Bojíte se inflace? Investujte do zlata, a vaše úspory budou ochráněny!

Inflace ohrožuje úspory každého z nás. A ukrajuje velkou část naší měsíční výplaty. V podstatě zdražují všechny komodity, na kterých je společnost závislá. Nejvíce stavební materiály, nemovitosti, pohonné hmoty a energie.

Bojíte se inflace? Investujte do zlata, a vaše úspory budou ochráněny!
Foto: Pixabay

Receptů na řešení inflace, kterou způsobuje nadbytek peněz v oběhu, není zas tak moc. Jednotlivé politické strany je představují ve svých předvolebních debatách. Jen čas ukáže, které se uplatní v praxi, a především, které se setkají s úspěchem. Drobnému střadateli tak v podstatě nezbývá nic jiného, než čekat, jak se situace vyvine. Nebo se snažit být proaktivní a inflaci se postavit čelem. Třeba investováním do zlata.

Zlato versus stříbro

Investiční zlato inflaci totiž dobře odolává. V dlouhodobém horizontu si udržuje svou stálou cenu a jeho koupi nenavyšuje daň z přidané hodnoty. Kombinace těchto dvou faktorů tak ze zlata v současné době v podstatě činí ideální investiční nástroj. Na rozdíl od nemovitostí, uměleckých děl, ale i ostatních drahých kovů včetně diamantů a investičního stříbra. Od něj se investoři odklánějí kvůli DPH, od něhož na rozdíl od zlata oproštěno není. Cenu investičních slitků i mincí (bullions) tak navyšuje 21 procent putujících do státní kasy. Stojí-li tedy chytrý investor před volbou zlato, nebo stříbro, volí zlato.

Investujte do zlata!

A vy byste měli učinit totéž. A následovat tak spoustu střadatelů, kteří již tak učinili. A těch rozhodně není málo, jak dokazuje provozovatel nejznámějšího českého e-shopu se zlatem zlate-mince.cz. Ten v uplynulém roce do svých řad přivítal vůbec největší počet zákazníků za dobu své devatenáctileté působnosti na trhu. Zakladatel e-shopu Pavel Trtík uvádí hlavní důvody, které je k tomuto kroku vedli.

Investiční zlato včera a dnes

„Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého,“ říká specialista na investiční zlato. A přidává srovnání s nedávnou minulostí, kdy bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu. „Movitá část společnosti tak zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ dodává Pavel Trtík.

Švýcarské zlaté slitky

A do jaké formy zlata je vhodné investovat? Mezi zákazníky se největší oblibě těší švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus (nezaměňujte s německou rafinérií podobného jména: Heraeus). Jasného favorita pro nákup z nich dělá kombinace dvou hlavních faktorů – jejich světové proslulosti a dostupné ceně. Ve srovnání se slitky konkurenčních švýcarských a německých rafinerií tedy určitě. České alternativy oblíbených zlatých cihliček neexistují. Žádná česká mincovna totiž zlato ve formě slitků nevyrábí.

Diskrétní zlaté mince

Jsou pro vás zlaté slitky příliš objemné? Možná pro vás budou schůdnější zlaté mince. Neoznačené sériovým číslem jsou například zlaté mince Wiener Philharmoniker. V dobrých e-shopech jsou k sehnání dokonce zcela nové, tedy krásné a nedotčené mince z roku 2021. Které si můžete pořídit za cenu výše zmíněných zlatých slitků.

Sběratelské zlaté dukáty

Stabilní je také poptávka po zlatých dukátech vydávaných v omezeném nákladu například jen několik set kusů, čímž se stávají i hodnotným sběratelským artefaktem. Lídrem jsou svatováclavské dukáty, které si oblíbili patrioti akcentující jejich národní charakter. Ty se vydávají v tradiční velikosti a ryzosti, kterou ustanovil před mnoha sty lety český panovník a římský císař Karel IV. Tehdy se dukáty razily ze zlata těženého na našem území v Jílovém u Prahy.

Tak už víte, co to bude? Slitky, mince, nebo dukáty?

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jaká je aktuální inflace v ČR - jak se počítá a vyvíjí

Jaká je aktuální inflace v ČR - jak se počítá a vyvíjí

Máte peníze pod polštářem? Inflace je potichu krade. A bohužel i ze spořících účtů. Zkuste jednoduchou kalkulačku inflace a mějte lepší...

Bitcoin

Kde koupit bitcoin za CZK a jaký je aktuální kurz

Chcete se dozvědět, co je to bitcoin, bitcoinová peněženka či jaký je aktuální kurz bitcoinu? Slyšeli jste o možnosti těžení bitcoinů, ale...

osobni-bankrot-a-insolvence.jpg

Jak na oddlužení pomocí osobního bankrotu + podmínky

V článku se dočtete, co je osobní bankrot a jak na oddlužení. Dozvíte se také, jak probíhá osobní bankrot nebo kdy lze stanovit insolvenci...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY