Stávka učitelů: Seznam škol, které budou 27.11. zavřené

27.11. proběhne plánovaná stávka učitelů. Podle místopředsedkyně Českomoravského odboru svazu pracovníků školství Markéty Seidlové se do ní zapojí více než polovina základních škol. Přečtěte si, o jaké se jedná.

Hlavní důvody stávky školSeznam uzavřených škol (tabulka) + mapa

Demonstranti během stávky učitelů Foto: Profimedia

Stávka učitelů: 2023 – Jaké jsou hlavní důvody protestů?

Celodenní stávka, která se bude konat v pondělí 27.11.2023 představuje hlavní formu protestů odborářů usilujících o uvolnění více peněz do školství. Vadí jim plánované snížení výdělků nepedagogických pracovníků ve školství (kuchaři, školníci, ekonomové, školní psychologové, IT pracovníci,...). Nelíbí se jim ani návrh nařízení vlády, který by měl snížit maximální počty hodin výuky financované ze státního rozpočtu.

Stávka učitelů: seznam škol, které zůstanou 27.11. uzavřené

Podívejte se níže na seznam škol z jednotlivých krajů, které se ke stávce 27.11. připojí a zůstanou v tento den zavřené.

Stávka škol: 27.11. – Plzeňský kraj

Podle nejnovějších informací bude v Plzeňském kraji stávkovat přibližně 200 škol. Nejvíce z nich je mateřských.

Stávka škol: 27.11. – Ústecký kraj

V Ústeckém kraji se do stávky zapojí více než polovina škol zřizovaných krajem. Jedná se o střední odborné školy, učiliště a gymnázia. Podle mluvčí Ústeckého kraje Magdaleny Fraňkové jich bude uzavřeno celkem 32, další se zapojí jiným způsobem.

Stávka škol: 27.11. – Vysočina

Na Vysočině se mají zúčastnit stávky učitelé a nepedagogičtí pracovníci ze 70 škol. Připojí se například Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod.

Stávka škol: 27.11. – Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji se chystá stávkovat přibližně polovina škol. Jednou z nich je Slovanské gymnázium.

Stávka škol: 27.11. – Liberecký kraj

V Liberci má stávkovat z 22 základních škol 11 z nich. Ke stávce se přidá také pět tamních mateřských škol.

Stávka škol: 27.11. – Moravskoslezský kraj

Odboráři odhadují v Moravskoslezském kraji zhruba 50% účast škol.

Stávka škol: 27.11. – Karlovarský kraj

V Karlovarském kraji se očekává účast více než 70 škol. Zapojí se například základní škola Dukelských hrdinů.

Stávka škol: 27.11. – Zlínský kraj - h3

Z 99 krajských škol se ve Zlínském kraji zapojí do stávky učitelů 27.11. zcela nebo částečně 37 škol.

Stávka škol: 27.11. – Královéhradecký kraj

V Královéhradeckém kraji stávku podpoří podle současných informací 42 škol. Konkrétně v Hradci Králové se do pondělní stávky zapojí 21 z 31 škol. 18 z nich bude zavřených.

Stávka škol: 27.11. – Jihomoravský kraj

Velkou podporu má stávka učitelů v Brně a okolí. Zapojí se do ní především mateřské a základní školy z této oblasti. O jaké se jedná konkrétně najdete níže.

Stávka škol: 27.11. – Praha

V Praze se nachází 921 škol. Do stávky se zapojí přes 100 z nich. Podpoří ji i 13 fakult VŠ. Hodinovou výstražnou stávku od 12:00 do 13:00 plánuje například Karlova univerzita, která protestovala kvůli nízkému rozpočtu ve školství už 17. října.

Stávka učitelů: seznam škol (mapa)

Níže se podívejte na konkrétní školy, které se v pondělí 27.11. připojí ke stávce a zůstanou zavřené. Více informací k dané škole najdete po kliknutí na její název.

Ke stávka učitelů 27.11. se připojí také některé firmy. Jednou z nich je Škoda Auto, která plánuje vyslat část stávkujících do Prahy, kde se uskuteční demonstrace proti vládě Petra Fialy. K demonstraci a stávce se přidají například i Třinecké železárny, které mají v plánu v tento den omezit výrobu.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Advent 2023

Kdy začíná advent a jak se počítají adventní neděle?

Přichází advent a s ním i poklidné období, kdy se v tom lepším případě nehoníme za dárky, ale v klidu rozjímáme v očekávání svátků...

Čerpací stanice

Cena benzínu a nafty v Polsku: Aktuálně na jednotlivých místech

Přečtěte si, jaká je aktuálně cena benzínu a nafty v Polsku a zda se pohonné hmoty vyplatí tankovat u tam nebo na našem území.

Platové tabulky učitelů: MŠ, SŠ, VŠ, ZUŠ + asistenti

Platové tabulky učitelů 2024: MŠ, SŠ, VŠ, ZUŠ + asistenti

📌 Podívejte se, jak vypadají platy učitelů v tomto roce 📌 O kolik se platy zvedly oproti loňskému roku a kdo do jaké platové třídy spadá,...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY