Ve Švýcarsku je zakázáno vlastnit pouze jedno morče

Věděli jste, že vlastnit jen jedno morče je ve Švýcarsku považováno za týrání zvířat? Tamní zákon pro ochranu zvířat jmenuje i další domácí mazlíčky, kteří musí být chováni alespoň po dvojicích.

Morče Foto: Profimedia

Podle zákona z roku 2008 je ve Švýcarsku zakázáno vlastnit pouze jedno morče. Koupit si musíte vždy alespoň dvě. Jsou to totiž velice společenská zvířata a tamní zákonodárci a ochránci zvířat se shodli na tom, že chovat jedno morče by se rovnalo týrání zvířat. V případě, že jedno ze dvou morčat zemře, je k dispozici specializovaná půjčovna, která zaručí, že morče nebude doma osamělé. Po zbytek života mu bude vypůjčené morče dělat společnost.

Švýcarský zákon však neopomíná i jiná společenská zvířata. Alespoň po dvojicích musí být chováni také např. papoušci, zlaté rybičky, myši či pískomilové. Zákon dále upravuje podmínky pro život různých domácích zvířat. Například kočkám musí být umožněno chodit do přírody a pokud byste ji chtěli mít jen doma, museli byste mít alespoň dvě. Rybičkám je nutné zařídit noční režim, nemohou mít neustále rozsvíceno. Ani psa nemůžete vlastnit jen tak. Každý pejskař musí totiž projít kurzem s praktickým cvičením.

Některá zvířata si díky právní ochraně užívají skutečný luxus, např. prasata s hmotností nad 25kg chovaná ve skupinách musí být horkých dnech v klimatizovaných prostorách.

Zdroj: vernonmorningstar.com/trending-now/morning-start-its-illegal-to-own-just-one-guinea-pig-in-switzerland/

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Dospělé kočky nemňoukají na sebe, pouze na lidi

Dospělé kočky nemňoukají na sebe, pouze na lidi

Proč kočka mňouká jen na lidi? Chce si s námi povídat

Vačnatec Vombat: Trus ve tvaru krychle

Není trus jako trus. Vombat ho má hranatý

Záhada okolo krychlovitých bobků vombatů byla konečně objasněna.

bobr

Kastoreum: Bobří výměšky v cigaretách a ve zmrzlině

Kastoreum je silně aromatická látka, která se přidává do parfémů, sprejů, cigaret, ale také do různých pochoutek. Je tady ale jeden...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY