Jak vyzrát na parkování na Letišti Václava Havla?

Chystáte se na cestu do zahraničí, ale nevíte, jak to udělat s přepravou na letiště v Praze? Jeďte vlastním vozem! V tomto článku vám poradíme, co je třeba...

Parkování na letišti a u letiště v Praze. Foto: pxhere.com

Parkování u Letiště Václava Havla vybírejte pečlivě!

Modelová situace, která se vám může hodit v případě, že se vydáváte na cestu za odpočinkem, zábavou nebo třeba pracovně. Na Letiště Václava Havla v Praze dorazíte vozem, ale co potom s ním? Kde jej zaparkujete, za kolik, jak dlouho se při tom všem zdržíte a bude vůbec na vybraném parkovišti volno? A kolik vás taková legrace vlastně bude stát?

Co nastane, když se o den dva opozdíte s návratem? Najdete ještě svoje auto na původním parkovišti? Vyvstává mnoho otázek, ale naštěstí jsou všechny řešitelné.

Nemusíte mít strach přijet na parkoviště u Letiště Václava Havla a ponechat zde svůj vůz. Na výběr nejsou jen ta „oficiální“ parkoviště, v dosahu pražského letiště je celá řada provozovatelů dalších míst, kde můžete svůj automobil odstavit. Jejich výhodou je nižší cena za parkování, než jakou byste dostali přímo na Letišti Václava Havla.

Dále můžete očekávat přidružené služby jako samozřejmý transport na letiště, ale také bezpečnostní zabalení zavazadel fólií nebo kompletní očista vašeho plechového miláčka...

Rozhodně však doporučujeme provést předem podrobný online průzkum, jenž završíte rezervací místa. Není totiž nic horšího než dorazit na vybrané parkoviště a zjistit, že je zavřené nebo obsazené.

Parkování přímo u Letiště Václava Havla (Ruzyně)

Nicméně je radno zvážit i parkování přímo u letiště dříve nesoucího název Ruzyně, dnes jméno Václava Havla. Pokud využijete službu Aeroparking, připravte se na zkoumání několika možných variant parkování na letišti. V tomto případě se parkuje přímo u Terminálu 1 a Terminálu 2, z čehož plyne výhoda rychlého přesunu. Ale na oplátku je potřeba počítat s vyššími částkami. O něco levnější je pak parkování u Terminálu 3, které vám vyjde výhodněji v řádech stovek korun.

  • Nejlevnější parkovací paket vychází na 750 Kč za 1 den, 950 Kč za 2 dny, 1 050 Kč za 3 dny a 1 450 Kč za 7 dní. Dva týdny parkování vás budou stát 2 150 Kč a za každý započatý den navíc zaplatíte 100 Kč k tomu. V tomto případě budete využívat parkování označené jako PD Holiday a své vozidlo odstavíte u Terminálu 3. Jedná se o parkování s ostrahou a kamerovým systémem.
  • Pro dlouhodobé parkování jsou využívána i další místa označená jako PA Smart, PC Comfort a PC Comfort VIP. Zde je cena za den parkování (placená v automatech na místě) stanovená na 900 Kč u PC Comfort a 1 000 Kč u PC Comfort VIP. Pokud překročíte smluvenou dobu parkování, čeká vás poplatek ve výši 100 Kč (PC Comfort) a 200 Kč (PC Comfort VIP).
  • Pozor pak na krátkodobá parkoviště P1 Express a P2 Express (obě mají 15 minut zdarma, ale každá další půlhodina je za 100 Kč, včetně přejezdu na jiné Express parkoviště). Na PB Economy a PC Comfort lze pak parkovat za 80 Kč na hodinu.

GO parking a GO servis: parkování u Letiště Václava Havla (Tuchoměřice, Ke Kopanině)

GO parking je jedním z provozovatelů parkovišť, která se nachází v těsné blízkosti Letiště Václava Havla, přesněji na adrese Ke Kopanině 406. Transfer na letiště klimatizovaným minibusem, který je v ceně parkovného, zabere přibližně 3 minuty.

V přidružené službě GO servis si můžete nechat po dobu své nepřítomnosti umýt a vyčistit vůz. Doporučená je online rezervace. Provozovatelé se pyšní tím, že týdenní sazba parkování u Letiště Václava Havla Praha je nižší než cesta taxíkem na letiště z centra Prahy a zpět.

Narazit můžete také na parkoviště v Tuchoměřicích (U Kopečku 187), které je pár minut transferem od Letiště Václava Havla (svoz je v ceně parkovného). Ceny mají více než přívětivé. V letní sezóně vás vyjde 1 den parkování na 500 Kč, 7 dní na 900 Kč. Mimo sezónu to bude 1 den za 400 Kč, 7 dní za 700 Kč.

Na letišti v Praze máte vždy možnost výběru

Služeb nabízejících parkování v okolí Letiště Václava Havla je velké množství. Najdete je jednoduchým zadáním do vyhledávače, případně rovnou v online mapách. Všechna parkoviště jsou označena na mapě, není problém si k nim dohledat další informace, jako jsou GPS souřadnice, webové stránky atd.

Rozhodně však doporučujeme, abyste si u každého takového provozovatele prošli hodnocení od zákazníků, kteří služeb využili v nedávné době. Z jejich zpětné vazby si uděláte lepší představu o tom, v jakém stavu jsou inzerované služby doopravdy, zda je na provozovatele spoleh, v jakém stavu jsou vozy určené na tranzit na letiště apod.

Až tedy poletíte třeba za zábavou do Las Vegas, nebo se budete chtít podívat na Premier League, vězte, že se nemusíte nechat nachytat předraženými taxikáři nebo službami, které vám nevyhovují: vždy máte na výběr, což platí také v případě parkování u Letiště Václava Havla.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak ušetřit při tankování při cestách po Evropě

Jak ušetřit při tankování při cestách po Evropě

Jaké jsou ceny pohonných hmot při cestách po Evropě? Kde se vyplatí natankovat? Podívejte se, jak můžete ušetřit na benzinu a naftě!

Nejlepší cyklotrasy a cyklostezky na Moravě

Nejlepší cyklotrasy a cyklostezky na Moravě v roce 2024

Jaké jsou nejlepší cyklostezky na Moravě? 🚴‍♂ Jsou to cyklostezky v Brně a okolí, nebo snad cyklostezky v Ostravě? Nebo spíše cyklostezky...

Jak si vybrat správnou autopůjčovnu?

Jak si vybrat správnou autopůjčovnu?

Máte automobil v servisu a narychlo sháníte jiný? Nebo vozidlo potřebujete dlouhodobě, ale nechcete si jej kupovat? Můžete si ho vypůjčit v...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY