Město Bílovec - poliklinika, nemocnice a počasí

Máme pro vás další tip na výlet za poznáním naší malebné republiky.

Město Bílovec - poliklinika, nemocnice a počasí. Foto: Pixabay

Kam za poznáním? Do Bílovce!

V nepravidelných tipech na výlety vám přibližujeme zajímavé lokality a města České republiky, kam se můžete vydat, abyste si odpočinuli od sezení u počítače a nabrali nové síly. Tentokrát se zastavíme ve městě Bílovec, které leží v Moravskoslezském kraji, v okrese Nový Jičín.

První písemná zmínka o městě se datuje do 14. století, do doby, kdy jej vlastnil Vok I. z Kravař. Ve městě žije přibližně 7400 obyvatel a jedná se o bývalé okresní město (do roku 1960). Od roku 2003 je Bílovec obcí s rozšířenou působností (kam patří dvě města – Bílovec a Studénka a dále 11 okolních obcí). Bílovec je sídlem mikroregionu Bílovecko. I když bylo město za druhé světové války hodně poničeno, historické jádro Bílovce se stalo městskou památkovou zónou.

sipka Navštivte nejzajímavější a nejkrásnějí historické památky v Praze

Tipy na výlety – památky

Tipů, co všechno můžete poznat, je hodně a představíme si je ve zkrácené formě. Detaily si můžete dohledat zde.

 • Muzeum Bílovec – nachází se nedaleko zámku, v měšťanském barokním domě z 18. století

Ve stálé expozici je možné využívat audioprůvodce a dotykových obrazovek, které jsou přístupné. Výstava se týká historie města a s ním spojeným vývojem – je zde například expozice věnovaná továrně Salcher, která vyráběla knoflíky.

 • Renesanční zámek – dominanta města byla zbudována v druhé polovině 16. století.
 • Radnice města – opět se jedná o budovu v renesančním stylu.
 • Kostel sv. Mikuláše – kostel v gotickém stylu – věž slouží jako rozhledna
 • Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše (vstupné je zdarma)
 • Větrný mlýn – Bravinné – Dolní nový dvůr – mlýn čeká na opravu, nemusí být přístupný
 • Kaple sv. Barbory – v současnosti funguje jako obřadní síň
 • Kaple sv. Panny Marie Pomocné
 • Památník osvobození
 • Socha sv. Jana Napomuckého (u kostela sv. Mikuláše)
 • Socha Panny Marie (u kostela sv. Mikuláše)

Knihovna bílovec

Pokud se v Bílovci zdržíte delší dobu, rozhodně si nenechte ujít akce pořádané místní knihovnou. Přes letní měsíce zde v areálu letního kina probíhá bohatý program a to nejen co se týká promítání filmů. Uskutečnila se zde například Farmářská snídaně. Knihovna pořádá zajímavé besedy, kursy (například základy fotografování nebo architektury a designu) a mnoho dalšího. Vyplatí se zkontrolovat aktuální program všech akcí.

Poliklinika Bílovec

Místní dlouhou dobu bojují o zachování nemocnice, naštěstí mají alespoň Polikliniku Bílovec, která je plná odborných i praktických lékařů. Polikliniku najdete na adrese Nová Cesta 531, web je www.poliklinikabilovec.cz a telefon na kartotéku, odkud vás přepojí do ordinace je: 556 411 551, nebo 556 411 552.

Městský úřad bílovec

Pokud byste chtěli v Bílovci zakotvit na delší dobu, není od věci si zjistit veškeré podrobnosti o městském úřadu. Na jeho stránkách naleznete mnoho zajímavých podkladů – důležité informace pro podnikatele, všechny volnočasové aktivity a samozřejmě i zápisy z jednání rady a mnoho dalšího. Oficiální stránky města Bílovec naleznete zde.

Úřední hodiny MěÚ Bílovec

Pondělí: 8:00 - 17:00 (polední přestávka: 11.00 - 12.00)

Úterý: 8:00 - 14:00 (polední přestávka: 11.00 - 12.00)

Středa: 8:00 - 17:00 (polední přestávka: 11.00 - 12.00)

Čtvrtek: 8:00 - 14:00 (polední přestávka: 11.00 - 12.00)

Pátek: neúřední den

Úřad práce Bílovec

Pokud máte bydliště v Bílovci a hledáte Úřad práce, pak jej naleznete v ulici Pivovarská 556/41. Níže ještě uvádíme kompletní kontaktní informace a úřední hodiny.

Zprostředkování zaměstnání Bílovec

Pivovarská 556/41, 743 01 Bílovec 1, tel. 950 139 204, e-mail: ref-zam.kop.bil@nj.mpsv.cz

Úřední hodiny

Pondělí

8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00

Úterý

8:00 - 11:00

Středa

8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00

Čtvrtek

8:00 - 11:00

Pátek

8:00 - 11:00 (jen noví uchazeči o zaměstnání a pozvaní; žádost o mimořádnou okamžitou pomoc)

Počasí Bílovec

Potřebujete zjistit aktuální počasí v Bílovci? Doporučit můžeme buď aplikace určené mobilním telefonům, s jejichž pomocí si během okamžiku dohledáte aktuální situaci kdekoliv na světě, nebo jednoduše internet. Pakliže sedíte u počítače, stačí si zadat „počasí Bílovec“ do vyhledávače a obratem uvidíte základní předpověď. Další pak získáte třeba na Meteocentru. A když vám počasí zrovna nebude přát, tak si můžete klidně zahrát nějakou hru na Playstationu.

Bílovecký zpravodaj

Místní Bílovecký zpravodaj dostávají všichni občané do schránek, ale co dělat, když se k němu nemáte možnost dostat, nebo jste konkrétní číslo ztratili? Jděte na oficiální stránky města a v menu na pravé straně si najděte položku Zpravodaj. Přes ni se dostanete do archivu, kde si lze jednotlivá čísla stáhnout ve formátu PDF.

Restaurace u Holubů Bílovec

Restaurace u Holubů je častou destinací všech, kteří se chtějí dobře najíst a napít. Vyhlášená je i místní jídelna s nabídkou 3 až 5 hotových teplých jídel. Strávníci mohou dorazit na snídaně a obědy – jídelna má otevřeno od 6:00 do 14:00. Jinak je k dispozici restaurace s řadou specialit, ochutnat můžete i místní pivo Zobak. Je zde také možnot se ubytovat.

Pohřební služba Agnes Bílovec

Pohřební služba Agnes má svou pobočku i ve městě Bílovec v ulici Slezské náměstí 24/29. Bezplatná linka, na které se dozvíte veškeré potřebné informace je: +420 800 111 202.

Bílovecká 15 neboli Bílovecká patnáctka

Bílovecká 15 je sdružení nezávislých aktivních lidí, kteří se podílejí na dění ve městě Bílovec. Na svých stránkách svým potenciálním voličům představují volební program. Cílem sdružení je aktivní podílení se na modernizaci a rozvoji města a jeho spádových obcí.

Tip na výlet: Navštivte unikátní termální lázně ve Velkých Losinách.

Zdroje: Wikipedia, bilovec.cz

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak ušetřit při tankování při cestách po Evropě

Jak ušetřit při tankování při cestách po Evropě

Jaké jsou ceny pohonných hmot při cestách po Evropě? Kde se vyplatí natankovat? Podívejte se, jak můžete ušetřit na benzinu a naftě!

Seznam povinné výbavy do auta podle zákona

Seznam povinné výbavy do auta podle zákona

Jaká je povinná výbava vozu v ČR? A co když se vydáte do zahraničí? Na co nezapomenout v Rakousku, Chorvatsku, Polsku nebo na Slovensku?

Nejlepší cyklotrasy a cyklostezky v Čechách

Nejlepší cyklotrasy a cyklostezky v Čechách

Chcete-li lépe poznat cyklostezky 🚴‍♂ ve Středočeském kraji, v jižních Čechách nebo na Šumavě, přečtěte si tento článek.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY