Kde koupit bitcoin za CZK a jaký je aktuální kurz

Chcete se dozvědět, co je to bitcoin, bitcoinová peněženka či kurz bitcoinu? Ptáte se, kde u nás nakoupíte bitcoiny a jak je to s těžením bitcoinů? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v článku!

Co je Bitcoin - Kurz - Bitcoinová peněženka
Jak bitcoin získat - Bitcoin na Alze - Binance - FAQ

Bitcoin Foto: Pixabay

Co je bitcoin

Bitcoin (zkratka BTC) je kryptoměna, která vznikla v roce roku 2009. Byla vytvořena člověkem (nebo skupinou lidí) podepsaným jako Satoshi Nakamoto. Skutečná identita autora není známa. Bitcoin je kryptoměna, která je plně decentralizovaná. Je navržena tak, aby ji nikdo nemohl ovlivňovat nebo padělat. Celkové množství bitcoinů, které budou vytěženy, je dané a je to přibližně 21 000 000. Veškeré bitcoiny budou vytěženy v roce 2140. Pravidla celé sítě bitcoinu je možné upravit, ale s úpravami musí souhlasit většina účastníků bitcoinové sítě.

Teoreticky to znamená, že by se mohlo vytěžit bitcoinů víc, ale musela by se na tom dohodnout většina celé sítě uživatelů. Ti ale z logiky věci nechtějí, aby bitcoinu bylo víc a tím jejich jmění ztratilo na ceně. Proto k takovým změnám pravděpodobně nedojde. Je velmi těžké donutit tak obrovskou síť uživatelů odsouhlasit změny v zavedeném systému. Proto si získává bitcoin stále větší důvěru lidí.

Kolik je bitcoin - kurz bitcoinu online (kurz btc/czk)

Kurz bitcoinu je vysoce volatilní - kolísavý. Aktuální kurz bitcoinu najdete v grafice níže. Kupovat nebo prodávat se dají ale i zlomky bitcoinů. V současnosti se dělí na 8 desetinných míst. I tak to asi nebude pro každého a lidé s minimální mzdou budou těžko hledat příležitosti k investování právě do bitcoinu.

Zdroj: https://currencyrate.today

Bitcoinová peněženka

Bitcoinová peněženka je místo(adresa), kam ukládáte a kde spravujete své bitcoiny, nebo jiné kryptoměny. Může to být aplikace, program nebo hardwarová peněženka jako je Trezor. Všichni účastníci sítě bitcoin jsou sami zodpovědní za své kryptoměny. Pokud jednou ztratíte přístup ke své bitcoinové peněžence, není způsob, jak ji obnovit. Je proto velmi důležité si kód ke své peněžence střežit jako oko v hlavě.

Předpokládá se, že Satoshi Nakamoto, ať už je to jeden člověk nebo celá skupina lidí, disponuje necelým milionem bitcoinů. Tyto prostředky jsou od roku 2010 bez pohybu a není jisté, jestli privátní klíče k peněženkám někdo vlastní, nebo jsou tyto bitcoiny navždy ztracené.

Jak získat a jak prodat bitcoin

Způsobů, jak získat nebo prodat bitcoin je hned několik.

  • těžba bitcoinů
  • bitcoinové směnárny
  • přímá směna s některým uživatelem, která chce bitcoiny prodat nebo koupit
  • nákup a prodej bitcoinů na burze kryptoměn

Těžba bitcoinů vyžaduje výkonný hardware. Těžaři potvrzují transakce v síti. Respektive to za ně dělá jejich počítač. Odměna těžařů se každé 4 roky snižuje tzv. půlením. Bitcoiny se tak těží stále pomaleji. Analytici tvrdí, že těžba se vyplatí od kurzu šesti tisíc dolarů za jednu minci kryptoměny.

sipka Přečtěte si i ostatní články z rubriky FINANCE na Skutečnost.cz!

K nejznámějším a největším světovým burzám bitcoinů patří Bitstamp, Bitfinex nebo Kraken. Máme i českou burzu Coinmate. Zde můžete nakupovat i prodávat bitcoiny dle svého uvážení. Transakce ovšem probíhají daleko pomaleji než na klasické burze.

Pokud chcete využít přímou směnu s jiným uživatelem, můžete využít fóra jako je Bitcash.cz nebo LocalBitcoins.com. Tento způsob nákupu a prodeje bitcoinů byl v začátcích jediný možný, kromě samotného těžení. Burzy začaly fungovat až s nárůstem zájmu investorů.

Nákup bitcoinu na Alze

Alza přišla v České republice s jedinečným způsobem, jak nakupovat a také darovat bitcoiny. Na svých stránkách prodává dárkové poukazy v hodnotě 1 000 Kč, 5 000 Kč a 25 000 Kč na nákup kryptoměn. Po zaplacení obdržíte poukaz s unikátním kódem, ten vložíte na stránkách HDcrypto a obdržíte kryptoměnu v hodnotě poukazu.

Co je Binance

Binance je kryptoměnová burza, kterou založil Changpeng Zhao v polovině roku 2017 v Hongkongu. Nyní má své sídlo na Maltě a těší se velmi dobré pověsti. V březnu 2018 čelila velkému pokusu o hackerský útok, ale ten odrazila a dosud bezpečnost burzy nikdo neprolomil. Binance umožňuje směnu kryptoměn s klasickými měnami, jako je koruna, dolar nebo libra. Burza má i svou vlastní kryptoměnu Binance Coin.

Bitcoin jako investice do budoucna

Investoři předpokládají růst ceny bitcoinu i do budoucna. Počítá se s trojnásobkem aktuální ceny. Jde pouze o spekulace a s investováním buďte opatrní. Stejně jako je to u jiných investic. Pokud chcete nakoupit bitcoin, použijte peníze, o které můžete přijít, aniž byste si tím způsobili osobní bankrot.

FAQ - často kladené otázky o bitcoinu

*️⃣ Co je to bitcoin?

Bitcoin je kryptoměna, která nepodléhá inflaci a je plně decentralizovaná. Je to virtuální měna, která se spíše než k placení hodí k investicím.

*️⃣ Kde koupit bitcoin za CZK?

Ke koupi můžete využít bitcoinové směnárny, kupovat osobně přímo od prodejce, na burze nebo můžete využít poukazů na Alze.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostKomentáře

koupit

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Výpočet procent

Kalkulačka procent online - vysvětlení a slovní úlohy

Zjistěte, jak vypočítat procenta na kalkulačce, online, v Excelu i trojčlenkou. Příklady pro výpočet procent ze základu či přepočet procent...

Co je minimální mzda a kolik aktuálně je v ČR

Co je minimální mzda a kolik aktuálně je v ČR (2024)

Víte, co je minimální mzda 💰? Jaká je aktuální výše minimální mzdy v ČR? Jaká je minimální mzda v Německu? Víte, do jaké skupiny zaručené...

co-znamena-rpsn,-kalkulacka-a-srovnani-s-urokovou-sazbou.jpg

Co znamená RPSN, kalkulačka a srovnání s úrokovou sazbou

Se zkratkou RPSN se asi setkal každý, kdo žádal o finanční půjčku 💰 Víte však, co RPSN znamená a jak vypočítat RPSN? Znáte-li ji, můžete...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY