Burza talentů Ikiseq - představení investiční platformy

Ikiseq je první investiční platforma svého druhu na světě, která nabízí přímo se podílet na rozvoji konkrétního talenta nákupem podílů na jeho kariéře.

CO JE TO IKISEQ
KDO JE TALENT
IKIGAI BURZA
ZAKLADATELÉ A VEDENÍ
IKISEQ TALK A ZAJÍMAVOSTI

Český startup Ikiseq nabízí investování do talentovaných lidí s potenciálem uspět Foto: Facebook/Ikiseq

Proč a jak vznikl Ikiseq?

„Často jsem viděl v někom potenciál, jen nebylo komu to říct“, přibližuje Ondřej Novotný jednu z klíčových myšlenek nově vznikajícího projektu Ikiseq. Jde o unikátní příležitost být součástí kariéry talentovaného člověka pomocí nákupu „lidských akcií“, tedy tzv. podílů. Klíčovou roli tu ovšem hraje nejen vstupní finanční kapitál, ale i sympatie, emoce a v neposlední řadě intuice odhalit lidský potenciál.

Projekt Ikiseq vychází ze známé japonské filozofie Ikigai, díky které člověk hledá a nachází důvod svého „bytí“ na tomto světě. Vzhledem k tomu, že představuje první oficiální platformu svého druhu na světě, je jednou z hlavních ambicí jeho tvůrců být globálním projektem. Ikiseq vyhledává, zastupuje, rozvíjí a obchoduje lidský potenciál.

Co znamená pojem Ikiseq talent

Pověření lidé v Ikisequ vytvořili pro náběr jednotlivých talentů velmi propracovaný systém. Díky němu dokáží přesněji určit cenu za podíly na kariéře talenta, ale i ho následně co nejlépe představit veřejnosti. Ikiseq talent je tedy označení pro někoho, v kom firma vidí reálnou šanci stát se v budoucnu velkou, nejlépe světovou hvězdou ve svém oboru. Mohou to být například:

 • Sportovci
 • Umělci
 • YouTubeři
 • Studenti
 • Řemeslníci
 • Kreativci a další

Aplikace a burza Ikisequ: nákup i výměna podílů talenta

Jde o poměrně komplikovanou formu byznysu, a proto se oficiální spuštění aplikace a celého fungování Ikisequ v praxi muselo několikrát odložit. Hlavním důvodem bylo podle vedení to, že původně zamýšleného talenta, se kterým vše mělo odstartovat, potkaly komplikace.

Jelikož do celého fungování společnosti vstupuje velmi výrazně lidský faktor, je tato forma poměrně náročná po všech stránkách. První zveřejnění talentů (tzv. Launch) se uskutečnilo v neděli 19. prosince 2021 v 19:12.

Součástí prvního "Launche" byl kromě představení prvního talenta, také dokument o celém projektu Ikiseq. Launch kvůli současným epidemiologickým opatřením proběhl kompletně online na YouTube kanále Ikiseq.

Ikiseq Esport team a zákulisní jednání

V následujícím videu se můžete podívat, jak probíhá tvoření Esportového týmu Ikiseq, a na co se událo na jednání za zavřenými dveřmi. To a spoustu dalších informací přibližuje CEO firmy Jan Dědič.

Druhý talent: Kamil "Nate" Bouchal

Představení druhého talenta na sebe nenechalo dlouho čekat. 13. února 2022 Ikiseq zveřejnil příběh počítačového hráče hry League Of Legends Kamila Bouchala, který je ve světě gamingu a esportu známý pod přezdívkou "Nate".

Kamil začínal prakticky od nuly, bez podpory rodičů a s řadou osobních problémů, které pramenily z jeho hraní League of Legends (LoL). Jeden z hlavních představitelů Ikisequ Jan Dědic ve videu přibližuje, jaký je Kamilův potenciál, proč si vybrali právě jeho a jaké mají dlouhodobější plány s dynamicky se rozvíjejícím Esportem.

První talent Ikiseq: Jana "Janine" Řezáčová

Vůbec prvním talentem v projektu Ikiseq je talentovaná módní návrhářka Jana Řezáčová. Kreativní tvůrkyně má už nyní vlastní značku, se kterou chce pomocí Ikisequ prorazit do světa.

V tu chvíli je možné nakupovat podíly talenta prostřednictvím aplikace (zatím jen Android) nebo webu, a podílet se tak na rozvoji nejen talentů, ale i celého Ikisequ. Jednou z hlavních priorit nového startupu je nejen právní ochrana celého projektu, ale i zastupování talenta, včetně poskytnutí zázemí, či vyřízení nezbytné byrokracie na jeho cestě vzhůru.

Vybrané peníze slouží k:

 • Rozvoj tvorby talenta
 • Prezentace a její dosah
 • Osobní rozvoj
 • Rozvoj prodejních kanálů

Ikiseq bude za pochodu po svém oficiálním spuštění tvořit celý trh od nuly. Právě to je nejčastěji zmiňováno samotnými představiteli, jako potenciální riziko a může být jednou z nevýhod.

Logicky tak bude možné obchodovat zakoupené podíly až po uplynutí určité doby (odhaduje se rok a půl), během které společnost na začátku nabere dostatek investorů a talentů. V budoucnu by tak měl fungovat nejen samotný nákup a prodej talentů na burze, ale i obchodování, či výměna podílů mezi dvěma konkrétními investory (P2P obchod).

Ikiseq management: Ondřej Novotný, Čeněk Stýblo, Petr Václavek a kdo další?

Za projektem stojí známé tváře z mediálního prostředí i špičkoví odborníci na různá odvětví, které se v Ikisequ navzájem prolínají.

Zakladatelé:

 • Čeněk Stýblo – YouTuber, podnikatel, investor
 • Ondřej Novotný – spolumajitel organizace Oktagon MMA, tvůrce podcastů, moderátor
 • Petr Václavek – specialista na marketing

Další členové:

 • Jan Dědič – hlavní CEO společnosti
 • Denis Maizner – zástupce talentového segmentu
 • Oliver Sálus – speaker, moderátor
 • Martin Baroš – IT specialista

Ikiseq Talk - informace z první ruky

Ikiseq pořádá pod vedením Jana Dědiče livestreamy na Facebooku s názvem Ikiseq Talk. Prostřednictvím nich se v každém dílu projekt Ikiseq více představuje lidem a potencionálním investorům. Jsou zde mimo jiné probírány základní myšlenky, vize i detailnějších fungování jednotlivých segmentů firmy.


Zajímavosti o projektu Ikiseq

 1. Sázka na lidský potenciál, první projekt svého druhu na světě
 2. Vznik zcela nového trhu
 3. Možnost do budoucna obchodovat s podíly na dané talenty
 4. Unikátní právní prostředí, legislativně ošetřeno
 5. Na správné proinvestování vybraných peněz dohlíží dceřiná společnost Ikiseq management
 6. V budoucnu možnost koupit podíly talentů v různých fázích jejich kariéry
 7. Globální ambice zakladatelů v relativně krátkém časovém období

FAQ: časté dotazy o projektu IKISEQ

1️⃣ Kdy se datuje vznik Ikiseq?

Předně je potřeba říci, že Ikiseq ušel od první myšlenky až po oficiální spuštění náročným procesem. Prvotní signály a snahy něco podobného vytvořit se datují do první poloviny roku 2020. Oficiální spuštění platformy proběhlo 19. prosince 2021. Podrobnosti o celém projektu přinášíme v tomto článku

2️⃣ Za kolik je možné nakoupit podíly talenta v Ikisequ?

Výše investice bude čistě na volbě každého investora. Talenti budou ohodnoceni a odstupňováni podle svého potenciálu a následně bude možné si nakoupit určité množství podílů na jejich kariérách. Přesné částky bude možné najít v detailu každého talenta v aplikaci. Detaily o Ikisequ si přečti tady.

3️⃣ Co znamená Ikisek?

Český startup Ikiseq vychází ze staré japonské filozofie Ikigai. Ikiseq je zkratka pro Ikigai Security Exchange Quotation. Více celý projekt představujeme v tomto článku.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Bojíte se inflace? Investujte do zlata, a vaše úspory budou ochráněny!

Bojíte se inflace? Investujte do zlata, a vaše úspory budou ochráněny!

Inflace ohrožuje úspory každého z nás. A ukrajuje velkou část naší měsíční výplaty. V podstatě zdražují všechny komodity, na kterých je...

Nejlepší online casina pro české hráče

Nejlepší online casina pro české hráče

Zábava v online casinech je mezi českými hráči čím dál více oblíbenější. Víte, která česká online casina si pro svou hru vybrat a proč?

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY