Aktuální výpadky Google - proč nefunguje

Co dělat, když se vám nenačítá Google? Jak odstranit chybu na vaší straně, pokud nejde Google Play a jiné služby od Googlu? Jak dlouho výpadky většinou trvají? Kde ověřit, jestli k výpadku opravdu došlo? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v článku!

Výpadky Google nejsou běžné. Když k nim ale dojde, znamená to starosti pro miliony lidí. Foto: Pixabay

Proč nejde Google

Všechny technické vymoženosti naší doby nám značně usnadňují život. Když ale dojde k jejich výpadkům či jakýmkoliv poruchám, stojí nás to přinejlepším nervy a čas, v horším případě také peníze. Pochopením, proč Google nefunguje, snáz najdete cestu k nápravě. Pokud taková existuje. V případě technických problémů přímo u společnosti Google vám bohužel nezbývá nic jiného, než mít chvíli strpení. V tomto článku se tedy podíváme na to, co se mohlo pokazit a co můžete opravit vy sami.

Google: něco se pokazilo - výpadek Google DNS

Oznámení od Googlu o tom, že se něco pokazilo, zažil už asi každý. V naprosté většině případů se ovšem jedná o chybu na straně uživatele, respektive o výpadek internetu. Proto nejdříve raději zkontrolujte své připojení.

Postup v řešení tohoto problému tedy bude trojitý restart:

  • nejprve restartujte připojení
  • další postup je restartování počítače
  • třetím krokem je pak restart routeru

Google - aktuální výpadky

Jste-li přesvědčení o tom, že chyba není na vaší straně, pak si tuto domněnku můžete snadno ověřit. Na stránce Downdetector lidé okamžitě hlásí veškeré výpadky. Ihned se tedy dozvíte, mají-li ostatní stejný problém ve vašem okolí a také další informace o výpadku.

Výpadek - nefunguje Google na mobilu

I na mobilu si můžete na výše zmiňované stránce ověřit aktuální výpadky. U telefonů je ale ještě větší šance, že je něco špatně právě s vaším mobilem. K výpadkům Googlu totiž dochází jen zřídka. Zkuste následující kroky, které v 98 procentech pomůžou situaci vyřešit:

  • restartujte aplikaci Google a v případě, že to nepomůže, restartujte také svůj telefon
  • podívejte se, nemáte-li zapnutý mód Letadlo
  • zkuste aktualizovat aplikaci Google, je-li k dispozici
  • zkontrolujte své mobilní datové připojení či připojení k Wi-Fi
  • zkontrolujte, nemáte-li k dispozici celkovou aktualizaci svého telefonu
  • vymažte mezipaměť aplikace Google
  • zkuste vymazat také data aplikace Google

Výpadek služeb Google - mail, google meet, google play nefunguje

O něco častěji, ale stále velmi zřídka, dochází k výpadkům jednotlivých služeb od Googlu. V těchto případech k nápravě situace dochází v řádu minut. Stačí tedy chvilku počkat.

Zkuste znovu otevřít svoji e-mailovou schránku po pár minutách. V případě Google Meet poproste účastníky konference o chvíli strpení a zkuste se k hovoru připojit za chvilku. Mezitím můžete restartovat svůj počítač, abyste eliminovali chybu na své straně.

Nefunguje-li vám Google Play, pak určitě zkuste kroky popsané v odstavci o mobilu. Většinou půjde o problém s připojením k internetu. Dalším důvodem, proč se vám například nestahuje aplikace, může být zaplněné úložiště telefonu. V takovém případě vám restart samozřejmě nepomůže. Podívejte se do nastavení svého telefonu a zkontrolujte, kolik volného místa vám zbývá.

G-mail problém - co dělat, když nefunguje Gmail

Občas se vám může stát, že se nenačítají e-maily. Takový problém způsobují nainstalované doplňky v prohlížeči. Příčinou mohou být také spuštěné programy. Zkuste tedy vypnout doplňky a ostatní spuštěné programy a poté e-mail znovu otevřít.

I v případě Gmailu můžete zkontrolovat dostupnost služeb (nebo naopak hlášené výpadky) na stránce Downdetector. Pokud vám detektor výpadků oznamuje, že v dané lokalitě není žádný výpadek nahlášen a vypnutí doplňků a programů nepomohlo, zkuste trojitý restart popsaný na začátku článku.

Aplikace služby Google pravidelně přestává fungovat

Tato hláška potrápila už tisíce uživatelů. Jde o chybu, kterou má na svědomí aktualizace Google na telefonech a tabletech. V anglickém překladu se jedná o chybovou hlášku Google keeps stopping. Pokud se do této situace dostanete, přestože okno s chybou vypnete, vyskakuje znovu, protože aplikace Google stále běží na pozadí.

Tento problém se dříve vyskytl u Androidu. Šlo o nesoulad mezi aplikací Googleutilitou Android Webview. Přestože se tato komplikace už vyřešila, je dobré vědět, že podobná situace může nastat znovu. Obrana, proti takovým chybám, je zákaz automatických aktualizací. Pokud už aktualizaci, která problém způsobuje, máte, jediným účinným řešením je manuální odinstalace poslední aktualizace aplikace Google v Google Play.

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostKomentáře

Při pokusu o přihlášení do googlu nebo google play se objeví hláška nelze spojit se serverem googlu zkuste to později

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Změna dodavatele energií je sice jednoduchá, přesto ale může zabrat hodně času

Jak na změnu dodavatele energií - plynu a elektřiny

Zajímá vás, jaké kroky musíte podstoupit při změně dodavatele energií? Na co si dát pozor? Jak vybrat nového dodavatele? Poradíme vám v...

 Jak změnit a zjistit heslo a název wifi

Jak změnit a zjistit heslo a název wifi

Každý už to alespoň jednou zažil. Spadlo vám spojení, potřebovali jste nahodit záložní internet, ale najednou nevíte to pravé heslo...

K čemu je energetický štítek budov a jak jej získat

K čemu je energetický štítek budov a jak jej získat

Nevíte, jak získat energetický štítek domu nebo energetický štítek na byt? Ptáte se, k čemu je vlastně energetický štítek nemovitosti...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY