Otevírací doba obchodů 17.11. - Billa, Kaufland, Tesco a další

Které obchody musí mít 17. listopadu zavřeno a které naopak zůstávají otevřené? V tomto článku najdete veškeré informace o otevíracích dobách 17. listopadu v oblíbených obchodech České republiky.

Otevírací doba obchodů 17.11. - Billa, Kaufland, Tesco a další Foto: Pixabay

Otevírací doba obchodů na státní svátek - pravidla daná zákonem

Otevírací dobu obchodů během státních svátků upravuje zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Ten u nás platí už od roku 2016 a ukládá povinnost zavřít všechny prodejny s rozlohou více než 200 metrů čtverečních. Toto omezení neplatí pro všechny státní svátky, které se u nás slaví, a tím se komplikuje porozumění zákona.

Z tabulky níže vyplývá, že 17. listopad mezi svátky s omezením otevírací doby nepatří a je jen na provozovatelích, jak budou mít v tento den otevřeno. Letos tento den připadá na pátek, takže ve všech větších obchodech bez problémů nakoupíte.

Státní svátky, během kterých musí mít obchody nad 200 m2 zavřeno:

Datum Státní svátek
1. ledna Den obnovy samosstatného českého státu a Nový rok
Datum se mění Velikonoční pondělí
8. května Den vítězství
28. září Den české státnosti
28. října Den vzniku samostatného československého státu
24. prosince Štědrý den - zavírá se po 12:00
25. prosince 1. svátek vánoční
26. prosince 2. svátek vánoční

17. listopadu slavíme Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva. Státní svátek je to nejen u nás, ale i našich sousedů na Slovensku. Připomínáme si události ze 17. listopadu 1939 a 17. listopadu 1989. Obě tato data se neodmyslitelně zapsala do historie naší země.

Otevírací doba prodejen 17. listopad 2023

Ačkoliv je Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva státním svátkem, zákon o otevírací době se na něj nevztahuje. Obchody proto mohou zůstat otevřené.

Nákupní centra a obchody s rozlohou nad 200m² zůstávají otevřené během těchto státních svátků:

  • 1.5. - Svátek práce
  • 5.7. - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • 6.7. - Den upálení mistra Jana Husa
  • 17.11. - Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva

Penny Market a Billa: Otevírací doba 17. 11. 2023

Penny Market a Billa patří k jednomu řetězci a dobrou zprávou je, že zůstávají 17. listopadu otevřené. Zcela bez problémů si tedy vyřídíte své nákupy i v Den boje za svobodu a demokracii.

Kaufland: Otevírací doba 17. 11. 2023

Prodejny Kaufland svou rozlohou jistě překračují 200 m² a například o Vánocích budou muset zavřít. 17. listopadu ale zavírat nemusí a vy můžete nakupovat dál. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí bude mít volno, počítejte s delšími frontami u pokladny.

Globus a Tesco: Otevírací doba 17. 11. 2023

Přestože jsou prodejny Globus a Tesco největšími v republice, zákon jim 17.11. nenařizuje zavřít. Pokud byste se chtěli vyhnout náporu lidí v obchodě, můžete využít nákupu online, který obě tyto sítě prodejen poskytují.

Albert: Otevírací doba 17. 11. 2023

Albert má po ČR více než 300 supermarketů a hypermarketů. Teší se velké oblibě i díky příznivým cenám a věrnostním bonusům. Je proto skvělou zprávou, že ve středu 17. listopadu nakoupíte bez problémů ve svém oblíbeném Albertu, protože bude otevřeno!

Lidl: Otevírací doba 17. 11. 2023

Máte-li v plánu vyrazit do prodejny Lidl pro výhodné nabídky z akčního letáku, máme pro vás dobrou zprávu. Lidl zůstává otevřený stejně jako ostatní potravinové řetězce.

Teta a DM: Otevírací doba  17. 11. 2023

Drogerie, stejně jako prodejny s potravinami, budou v Den boje za svobodu a demokracii otevřené. Díky blízícím se Vánocům a pro mnohé extra dnem volna je možné, že bude v obchodech více lidí. I vy máte ale šanci vyrazit do drogerie a třeba se vám podaří si z akčního zboží v drogerii Teta vybrat první vánoční dárky.

Sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna: Otevírací doba 17. 11. 2023

Sázkové kanceláře ve době státních svátků často zavírají. Chcete-li si vsadit na výhru svého oblíbeného týmu, bude lepší to udělat přes internet. Všechny velké sázkové kanceláře jako jsou Fortuna nebo Tipsport fungují i online.

OBI, Bauhaus a IKEA Otevírací doba 17. 11. 2023

Ať už jste kutil, který by rád vyrazil do OBI a Bauhausu, či zařizujete byt a chcete si vybrat novou pohovku v IKEA, státní svátek 17.11. vás nezastaví. Obi, Bauhaus a Ikea budou otevřené!

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Králík a velikonoční vajíčka

Velikonoční otevírací doba - které obchody jsou otevřené

Plánujete na Velikonoce odjet na chatu či chalupu nebo navštívit příbuzné či známé? 🤗 Jistě tedy již v předstihu budete řešit, co a kde na...

6 tipů, jak se efektivně zbavit prachu v domácnosti

6 tipů, jak se efektivně zbavit prachu v domácnosti

Obsahuje plísně, bakterie, pyl, roztoče, zvířecí srst, vlasy i překvapivě vysoký podíl lidských kožních buněk. Není divu, že je prach nejen...

Máte výpadek elektřiny? Podívejte se, kde jsou aktuálně odstávky

Máte výpadek elektřiny? Podívejte se, kde jsou aktuálně odstávky

Co všechno může být příčinou výpadku elektřiny? ⚡ Kde získat spolehlivé informace o délce výpadku či odstávky? ⚡ Jak se na takovou situaci...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY