a možností pro vklad hotovosti na účet přes bankomat.

Vkladový bankomat ČSOB

Z vkladových bankomatů ČSOB můžete poslat peníze na svůj účet, ale také na účet někoho jiného u ČSOB nebo Poštovní spořitelny. Vklad je bez poplatku a seznam všech vkladových bankomatů najdete přímo na stránkách ČSOB - vkladové bankomaty. Seznam je abecedně řazený podle měst. Maximálně můžete vložit 200 bankovek v nominální hodnotě 100 - 5 000 Kč. Maximální povolená částka u jednoho vkladu činí 300 000 korun.

Vkladový bankomat Moneta

Vkladomaty Moneta umožňují vklad pouze české měny, mince a zahraniční měna nejsou akceptovány. Maximálně můžete pro jeden vklad vložit 350 bankovek. Hotovost se vám objeví na účtu okamžitě bez ohledu na to, kolik je hodin a jestli je zrovna neděle či státní svátek.

Vkladový bankomat (vkladomat) Česká spořitelna

Vkladové bankomaty České spořitelny jsou jediné, které umožňují vklad i na ostatní banky České republiky. Tyto vklady jsou zpoplatněny. Běžné vklady na účet majitele platební karty jsou zdarma, neplatíte ani za vklad na jiný účet u České spořitelny. V rámci jednoho balíčku lze vložit 60 kusů bankovek. Maximální vklad je 350 000 Kč. Vkladomat přijímá pouze české bankovky.

Nejbližší vkladový bankomat najdete snadno na stránkách České spořitelny - pobočky a bankomaty. Zde zadáte adresu a systém vám najde nejbližší vkladový bankomat ve vašem okolí.

Vkladový bankomat KB (Komerční banka - vkladomat)

U Komerční banky můžete najednou vložit až 300 000 Kč, maximální počet bankovek je 200 ks. Peníze můžete vložit pouze na svůj účet a služba je zcela zdarma. Seznam všech vkladových bankomatů KB najdete ke stažení na stránkách banky ve formátu PDF. Komerční banka zpracovala informace o vkladech na účet přes bankomat do přehledného videa. Můžete se na něj podívat hned teď.

Věděli jste, že Komerčka má zatím jako jediná v republice i tzv. drive-up bankomaty? V těch lze vybírat a vkládat peníze z okénka svého auta. Nacházejí se na vybraných čerpacích stanicích Benzina ORLEN v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Hradci Králové.

Vkladový bankomat Equa bank

Pozor! Equa bank se na sklonku roku 2022 spojila s Raiffeisen bank. Klienti Equa bank využívají od listopadu loňského roku Raiffeisen bankovnictví i další služby Raiffeisen banky. O vkladomatech „Raiffky“ se dočtete o několik řádků níže.

Vkladový bankomat (vkladomat) mBank

Svou síť vkladových bankomatů poměrně nedávno rozšířila i mBank. Mapu vkladomatů naleznete na stránkách banky.

Vkladový bankomat (vkladomat) Airbank

Airbank má denní limit pro vklad pomocí vkladového bankomatu stanovený na 600 000 Kč. Minimální částka pro vklad je 100 Kč. Maximální počet bankovek na jeden vklad je 200 ks. Služba je pro klienty zcela zdarma. Mapu vkladových bankomatů najdete na stránkách Airbank - mapa poboček a bankomatů. Mimochodem, prostřednictvím speciální služby „vkladomat z ruky“ si mohou klienti banky vložit peníze na účet prostřednictvím poukázky A na České poště. Jen je třeba počítat s tím, že Česká pošta tento typ služby zpoplatňuje a převod trvá až několik dní.

Vkladový bankomat Raiffeisen bank (RB)

Raiffeisenbank má po ČR silnou síť bankomatů. Ty můžete využít i pro vklad hotovosti na svůj účet. Maximální výše vkladu je 350 000 Kč a nejvýše 200 ks bankovek. Vklad se připisuje na účet během několika minut. Informace o nejbližším bankomatu pro vklady i výběry najdete na stránkách Raiffeisenbank - pobočky a bankomaty.

Vkladový bankomat Unicredit bank

UniCredit Bank nabízí svým zákazníkům vkladové bankomaty po celé zemi. Přehled těchto bankomatů najdete na stránkách UniCredit Bank - pobočky. Na přehledné mapě snadno zjistíte, který vkladomat je k vám nejbliž. Vkládat můžete české bankovky ve všech hodnotách. Vložený obnos se na vašem účtu objeví téměř okamžitě.

Vkladový bankomat FIO banka

Od roku 2020 má i FIO banka své vkladové bankomaty. Nazývá je recyklační bankomaty. Jejich síť se neustále rozrůstá. K dispozici jsou nonstop a jejich služby jsou zcela zdarma. Maximální denní vklad činí 250 000 korun. Kompletní seznam všech vkladomatů najdete na této stránce.

Jak a kde vložit peníze na Revolut?

Poslední dobou se množí dotazy na vklady přes české bankomaty na účet u banky Revolut. Odpověď klienty pravděpodobně nepotěší. V České republice se dosud nenachází žádný vkladový bankomat české banky, který by umožňoval přímý vklad financí na účet vedený u Revolutu. Musíte si poslat peníze nejprve na účet u české banky a následně z účtu na účet přeposlat na Revolut.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostKomentáře

Za jak dlouho jsou peníze, vložené do bankomatu mé banky, připsány na účet a mohou se vybrat v bankomatu v jiném městě?

Dulezite je, ze pro vklad nutno vlozit fyzickou kartu do ATM, takze bezkontakt, resp. GooglePay nezafunguje.

Dobrý den.Kde mohu uložit peníze v jakém bankomatu když je má banka REVOLUT??? Dik
Dá se někde vložit peníze do revolutu???
Máte někdo zkušenost při vkládání na svůj účet Revolut prostřednictvím vkladomatu v Čechách ? Prosím o Vaší radu , pomoc a postup. Děkuji moc za včasnou odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Bohužel pro vás nemáme moc dobré zprávy. V České republice se zatím nenachází ani jediný vkladový bankomat české banky, který by umožňoval přímý vklad financí na účet vedený u Revolutu. Musíte si poslat peníze na účet u české banky a až následně z účtu na účet přeposlat na Revolut.

Kde mohu uložit peníze v jakém bankomatu když je má banka REVOLUT??? Dik

Dá se někde vložit peníze do revolutu

Honzo, to je konstatování nebo otázka bez otazníku. Také by mě zajímalo, zda jdou na eurový účet, například u Air Bank, vložit z nějakého vkladomatu bankovky v Eurech?

Jdou vložit eura přes vkladomat na účet u Airbank

Dobrý den.Prpsim Vás máte někdo zkušenost při vkládání na svůj účet Revolut prostřednictvím vkladomatu v Čechách ? Prosím o Vaší radu , pomoc a postup. Děkuji moc za včasnou odpověď.

Musí být v balíčku vkládaném do vkladomatu všechny bankovky stejně srovnány?

Equa bank sice nabízí vložení cizí měny přes vkladomat, ale služba NENÍ zdarma, jak je ve článku mylně uvedeno.

Tak jsem dnes zkoušel vkladomat CS a vlozit hotovost na svuj ucet u RB a nejde to...

Jdou vložit eura do bankomatu?

CS umí vložit na který-koli účet tam naťukáte, ale musíte mít jejich bankomatní kartu. Pokud tam jdete s kartou jiné banky, že si chcete vložit na svůj účet, tak máte smůlu.

Dobrý den, lze teda vložit penize s bankomatu ČS i když mam účet u Air Bank Děkuji

JANE: to neni vubec pravda, vkladomat CS umi opravdu vkladat i na ucty cizich bank.Zrovna vcera a nekolikrat predtim jsem tak provedl.Cau

Vkladomaty České spořitelny neumí vložit peníze na jakýkoliv účet ! Pouze na účty České spořitelny.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jaká je aktuální inflace v ČR - jak se počítá a vyvíjí

Jaká je aktuální inflace v ČR - jak se počítá a vyvíjí

Máte peníze pod polštářem? Inflace je potichu krade. A bohužel i ze spořících účtů. Zkuste jednoduchou kalkulačku inflace a mějte lepší...

rodičovský příspěvek - kalkulačka

Výpočet rodičovského příspěvku – žádost a kalkulačka

Kolik je rodičovský příspěvek a kde o něj žádat? Ohrozí to finanční situaci rodiny? S kalkulačkou počty snadno zvládnete. Přičíst můžete i...

Skutecnost.cz - sociální sítě

Skutecnost.cz je nově i na Facebooku a Instagramu!

Vážení čtenáři a fanoušci skutecnost.cz, rádi bychom vám představili oficiální Facebook a Instagram účet @skutecnost.cz

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY