Proč je kolagen důležitý a v jaké podobě ho nakoupit?

Mezi doplňky stravy se běžně vyskytují látky, které jsou pro lidský organismus přirozené a mají mnoho důležitých úkolů. Patří mezi ně právě kolagen. Kdy se vyplatí ho do těla doplňovat a na co si dát pozor, když chcete vybrat nejkvalitnější variantu? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Proč je kolagen důležitý a v jaké podobě ho nakoupit?
Foto: Piqsels

Úloha kolagenu v lidském těle

Kolagen je komplexní bílkovinná sloučenina s mnoha úlohami v lidském těle. Je především složkou pojivových tkání, takže se vyskytuje v kloubech, vazivu, ale například i pokožce. Konkrétně v pokožce se stará o její pevnost a vypnutý vzhled. Tělo si kolagen samo vyrábí, ale při zvýšené fyzické námaze nebo s přibývajícím věkem začíná být takto vytvořené množství nedostatečné, což se projevuje tvorbou vrásek nebo bolestmi kloubů. Jako prevence tak může fungovat právě užívání kvalitního kolagenu ve formě doplňku stravy.

Jak poznat kvalitní produkt

A podle čeho poznáte kvalitní kolagen? Především jde o formu, ve které se tato látka vyskytuje. Pro organismus je nejlepší variantou hydrolyzovaný kolagen, ten si totiž tělo dokáže využít podle potřeby přesně tam, kde je zrovna potřeba. Z kratších úseků si jednoduše složí potřebné sloučeniny vhodné pro další využití. Užívání tohoto kolagenu tak přináší nejlepší výsledky a pro lidské tělo je nejvíce přirozenou variantou.

Dodržujte pravidelné užívání podle doporučení výrobce

Aby byl účinek pořízeného kolagenu co možná největší, nestačí pouze vybrat tu správnou variantu, ale musíte se zaměřit také na pravidelné užívání v množství doporučované výrobcem. Díky tomu si organismus vždy vezme potřebné množství dané látky a využije ji přesně tam, kde je nejvíce potřeba. Výhodou kolagenu je jeho velká variabilita, kdy se můžete rozhodnout mezi práškem či kapslemi podle toho, co vám bude více vyhovovat.

Facebookový profil

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Syndrom karpálního tunelu - příčiny, příznaky, léčba a operace

Syndrom karpálního tunelu - příčiny, příznaky, léčba a operace

Syndrom karpálního tunelu. Jaké jsou příčiny a jak se dá léčit? Neignorujte první příznaky a vyhnete se operaci.

Během milostivého léta se můžete zbavit dluhů za velmi výhodných podmínek

Milostivé léto - jak postupovat a zastavit exekuci

Co je milostivé léto?☝ Od kdy je a kdy končí?☝ Jak se zbavit exekucí během milostivého léta?☝ Odpovědi na tyto i další otázky najdete v...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY