Jak vyzrát na parkování na Letišti Václava Havla

Vydáváte se na cestu do zahraničí, ale nevíte, jak naložit s přepravou na letiště v Praze? Jeďte vlastním vozem! Poradíme co a jak!

Parkování na letišti a u letiště v Praze. Foto: pxhere.com

Parkování u Letiště Václava Havla vybírejte pečlivě!

Modelová situace, která se vám nemusí hodit jen v případě, že se vydáváte na cestu za odpočinkem, zábavou, nebo třeba pracovně. Na Letiště Václava Havla v Praze dorazíte vozem, ale co potom s ním? Kde jej zaparkujete, za kolik, jak dlouho se při tom všem zdržíte, bude vůbec na vybraném parkovišti volno? A kolik vás taková legrace vlastně bude stát?

Co nastane, když se o den dva s návratem zpozdíte... Co potom? Najdete ještě svoje auto na původním parkovišti? Mnoho otázek, ale všechny jsou řešitelné.

Nemusíte mít žádné obavy přijet na parkoviště u Letiště Václava Havla a ponechat zde svůj vůz. Na výběr nejsou jen „oficiální“ parkoviště, v dosahu pražského letiště je celá řada provozovatelů dalších míst, kde můžete svůj automobil odstavit – výhodou je nižší cena za parkování než jakou byste dostali přímo na Letišti Václava Havla.

Dále můžete očekávat přidružené služby jako samozřejmý transport na letiště, ale třeba bezpečnostní zabalení zavazadel fólií a po dobu vaší nepřítomnosti si můžete nechat svého plechového miláčka umýt a vyčistit... Rozhodně ale doporučujeme provést podrobný online průzkum, jenž završíte online rezervací místa. Není nic horšího než když dorazíte do místa s parkovištěm a zjistíte, že je zavřené nebo obsazené...

Parkování u letiště Ruzyně

Parkování přímo u letiště dříve pojmenovaného Ruzyně, dnes Václava Havla, je dobré nepodceňovat. Pokud využijete služeb Aeroparkingu, připravte se na zkoumání několika možných variant parkování na letišti Praha Ruzyně. Parkuje se přímo u Terminálu 1 a Terminálu 2, z čehož plyne výhoda rychlého přesunu. Ale na oplátku je potřeba počítat s vyššími částkami.

  • Nejlevnější parkovací paket vyjde na 790 korun na 8 dní – jde o kryté parkování s ostrahou a kamerovým systémem – parkování ovšem jako jediné není poblíž terminálů, tudíž je nutno počítat se svozem shuttle busem. Toto nejlevnější parkování je označené jako PD Holiday.
  • Pro dlouhodobé parkování pak jsou určena další místa označená jako PA Smart, PC Comfort a PC Comfort VIP. Pozor pak na krátkodobá parkoviště P1 Express, P2 Express (obě mají 15 minut zdarma, ale každá další půlhodina je za 100 Kč, včetně přejezdu na jiné Express parkoviště). Na PB Economy a PC Comfort lze pak parkovat za 50 Kč na hodinu.

Go parking parkování Letiště Václava Havla Tuchoměřice, Ke Kopanině

GO parking je jedním z provozovatelů parkoviště, kteří se nacházejí v těsné blízkosti Letiště Václava Havla, v ulici Ke Kopanině 406. Transfer na letiště klimatizovaným minibusem (který je v ceně parkovného) zabere přibližně 3 minuty. V přidružené službě Go Servis si můžete i po dobu vaší nepřítomnosti nechat umýt a vyčistit vůz. Doporučená je online rezervace místa. Provozovatelé se holedbají, že týdenní sazba parkování u Letiště Václava Havla Praha je levnější než cesta taxíkem na letiště z centra Prahy a zpět.

Parkování na letišti v Praze

Služeb nabízejících parkování v okolí Letiště Václava Havla je velké množství. Najdete je jednoduchým zadáním do vyhledávače, případně rovnou v online mapách. Všechna parkoviště jsou označena v mapě, není problém si k nim dohledat další informace jako jsou GPS souřadnice, webové stránky atd.

My však doporučíme, abyste si u každého takového provozovatele prošli několik hodnocení od lidí, kteří služeb využili v nedávné době. Napoví vám, v jakém stavu doopravdy jsou inzerované služby, zda je na provozovatele spoleh, v jakém stavu mají vozy určené na tranzit na letiště apod.

Narazit můžete na parkoviště v Tuchoměřicích (U Kopečku 187), které je pár minut transferem od Letiště Václava Havla (svoz je v ceně parkovného) a ceny jsou více než přívětivé – 3–5 dnů za 500 Kč, 11–15 dnů 1,000 Kč a při překročení doby parkování je účtován poplatek 50 Kč za den. Pokud je pro vás důležitá ostraha, pojištění vozu proti krádeži a poškození, protipožární ochrana a další, rozhodně to nevzdávejte, jsou i tací provozovatelé parkovišť nedaleko letiště Ruzyně.

Vždy máte možnost výběru

Až tedy poletíte třeba za zábavou do Las Vegas, nebo se budete chtít podívat na Premier League, vězte, že se nemusíte nechat nachytat předraženými taxikáři nebo službami, které vám nevyhovují: vždy máte na výběr a v případě parkování u Letiště Václava Havla to platí také.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak ušetřit při tankování při cestách po Evropě

Jak ušetřit při tankování při cestách po Evropě

Jaké jsou ceny pohonných hmot při cestách po Evropě? Kde se vyplatí natankovat? Podívejte se, jak můžete ušetřit na benzinu a naftě!

Nejlepší cyklotrasy a cyklostezky na Moravě

Nejlepší cyklotrasy a cyklostezky na Moravě

Jaké jsou nejlepší cyklostezky na Moravě? 🚴‍♂ Jsou to cyklostezky v Brně a okolí, nebo snad cyklostezky v Ostravě? Nebo spíše cyklostezky...

Jak si vybrat správnou autopůjčovnu?

Jak si vybrat správnou autopůjčovnu?

Máte automobil v servisu a narychlo sháníte jiný? Nebo vozidlo potřebujete dlouhodobě, ale nechcete si jej kupovat? Můžete si ho vypůjčit v...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY