Investicí do zlata se dá předejít ztrátám peněz kvůli inflaci

Ti z vás, kteří mají své úspory uložené v bance s klasickým úrokem, případně dokonce spoří stylem, že si veškeré peníze schovávají doma někam do trezoru apod., by měli zpozornět. V posledních měsících lze totiž spatřovat trend poměrně vysoké inflace, která vaše naspořené finanční prostředky může znehodnotit. Řešením je investice do zlata.

Investicí do zlata se dá předejít ztrátám peněz kvůli inflaci
Foto: Pixabay

Proč nenechávat peníze ležet ladem?

Pokud peníze necháte napospas vysoké inflaci, rychle ztrácejí na své hodnotě. Zkrátka si za ně brzy koupíte mnohem méně nežli dnes. Výhodné investice mohou tomuto riziku zabránit. A je to právě investiční zlato, které v tomto směru patří k nejjistějším komoditám.

Zlato je dobrou investiční příležitostí pro každého

Oproti nemovitostem do zlata v podobě mincí a cihliček nemusíte vkládat miliony korun, stačí mít klidně menší úspory, ideálně alespoň v řádech desítek, spíše však stovek tisíc korun, aby zlato v rámci nákupu kvůli ochraně peněz mělo smysl. Je ale pravdou, že zlaté mince a cihličky dnes pořídíte klidně už od pár tisíc korun, takže jsou dostupné prakticky pro kohokoliv, nikoliv tedy jen pro bohaté investory. Navíc jeho nákup nepodléhá platbě DPH, což je další velká výhoda třeba proti zmíněné koupi nemovitostí.

Jak pořídit a prodávat zlato v Česku?

Výhodou je také snadné pořízení a následné prodání, neboť investiční zlato se dá celkem pohodlně pořídit online. Příkladem budiž nabídka renomovaného dovozce a prodejce zlata, který jinak sídlí v Obecním domě v Praze. Na jeho webu lze totiž kupovat investiční zlato ve formě cihliček a mincí z významných rafinérií. Zkuste si do vašeho vyhledávače zadat spojení slov „investiční zlato“ a při srovnání výsledků zjistíte, že zmíněná společnost přichází skutečně s prémiovou nabídkou, jež v lecčems předčí konkurenci. Kromě prodeje samozřejmě nabízí rovněž výkup zlata, a to vždy za solidních podmínek dle aktuálního vývoje cen zlata na světových trzích.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostNEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY