Týden zodpovědného hraní poradí jak se bavit bezpečně

V pondělí 22. listopadu startuje unikátní akce s názvem Týden zodpovědného hraní. Institut pro regulaci hazardních her během něj ve spolupráci s odborníky představí veřejnosti problematiku hraní a nabídne pomoc hráčům i jejich blízkým.

Týden zodpovědného hraní - Program
Hraj se sebou fér - IPRH

Týden zodpovědného hraní poradí jak se bavit bezpečně
Zdroj: Zodpovědné hraní

Co je Týden zodpovědného hraní?

Hraní nebo sázení je pro většinu hráčů především zábava, podle různých studií ale v populaci existují až procenta lidí, kterým hrozí, že jim tahle zábava přeroste přes hlavu. Nejen na to chce upozornit akce Týden zodpovědného hraní, kterou pořádá Institut pro regulaci hazardních her. Provozovatelé hazardních her, adiktologové a další odborníci představí široké veřejnosti zásady bezpečného hraní i možnosti pomoci, které mohou využít rizikoví hráči. V týdnu od 22. do 29. listopadu se spustí široká informační kampaň v médiích, konat se budou různé webináře s odborníky a během dnů otevřených dveří se představí adiktologická centra po celé zemi.

„Cílem této aktivity je otevřít dialog všech zainteresovaných stran a informovat veřejnost o zodpovědném přístupu ke hraní, které má být především zábavou. Zároveň chceme ukázat hráčům, že pokud se ocitnou v rizikové situaci, své hraní nemají zcela pod kontrolou, existuje řada možností, jak a kde vyhledat pomoc,“ představuje celou akci Jan Řehola, ředitel Institutu pro regulaci hazardních her. „Provozovatelé hazardních her nabízí v současné době řadu seberegulačních a kontrolních nástrojů nad rámec zákona, kterou mohou hráči využít. V rámci projektu Zodpovědné hraní tyto nástroje společně s provozovateli vylepšujeme a rozšiřujeme.“

Program Týdne zodpovědného hraní - dny otevřených dveří i webináře

Týden zodpovědného hraní odstartuje masivní kampaň. Na televizních kanálech se celý týden budou vysílat propagační spoty Hraj se sebou fér a informace o zásadách zodpovědného hraní se objeví i na webových stránkách a sociálních sítích všech partnerů projektu Zodpovědné hraní.

V úterý a ve čtvrtek proběhnou dva webináře, kterých se kromě odborníků na adiktologii zúčastní také zástupce IPRH, Ministerstva financí nebo pokerový hráč. Mluvit se bude o nelegálním hazardu, vztahu regulace a seberegulace nebo o tom, zda je každý hráč hned také gambler.

Debata o současné regulaci hazardních her v České republice (23. 11.)

  • Stanislav Kouba (Ministerstvo financí ČR)
  • Viktor Mravčík (ředitel výzkumu Společnosti Podané ruce)

Je skutečně hazard současným společenským problémem? A je každý hráč hned gamblerem? (25. 11.)

  • Flary (hráč pokeru)
  • Lukáš Franz (psychoterapeut)
  • Jan Řehola (ředitel IPRH)
  • František Trantina (adiktolog, psychoterapeut)

Další důležitou součástí Týdne zodpovědného hraní jsou dny otevřených dveří v odborných adiktologických centrech. Přijít může úplně kdokoliv, primární pozornost ale bude věnována těm, kteří mají pocit, že nad svou herní vášní ztrácejí nebo ztratili kontrolu. Pro ty, kdo radši využijí pomoc online, bude fungovat posílené poradenství portálu nabertekurz.cz. Specialisté budou celý týden připraveni poradit a odpovídat na dotazy v live chatu.

Organizace Kde Kdy
Prevent 99 České Budějovice

23.11. (online dotazy), 24.11.

Společnost Podané ruce Uherské Hradiště 23.11., 09:00 - 13:00
Znojmo 23.11., 12:00 - 15:00
Olomouc 23.11., 12:00 - 16:00
Brno 24.11., 13:00 - 17:00
Zlín 25.11., 10:00 - 14:00
Prostějov 25.11., 11:00 - 15:00
Zábřeh 25.11., 11:00 - 15:00
Vyškov 26.11., 09:00 - 13:00
Naberte kurz online na nabertekurz.cz po celý týden

Na Týden zodpovědného hraní upozorní klipy Hraj se sebou fér

Na první pohled nejviditelnějším prvkem Týdne zodpovědného hraní budou propagační videa, která obsadí televizní prostor. Čtyři klipy s názvy Hraj se sebou fér a nezkoušej zvrátit prohru, Hraj se sebou fér a nastav si limity, Hraj se sebou fér a nesázej na dluhHraj se sebou fér a dávej si pauzy vtipnou formou představují základní pravidla zodpovědného hraní a sázení.

IPRH hledá cestu ke zodpovědné samoregulaci

Za projektem Zodpovědné hraní stojí Institut pro regulaci hazardních her. Jeho hlavními partnery jsou společnosti Fortuna, Chance, Sazka a Tipsport. Lídři českého herního a sázkového odvětví se v rámci projektu zavázali k plnění pravidel, která mají minimalizovat rizikové chování hráčů a která jdou ještě nad rámec současné legislativy.

„Týden zodpovědného hraní není jednorázová věc – jde o začátek zcela nové éry aktivní samoregulace ze strany provozovatelů hazardních her. Pro nás a především pro hráče samotné a v důsledku i pro českou společnost jde o zásadní přelom, který je i ve světovém kontextu unikátní: zodpovědnost za bezpečné sázení a hraní už není vymezena mantinely legislativy, ale dobrovolnými závazky největších firem na trhu, které jdou daleko nad rámec zákona. Celý systém zodpovědném hraní budeme dál rozvíjet a zdokonalovat, a tím zvyšovat komfort a bezpečí hráčů v online i offline prostředí. Naší dlouhodobou ambicí je změna společenského vnímání našeho segmentu. A chceme být dobrým příkladem i ostatním zemím,” říká ke Zodpovědnému hraní generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Přečtete si více o...

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - informace zde.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Balíčky i balíky nově na výdejních místech Sazky

Sazka spolupracuje s Balíkovnou a DPD - seznam výdejních míst

Věděli jste, že na balík už nemusíte čekat do pondělí? Můžete si ho i o víkendech vyzvednout na místech s terminály Sazka. Více se dočtete...

co-je-rvo.jpg

Co je rejstřík vyloučených hráčů z hazardních her (RVO)

Co je rejstřík vyloučených hráčů hazardních her?✂️ Můžete být v rejstříku zapsáni i vy? Co je sebevyloučení a jak ho provést?🎰 Všechny...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY