Veterán burza: Podívejte se na kalendář plánovaných akcí

Pokud patříte mezi milovníky veteránů, přečtěte si, na jaké auto-moto burzy se můžete letos ještě těšit a vyrazit na ně s přáteli nebo s rodinou. Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších akcí v roce 2023.

Veterán burza: ChotusiceAuto-moto burza: Mohelnice
Auto-moto burza: StudenecAuto-moto burza: Svitavy
Auto-moto burza: Drahotuše

Veteráni auta Foto: Pexels

Burza Chotusice

Nejznámější českou auto-moto burzu veteránů pořádá v Chotusicích u Čáslavi tamní muzeum na ploše přibližně 70 000 metrů čtverečních. Pravidelně se jí účastní několik tisíc lidí nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Kromě nákupu dílů a historických vozů, můžete zajít i do již zmiňovaného muzea, ve kterém uvidíte další kousky, které jsou určené nejen k prohlížení, ale také k prodeji. Muzeum vytvořil ze své sbírky nadšenec Pavel Jeřábek, který veterány (auta i motocykly) sbírá už od svých 14 let.

Níže najdete seznam termínů pro letošní rok.

Burza Chotusice: termíny 2023
Termíny Čas zahájení Vstupné Adresa
sobota 2. 9. 7:00 100 Kč Chotusice 220, 285 76 Chotusice
sobota 4. 11.
sobota 9. 12.

Auto-moto burza: Mohelnice

  • adresa: Petra Bezruče 795/13, 78985 Mohelnice
  • otevírací doba: některé soboty během roku od 6:00 do 12:00

Tradiční auto-moto burzu, kterou pořádá klub SKAM Olomouc v autokempu v Mohelnici můžete navštívit každý rok v květnu. Akce se však konají i v dalších měsících (např. březnu a říjnu).

Kromě prodeje náhradních dílů na veterány zde uvidíte také výstavu historických automobilů a motocyklů. Pokud jste z daleka, můžete v autokempu po předchozí domluvě přespat. Na burze je zajištěno také občerstvení (stánky i restaurace). Chcete-li do Mohelnice na auto-moto burzu vyrazit, sledujte portály zabývající se sběratelstvím veteránů, na kterých se mohou brzy další termíny objevit.

Auto-moto burza: Studenec

Veteránskou burzu můžete navštívit také v obci Studenec nedaleko Třebíče, kterou pořádá AVZO Studenec na tamním hřišti. Podívejte se do tabulky na přehled nadcházejících veterán burz konaných v letošním roce.

Veterán: burza 2023 – Studenec
Termíny Čas zahájení Vstupné Adresa
neděle 10. 9. 8:00 20 Kč horní hřiště, 675 02 Studenec
neděle 8. 10.

Auto-moto burza: Svitavy

Prodat nebo nakoupit nejen auto-moto součástky, ale i další věci, které vám leží doma  můžete na některé burze pořádané ve Svitavách na plochodrážním stadionu každou první a třetí neděli v měsíci. V tabulce jsme pro vás sepsali přehled zbývajících termínů pro rok 2023.

Veterán: burza 2023 – Svitavy
Termíny Čas zahájení Vstupné Adresa
3. 9. 6:00 do 12:00

prodávající 200 Kč
kupující 40 Kč
děti zdarma

Hálkova 7, 568 02 Svitavy
(parkování zdarma)

17. 9.
1. 10.
15. 10.
5. 11.
19. 11.
3. 12.
17. 12.

Auto-moto burza: Drahotuše

Na auto-moto burze, která se koná v Drahotuších, můžete prodat či koupit součástky do veteránů, vojenské a zemědělské techniky, ale také starožitnosti nebo další sběratelské předměty. Veteránská burza se pořádá za každého počasí. Občerstvení je na místě zajištěné. Níže se podívejte na termíny veteránských burz pořádaných do konce roku.

Veterán: burza 2023 – Drahotuše
Termíny Čas zahájení Vstupné Adresa
23. 9. 6:00 do 13:00 areál polního letiště, 753 61 Hranice
14. 10.

Zdroj:

  • garaz.cz,
  • veterankalendar.cz.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zvuková frekvence udává počet kmitů za sekundu.

Jak funguje zvuk: Co určuje frekvence a jak se měří?

Frekvence je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za jednotku času. Její základní jednotkou je hertz.

Ruská sociální síť Vkontakte: Zdroj informací pro Ukrajinu

Ukrajina používá software, který rozpozná obličeje padlých vojáků

Ukrajina používá software poskytnutý společností Clearview AI pro rozpoznávání tváře k identifikaci ruských vojáků zabitých v boji.

Jak získat rybářský lístek bez zkoušek?

Jak získat rybářský lístek bez zkoušek?

Jak získat rybářský lístek? Jaké povinnosti vás čekají? Všechny informace včetně formuláře a testu najdete v našem článku.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY