PCR testy Gargtest - kloktací covid testování z domova

Vypláchněte ústa - a je hotovo. Sada Gargtest, to je spolehlivé a bezpečné PCR testování na koronavirus z domova. Gargtest přiveze kurýr, vzorek ze slin doručí i do laboratoře. Vše probíhá bezkontaktně. O výsledku budete informováni elektronicky. Služba se z Prahy rozšířila do celé České republiky.

PCR samotest - Gargtest s doručením domů Koupit
Návod Cena v e-shopu PCR vs antigen - FAQ

PCR testy Gargtest - kloktací covid testování z domova
Foto: Chromozoom

Hodnocení kloktacích PCR testů Gargtest: 10/10

 • Výhody: Test provedete snadno sami. Rozvoz kurýrem po celé ČR, nejpozději do druhého pracovního dne. Kurýr vzorek obratem odveze do laboratoře. Maximální pohodlí a komfort. Ideální pro testování v kancelářích. Elektronické vyrozumění o výsledku. Vysoká průkaznost testů. Vhodné pro cesty do zahraničí.

Kloktací PCR test na koronavirus - výsledky bezbolestně

Povinnost pravidelně se podrobovat testování na koronavirus Covid-19 je nedílnou součástí života většiny z nás. Pracovníci větších i menších podníků s alespoň 10 zaměstnanci, OSVČ, úředníci veřejné správy; ti všichni (a mnozí další) se s testováním setkávají na minimálně týdenní bázi. Pro zaměstnavatele je zajištění správného testování mnohdy tvrdým logistickým oříškem.

Rozlousknout jej krom plošných antigenních testů lze i s pomocí kloktacích PCR testů na covid. Tedy s pomocí testů ze slin, bez mnohým nepříjemných výtěrů z nosu a krku. Odběru neasistuje zdravotnický personál, je to snadné. Samotestování je doporučováno Ministerstvem průmyslu a obchodu a kloktací PCR testy jsou jednou z nejprůkaznějších a z hlediska průběhu i nejpříjemnějších metod odhalení koronaviru.

sipka Vyzkoušejte kloktací PCR test doma, kurýr ho přiveze do druhého dne

Žádné tyčinky; získání vzorku probíhá pomocí vykloktání úst malým objemem vody. Ten testovaný vyplivne do připravené zkumavky s práškem a odešle do akreditované laboratoře na vyšetření. Jen těžko si lze představit příjemnější neinvazivní metodu testování na koronavirus - bez podráždění sliznice, bez čekání ve frontách. Paradoxně právě v nich může být člověk exponován koronaviru.

Laboratorní vyšetření pak zaručuje vysokou přesnost výsledku; molekulární testy metodou RT-PCR Akademie věd České republiky nazvala „zlatým standardem“ testování. Bezpečí a pohodlí domova jsou dalšími z výsad odběru ze slin, avšak nutnost doručit vzorek do laboratoře stále vyžaduje cestu k lékaři či na odběrové místo. Existuje však převratný způsob, kdy během celého procesu nevyjdete za dveře svých domovů.

Kloktací test Gargtest na covid 19 - metoda PCR doma či v kanceláři

Přímo v českých laboratořích byl vyvinut GARGTEST SARS-CoV-2. Jde o kompletní sadu pro samotestování ze slin, jejíž použití je určeno poučeným laikům. Tedy všem, kteří si přečtou podrobný návod - testování s pomocí Gargtestu je hračka a samotest je zcela jednoduchý a bezpečný. A zároveň také účinný.

Obrovskou výhodou tohoto PCR testu ze slin je, že po online objednávce kurýr testovací sadu doručí až k vám domů či do kanceláře. Kurýr počká, až v soukromí provedete odběr, zabalenou a označenou zkumavku si od vás odebere a odveze do akreditované laboratoře. Tam proběhne vyšetření vzorku a o výsledku kloktacího samotestu budete nejpozději do druhého dne informováni elektronickou cestou. Odbornost zkoumání zůstává, komfort odběru vzorku ze slin je však bezkonkurenční a v praxi už kloktací testy pomohly nejednomu kancelářskému provozu.

Za vývojem Gargtestu stojí vědci z Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kteří spoluracovali se společnostmi AUMED a IntellMed.

Certifikovaný Gargtest splňuje všechny standardy a jeho výsledky jsou uznávány napříč Evropskou unií. To je důležité i pro cesty do zahraničí; až do výraznějšího rozšíření Covid pasů budou negativní PCR testy jednou z častých podmínek vycestování.

Kde sehnat Gargtest? Objednat z celé ČR lze na Chromozoom.cz

Distribuci Gargtestu až ke koncovým zákazníkům po celé České republice zajišťuje společnost Chromozoom (chromozoom.cz). Ta dlouhodobě spolupracuje s předními vědci v oboru genetického testování, včetně těch z olomouckého Ústavu molekulární a translační medicíny.

Je to právě Chromozoom, kdo testovací sadu Gargtestu uvedl na český trh a díky spolupráci s kurýrními službami tuto bezpečnější a jednodušší alternativu PCR testování zpřístupnil široké veřejnosti. Z Prahy, na kterou se projekt soustředil v prvním čtvrtletí roku 2021, se distribuce skrze Chromozoom rozšířila do celé České republiky a doma či v kanceláři se tak můžeme nechat pohodlně a bezpečně otestovat úplně všichni.

Kloktací test Gargtest - kde koupit?

sipka Gargtest, kloktací PCR test ze slin, objednávejte na webu chromozoom.cz

Bezpečný PCR covid test Gargtest - kurýr přijede až k vám

Jednodušší už to být nemůže. Na webu Chromozoom si Gargtest objednáte online. Při zadávání údajů vyplníte elektronickou žádanku o vyšetření. Sami si zvolíte nejvhodnější termín doručení testu - a to je z vaší strany vše. Kurýr přijede až k vám a je jedno, zda ho při objednávce nasměrujete domů či do kanceláře. Předání sady i následné odebrání obálky probíhá bezkontaktně.

Hodinu před příjezdem vám kurýr zavolá. Od té chvíle se doporučuje nejíst a pít pouze čistou vodu. Kurýr počká za dveřmi a vzorek odveze do laboratoře. Sami jistě uznáte, že jde o revoluční způsob testování: nikam nechodíte, to PCR test přijede ze vámi.

 • Výsledky Gargtestu (negativní/pozitivní) obdržíte SMS zprávou nejpozději do 48 hodin, v praxi spíše dříve. Kompletní výsledky laboratorního vyšetření vám budou zabezpečeně zaslány e-mailem.

Testovací sada Gargtest
Foto: Chromozoom

Jak funguje kloktací test? Spolehlivě jako ostatní PCR testy

Samotný proces PCR testování vám zabere maximálně 10 minut a je podrobněji popsán níže. Voda se při kloktání se zakloněnou hlavou dostane až na zadní stranu hltanu, kam míří i odběrové tyčinky při všeobecně rozšířených testech výtěrem z nosu. Průkaznost obou druhů vzorku je totožná, stejně jako jejich spolehlivost.

Vzorek je totiž v laboratořích vyhodnocován stejnou PCR metodou a právě ta má klíčový vliv na spolehlivost výsledku. Ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny Marián Hajdúch rozdíl mezi oběma způsoby odběru na základě studie odhadl na 3 až 3,5 %. „Což je statisticky nevýznamné číslo,“ dodává bývalý vedoucí laboratorní skupiny Ministerstva zdravotnictví.

Jak probíhá PCR test Gargtest? Návod odběru

 1. Umyjte si ruce
 2. Napusťte 5 ml vody do odměrky
 3. Odkašlejte si
 4. Kloktejte 20 až 30 vteřin
 5. Vyplivněte zpět do odměrky
 6. Přelijte z odměrky do zkumavky s práškem
 7. Protřepejte zkumavku
 8. Vyplňte štítek s údaji
 9. Nalepte štítek na zkumavku
 10. Zabalte zkumavku do sáčku a předejte kurýrovi

Gargtest e-shop - cena PCR testu ze slin

 • Cena sady - 1 399 Kč + doprava
 • Cena sady včetně potvrzení při překročení hranic - 1 949 Kč + doprava

Gargtest - cena dopravy, termín doručení

Služba Místo dovozu Dny rozvozu Cena za 1 adresu Poznámka
Standard Celá ČR Pondělí – pátek 350 Kč Objednávky do 18:00 doručeny následující pracovní den
Expres Praha Pondělí – neděle 590 Kč Objednávky do 12:00 doručeny ve stejný den do 17:00

PCR test ze slin Praha - Gargtest v prodeji i Na Bulovce

Pražští zájemci o vyšetření neinvazivní PCR metodou si od 1. března 2021 mohou testovací sadu Gargtest zakoupit také v lékárně Fakultní nemocnice Bulovka. V jejích laboratořích také probíhá vyhodnocení testu, o jehož výsledku budete informováni nejpozději do 48 hodin pomocí SMS.

Využití nemocniční lékárny lze doporučit především pacientům se žádankou od lékaře, které nákup sady i pozdější vyhodnocení vyjdou pouze na 150 Kč. Samoplátci bez žádanky si budou muset připlatit, kompletní balíček stojí 1 399 Kč. Oproti bezkontaktnímu doručení kurýrem musí návštěvníci Bulovky vzorek odevzdat osobně na cetrálním příjmu laboratoří.

PCR test ze slin Brno, Ostrava - Gargtest objednávejte online

Po svém uvedení na trh byly PCR testy Gargtest dostupné pouze zákazníkům z Prahy a blízkého okolí. Od konce března 2021 však kurýři testy rozvážejí po celé České republice a tudíž i do dalších velkoměst jako Brno či Ostrava.

Rozvoz v režimu Standard probíhá ve všední dny mezi 08:00 - 17:00. Při objednání do 18:00 bude Gargtest doručen následující pracovní den. Objednávky z pátečního večera, víkendu a svátků jsou doručovány druhý následující pracovní den. Objednávka z neděle tedy ke svému majiteli dorazí v úterý.

PCR vs antigenní test

Metodě antigenního testování bylo do Velikonoc v Česku podrobeno na 6 milionů vzorků. Rozdíl mezi antigenním a PCR testem snad nejlépe ilustruje skutečnost, že pozitivní výsledek antigenu musí následně potvrdit metoda PCR, nikoli naopak. RT-PCR test je velmi přesný a účinný, což platí i pro tolik pohodlné testování ze slin.

Důvodem pro tuto přesnost je skutečnost, že PCR test detekuje přítomnost virové RNA (ribonukleové kyseliny). PCR metoda míří k samé podstatě věci a dokáže odhalit nakažené koronavirem i před tím, než jsou infekční. Daní za tuto spolehlivost jsou vyšší náklady a delší čekání na výsledky.

U antigenních testů se oproti tomu výsledek dozvíte v řádu desítek minut, nemusí však být zdaleka tak přesný. „Nemalé procento infikovaných dokonce testem projde jako falešně negativní,“ citujeme z oficiálního vládního vysvětlení. Rapid Antigen test totiž detekuje virové bílkoviny a ty se v těle nakaženého nejvíce koncentrují až na vrcholu infekce. Není tak zaručeno, že v době testování nejste nakažení. Kdo chce mít jistotu pro sebe i své blízké, ten jednoznačně zvolí PCR metodu.

Co je PCR, postup PCR testů

Zkratka PCR (vyslovujeme písíár) v sobě ukrývá název Polymerase Chain Reaction, což se překládá jako polymerázová řetězová reakce. Metoda byla vyvinuta v roce 1983 americkým chemikem Karym Mullisem. Ten za svůj objev, respektive převedení PCR do praxe o deset let později obdržel Nobelovu cenu za chemii.

Využití metody PCR aktuálně vcelku pochopitelně vládne testování na Covid-19. V laboratořích však tímto způsobem běžně probíhá i diagnostika jiných infekčních i dědičných nemocí, kotrola potravin a PCR dokonce pomáhá i v kriminalistice při identifikaci osob. V zařízení zvaném termocykler dochází díky rychlým teplotním změnám v krátkém časovém úseku k vytvoření mnoha kopií vzorového kusu DNA.

Postup PCR sestává ze tří kroků:

 1. Denaturace: 94 - 98 °C, 20 - 60 sekund
 2. Nasednutí primerů: 45 - 60 °C, 20 - 45 sekund
 3. Syntéza DNA: 72 °C, 5 - 15 minut

*️⃣ Jak se nechat otestovat?

Při online objednávce si vyberete termín doručení. V něm vás na vámi určeném místě navštíví kurýr, který následně odveze vzorek slin do laboratoře.

*️⃣ Jak náročné je samotestování kloktáním?

Samotestování je zcela jednoduché a bezpečné. Součástí balení je podrobný návod. Kloktáte obyčejnou vodou, při spolknutí proces opakujete.

*️⃣ Je výsledek PCR testu ze slin spolehlivý?

Ano. Vzorek získaný výplachem úst se statisticky neliší od toho, který výtěrem nosohltanu získává zdravotnický personál. Metoda PCR je všeobecně spolehlivější než antigenní testování.

*️⃣ Kdy a jak se dozvím výsledky testu?

Laboratoř vás o výsledku informuje SMS zprávou nejpozději do 48 hodin. Na e-mail vám dorazí zabezpečený odkaz vedoucí na kompletní laboratorní zprávu.

*️⃣ Platí Gargtest pro cesty do zahraničí?

Ano, pokud cílová země akceptuje tento druh odběru. Díky certifikaci jsou výsledky Gargtestu uznávány po Evropské unii. Dvojjazyčné lékařské potvrzení o výsledku vám na vyžádání přijde e-mailem.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostKomentáře

prosím o provedení psr testu z domova

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Vitamíny v krabičce

Online lékárny - bezpečné nakupování léků v eshopech

Už jste zkoušeli nakupovat léky online?✨Kde spolehlivě nakoupit léky přes internet a kde jsou k sehnání i respirátory? Všechny podrobnosti...

Jak zjistím, že jsem prodělal covid-19 a testy na protilátky

Jak zjistím, že jsem prodělal covid-19 a testy na protilátky

Koronavirus je nejčastěji skloňované téma posledního roku. O tomto viru🦠 již víme mnohé, ale mnoho z nás nezná odpověď na základní otázku:...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY