Otevírací doba 28.října - Lidl, Kaufland, Albert, Tesco a další

Chystáte se na nákupy během Dne vzniku samostatného československého státu 28. října? Máme pro vás informace o tom, kde bude otevřeno a které obchody musí zavřít.

Otevírací doba 28.října - Lidl, Kaufland, Albert, Tesco a další Foto: Pixabay

Otevírací doba 28. října – budou obchody otevřené 28. 10. 2023?

Koncem října si připománáme Den vzniku samostatného československého státu. Tento státní svátek se slaví 28. října a pro mnoho lidí to znamená den volna navíc. Jste-li jedním z těchto lidí, zbystřete před plánovanou cestou na nákup. Zavírá se totiž i v obchodech.

Podle zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě musí obchody a obchodní centra nad 200m² plochy zavřít v průběhu státních svátků. O které dny jde zjistíte v následující tabulce.

Datum Státní svátek
1. ledna Nový rok a Den obnovy samostatného česského státu
První pondělí po prvním jarním úplňku Velikonoční pondělí
8. května Den vítězství
28. září Den české státnosti
28. října Den vzniku samostatného československého státu
24. prosince Štědrý den, obchody se zavírají ve 12:00
25. prosince 1. svátek vánoční
26. prosince 2. svátek vánoční

Otevírací doba 28. října – Lídl

Prodejny Lidl se u nás těší stále větší oblibě. Veškeré obchody Lidl u nás ovšem dosahují rozměrů 200 m² prodejní plochy a 28. října budou zavřené. Lákavé nabídky z akčního letáku si budete moci koupit v ostatních dnech tohoto týdne.

Otevírací doba 28. října – Kaufland

Prodejny Kaufland v České republice patří k největším svojí rozlohou. Není tedy divu, že v Den vzniku samostatného československého státu musí Kaufland zavřít. Své nákupy si tedy raději naplánujte na jiný den.

Otevírací doba 28. října – hypermarket Albert

Hypermarkety Albert, jak už název napovídá, také spadá do kategorie obchodů nad 200m². 28. října zde tedy nenakoupíte. Pokud se chystáte na speciální nákupy kvůli Halloweenu, raději vše vyřiďte už před státním svátkem.

Otevírací doba 28.10. – Tesco

Bohužel ani Tesco nepřekvapí svou otevírací dobou 28. října. Prodejny Tesco budou ve čtvtek uzavřené, nakupte tedy raději předem, nebo odložte nakupování na později a věnujte se něčemu příjemnějšímu.

Otevírací doba 28.10. – Globus

Globus má po České republice méně prodejen než ostatní řetězce. Ovšem svojí rozlohou nezůstávají pozadu, a tak i Globus bude mít v sobotu 28. října zavřeno.

Otevírací doba 28. října – Penny Market a Billa

Penny Market a Billa spadají pod stejný řetězec a 28. října je čeká stejný osud. Prodejny budou zavřené. Výjimkou bývá Billa na letišti Václava Havla. Zejména u Penny Marketu a Billy doporučujeme, abyste si ověřili, jestli i prodejny ve vašem okolí budou uzavřené. Tento řetězec patří k nejmenším rozlohou svých obchodů.

Otevírací doba 28. října – prodejny IKEA

Přestože IKEA není obchod s potravinami, i zde bude v sobotu 28. října zavřeno. Chystáte-li se na nákupy bytových doplňků, zvolte raději jiný den v týdnu. Zaítm si můžete alespoň projít e-shop IKEA.

Otevírací doba 28. října – restaurace

Zákon, který upravuje otevírací dobu obchodů, se nevztahuje na restaurace. Ty proto nemusí zavírat i s rozlohou nad 200m². Převážně budou tedy restaurace otevřené.

Výjimky ovšem potvrzují pravidlo a může se stát, že vaše oblíbená restaurace bude mít zavřeno. V takovém případě nejde o nařízení zákonem, pouze o vstřícný krok zaměstnavatele ke svým zaměstnancům.

Které obchody zavírají 28. října
Lidl zavřeno
Kaufland zavřeno
Albert zavřeno
Tesco zavřeno
Globus zavřeno
Penny Market zavřeno
Billa zavřeno
Ikea zavřeno
restaurace otevřeno

sipka Chystáte se na nákup do Polska? Podívejte se na aktuální leták supermarketu Biedronka.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostKomentáře

"Globus bude mít ve čtvrtek 28. října zavřeno. IKEA není obchod s potravinami, i zde bude ve čtvrtek 28. října zavřeno."
28. října je pátek, pokud to má být informace k letošnímu roku.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Kdy se mění čas - datum posunu zimního a letního času

Kdy se mění čas - datum posunu zimního a letního času

Kdy a proč se mění čas?⏰ Budeme posouvat čas i v budoucnu?⏰ V čem je posun času výhodný? Čtěte dál a dozvíte se vše o změně času.

Vodafone (UPC) výpadek dnes - kde nefunguje internet a TV

Vodafone (UPC) výpadek dnes - kde nefunguje internet a TV

Nefunguje vám Vodafone, respektive některá z jeho služeb? Jde o aktuální výpadek sítě? Poradíme vám, na koho se obrátit a kde najít více...

Kolik zaplatíte clo a DPH za zásilky z Číny

Kolik zaplatíte clo a DPH za zásilky z Číny

Jaké je clo na zboží z Číny v roce 2024? Jak podat elektronické celní prohlášení? Vyplatí se i nadále nakupovat na AliExpressu? Odpovědi na...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY