Jak a čím vybavit sklady? Vsaďte na praktický regálový systém!

Disponuje-li vaše firma skladovými prostory, po nějakém čase se vždy ukáže, že jich není stále dostatek. Místo toho, abyste se poohlíželi po nových, se zkuste zamyslet, zda váš sklad využíváte opravdu efektivně. Regálové systémy vám pomohou uložit zásoby i materiál do posledního centimetru.

Jak a čím vybavit sklady? Vsaďte na praktický regálový systém!
Foto: Pxhere

Co by ve vašem skladu nemělo chybět?

Základem skladu není jenom regálovým systém, nýbrž také další skladovací pomůcky, jimiž jsou palety, kontejnery, stohovatelné přepravky, výklopné zásuvky atd. Úložné vybavení volíme dle typu, velikosti a hmotnosti uskladněného zboží. Dále je třeba myslet na snadnou manipulaci, s níž nám pomohou paletové a vysokozdvižné vozíky. Vrátíme-li se zpět k regálovým systémům, jejich největší výhodou je možnost hloubkového zakládání. Najednou totiž zjistíte, že díky tomuto způsobu uskladnění jste získali až 100 % skladových prostor navíc.

Neexistuje univerzální řešení

S kvalitním vybavením skladů je potřeba si patřičně pohrát, aby maximálně splňovalo vaše požadavky. Jak už bylo zmíněno, každá firma potřebuje skladové zásoby uskladnit jiným způsobem. Ve velkých provozech hrají prim paletové regály, neboť mají vysokou nosnost, jsou dostatečně prostorné a odolné. Kromě toho vám nabídnou celou řadu modifikací. Jejich šikovné umístění vám usnadní nejen manipulaci se zbožím a materiálem, ale též splníte veškerá pravidla BOZP.

Flexibilita na prvním místě

Regálovým systém se doslova přizpůsobí prostorovým možnostem skladu. Patrová varianta vám umožní skladovat i objemné zboží vyšší hmotnosti téměř u stropu. Rozhodnout se můžete pro patrový sklad policový nebo paletový. Zejména v chladírenských provozech oceníte regály, které se posouvají prostřednictvím elektromotoru po kolejích. Díky této flexibilitě dosáhnete výrazné úspory místa.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostKomentáře

Chtěl bych vřele poděkovat za přínosný článek, který se mi zrovna v aktuální situaci velice hodí :-) Zařizujeme totiž s mým společníkem historicky první menší sklad pro naši společnost a není to opravdu žádná sranda... Nakoupili jsme již ochranné vybavení od firmy https://www.uvex-safety.cz/ , dále nás čekají právě regálové systémy, kde rozhodně šetřit nehodláme a snad už bude hotovo.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak začít podnikat od nuly a vytvořit podnikatelský záměr

Jak se stát podnikatelem a být úspěšný + podnikatelský záměr

Chcete rozjet svůj vlastní byznys? Podívejte se na všechny základní informace, které potřebujete znát, na jednom místě. Jak se stát OSVČ,...

Loterie Extra Renta od Sazky – tažená čísla a tabulka výher

Loterie Extra Renta od Sazky – tažená čísla a tabulka výher

Číselná loterie Extra Renta přináší hlavní výhru v podobě měsíční renty 200 000 Kč na 20 let – dohromady 48 000 000 Kč získáte za trefu 7...

IPRH hledá cestu ke zodpovědné a účinné regulaci hazardu

IPRH hledá cestu ke zodpovědné a racionální regulaci hazardu

Zodpovědní provozovatelé hazardních her se mohou regulovat sami ještě o něco lépe, než to po nich požaduje stát. Ukazuje to Institut pro...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY