Jak na nejlepší vánoční osvětlení stromečku a domu

Hledáte tipy na vánoční osvětlení? Chcete, aby vaše okna zářila na celou ulici? Jaké osvětlení zvolit podle trendů letošního roku? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v článku!

Bez vánočního osvětlení by Vánoce ztratily své kouzlo Foto: Pixabay

Vánoční světýlka všude kolem nás

Osvětlení doma i venku tvoří vánoční atmosféru. Bez světelných dekorací na ulicích, domech, v oknech a také u vás doma by Vánoce neměly tu kouzelnou moc, na kterou se každý rok těší nejen děti. Vánoční trhy bez spousty světel si nedokážeme ani představit. Jaké osvětlení zvolit, abyste byli i letos “in”? Která světýlka dokáží ušetřit peníze? V tomto článku se zaměříme na to, jaké osvětlení zvolit a proč.

Vánoční osvětlení na stromeček

Nejdůležitějším osvětlením každé domácnosti o Vánocích jsou světýlka na stromečku. Ta by měla doplnit a podtrhnout styl, jakým si vánoční stromeček ozdobíte. Doba, kdy se na používaly svíčky, už je dávno pryč. Díky tomu je o Vánocích méně požárů, ale hlavně je daleko více možností. Na výběr jsou barevné žárovky, ale také bílé či žluté, některé blikají, nebo dokonce mění barvy. Jelikož je rozsvícení vánočního stromu velkou událostí Vánoc, stojí za to věnovat chvíli výběru těch správných světel.

LED osvětlení vánočního stromku

Nejoblíbenější a nejprodávanější je jistě LED osvětlení vánočního stromku. Má delší životnost než klasické žárovky a navíc nyní nabízí i několik módů osvětlení. Další důležitou výhodou je spotřeba, která je u LED osvětlení nižší. Navíc se LED žárovky nezahřívají. Dostupnost tohoto osvětlení je velká a ve všech barvách. Při nákupu bílých světel zvolte takové, které je vám příjemnější.

  • Teplá bílá barva působí příjemněji, připomíná světlo svíčky, skvěle se hodí ke stromečku se zlatými ozdobami
  • Studená bílá barva se hodí k zimní atmosféře a podtrhne výzdobu vašeho stromečku, pokud zvolíte kombinaci s bílou či stříbrnou barvou

Retro vánoční osvětlení

Do módy se vrací retro Vánoce tak, jak je zažívali naši prarodiče před desítkami let. Přírodní zdobení stromečku, které je stále populárnější, provoní váš byt skořicí a badyánem. Takto ozdobený stromeček nejlépe podtrhne retro vánoční osvětlení s klasickými žárovkami a teplou bílou barvou. V obchodech najdete i osvětlení, které vypadá jako svíčky, které naše prababičky používaly na rozsvícení stromečku. Tyto varianty jsou běžně označené jako retro sady osvětlení a jsou k dostání v kamenných obchodech i internetových e-shopech.

Vánoční osvětlení na baterie do oken - hvězda, svícen, lucerničky

Vánoční atmosféru vám zpříjemní také svítící dekorace do oken. Velmi oblíbené jsou hvězdy a komety, zavěšené uprostřed okna a svícny, které stojí na parapetu. Tyto dvě varianty jsou tak běžné, že se také dají nazvat retro osvětlením.

Největším hitem letošních Vánoc jsou lucerny. Jejich světlo bylo symbolem Vánoc před příchodem elektřiny. V jejich novodobém pojetí ovšem obsahují LED žárovku a nabíjené jsou pomocí AAA baterií. Díky tomu ušetříte peníze za elektřinu. Chcete-li doladit dekoraci bytu, pořiďte si k lucerně do okna také osvětlení na stromeček s malými lucerničkami například na této stránce.

Díky osvětlení venku nasáváme vánoční atmosféru na každém kroku Foto: Pixabay

Trendy vánoční světla - rampouchy a koule

Hitem letošních Vánoc jsou také světla ve tvaru rampouchů a světelný řetěz tvořený barevnými koulemi. Zatímco rozsvícené rampouchy působí studeným dojmem a hodí se výborně jako ozdoba dveří a oken, rozsvícené koule mají daleko více barevných možností a hodí se spíše do interiéru. Skvěle vypadají na římse krbu, televizním stolku nebo parapetu okna.

Chytré vánoční osvětlení - Twinkly

Novinkou na trhu je chytré vánoční osvětlení, které můžete ovládat na dálku přes aplikaci v mobilu. Snadno si načasujete rozsvícení světel i jejich zhasnutí dopředu. Chytré vánoční osvětlení je vhodné jak do vnitřních prostor, tak i do exteriérů a nabízí mnoho světelných režimů.

Značka Twinkly nabízí mnoho variant chytrého vánočního osvětlení. V následující tabulce najdete seznam produktů, které si můžete pořídit i online.

Twinkly Strings Multi-Color Osvětlující řetězy v různých barvách
Twinkly Strings Special Edition Speciální edice, která nabízí také studenou a teplou bílou barvu, a dokonce zlatou barvu
Twinkly Icicle Světelný závěs vhodný i pro dekoraci exteriéru
Twinkly Cluster Osvětlující řetěz, který nabízí větší hustotu světel
Twinkly Spritzer Světýlka ve tvaru hvězdice
Twinkly Curtain Světelný závěs vhodný do oken a dveří
Twinkly Special Edition Věnec nebo řetěz s umělým jehličím, osvětlený jakoukoliv barvou
Twinkly Music Dongle Řetěz, který bliká do rytmu hudby
Twinkly Festoon Lights Světla, které využijete k osvětlení nejen o Vánocích

Venkovní vánoční osvětlení

Venkovním osvětlením uděláte radost nejen sobě, ale i lidem ve vašem okolí. Chystáte-li se letos rozsvítit svůj balkon či okolí svého domu, věnujte výběru žárovek velkou pozornost. Ne všechny se hodí do venkovního prostředí! Sníh či déšť by mohl osvícení zničit a možný zkrat je velmi nebezpečný.

Rozsvítit můžete stromky, keříky, rámy svého domu včetně střechy, okna a vchodové dveře. Fantazii se meze nekladou a venkovní dekorace nabízí velký prostor ke kreativitě. Narozdíl od vánočního stromku, který někteří zdobí a rozsvicejí až ve Štědrý den, venku to může zářit už od prvního adventu.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Kdy se mění čas - datum posunu zimního a letního času

Kdy se mění čas - datum posunu zimního a letního času

Kdy a proč se mění čas?⏰ Budeme posouvat čas i v budoucnu?⏰ V čem je posun času výhodný? Čtěte dál a dozvíte se vše o změně času.

Situace u nás se opět zhoršuje a vládní opatření kvůli koronaviru zesilují

Aktuální opatření ohledně covid-19 v České republice

Jaká platí nařízení Vlády v souvislosti s pandemií COVID-19? ✔️Díky tomuto článku se lépe zorientujete v tom, co se aktuálně smí a nesmí v...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY