Teplice nad Bečvou – restaurace, lázně a počasí

Kam vyrazit za relaxem, zregenerováním těla a ještě přitom stihnout nějakou zábavu? Vydejte se do Teplic nad Bečvou!

Teplice nad Bečvou - restaurace, lázně a počasí Foto: Pixabay

Teplice nad Bečvou – nejen lázně

Obec Teplice nad Bečvou s necelými 400 obyvateli leží v okrese Přerov. Zdejší lázně patří mezi význačné lázně v České republice, které se specializují na kardiorehabilitaci.

Základním léčebným prostředkem jsou zdejší unikátní železnato-uhličité minerální vody, jež se k léčbě používaly již od středověku. Za návštěvu jistě stojí i Zbrašovské aragonitové jeskyně, které byly objeveny v roce 1912 a jež jsou již od roku 1926 zpřístupněny veřejnosti. Minout byste neměli ani Hranickou propast. Obec se nachází na železniční trati Hranice na Moravě – Horní Lideč – Púchov.

Teplice nad Bečvou: kam za zábavou?

Česká republika je plná nádherných míst, která můžete navštívit. Teplice nad Bečvou nabídnou návštěvníkům mnoho krás, ale také se jedná o místo, kde můžete ulevit svému tělu v místních lázních a nabrat nové síly. Když budete mít všechny procedury za sebou, můžete se jít třeba opět zničit na fotbal a nebo se vydat za večerní zábavou.

Lázně Teplice nad Bečvou a.s. – jednička v kardirehabilitaci

Lázně Teplice nad Bečvou a.s. zvou všechny návštěvníky do malebného údolí řeky Bečvy. Zde můžete relaxovat a načerpat nové síly díky unikátnímu přírodnímu zdroji – železnato-uhličité vodě, která prospívá zejména kardiovaskulárnímu systému, ale i celému organizmu. Lázně Teplice nad Bečvou staví na bohaté historii a v současnosti se řadí mezi špičková kardiorehabilitační centra. Na stránkách Lázně Teplice nad Bečvou se také uvádí: „Kromě kardiovaskulárních chorob léčíme také nemoci onkologické, nemoci z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí (cukrovka), nemoci pohybového ústrojí či nemoci nervové. Léčíme i děti od 1,5 roku.“

Prameny:

 • Kropáčův pramen
 • Galašův pramen
 • Jurikův pramen

LTNB Teplice nad Bečvou

Vedle speciálních léčebných procedur je v Lázních Teplice nad Bečvou dostupná bohatá škála dalších relaxačních a wellness procedur. Pokud se tedy rozhodnete vyrazit jen tak za relaxem, máte příležitost vybrat si z několika „odpočinkových“ procedur. Více se dozvíte na stránkách lázní.

Lázeňský dům Praha Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou sestávají z komplexu tzv. lázeňských domů, které poskytují služby tzv. pod jednou střechou (konkrétně domy Bečva, Janáček a Moravan). Všechny lázeňské domy se nacházejí v zeleni rozlehlého parku. Pokud vás zajímá Lázeňský dům Praha, tak ten prošel v roce 2016 kompletní rekonstrukcí. Tento komplex nabízí možnost luxusního ubytování v prvorepublikovém stylu. Budova Lázeňského domu Praha se nachází hned vedle kolonády, tedy v jedné z nejatraktivnějších částí areálu. Ubytování je nadmíru komfortní a většina pokojů má i vlastní terasu.

Tip: Navštivte termální lázně ve Velkých Losinách!

Lázně Teplice nad Bečvou sanatorium Moravan / Hotel Moravan

Lázeňský dům Moravan patří mezi sanatoria, tedy lázeňský dům se službami pod jednou střechou. To znamená, že se zde ubytovaní klienti dočkají stravování, procedur, i lékařských vyšetření. Hotel Moravan pochází z dvacátých let minulého století a tyčí se nad údolím řeky Bečvy. A stejně jako ostatní domy je obklopen zelení. Kromě léčebných a relaxačních procedur je zde k dispozici bazén, wellness centrum a také půjčovna kol a nordic walking holí. Dostupný je o přístroj Vacushape – na cílené spalování tuků v problémových partiích. Zájemci mohou v poláriu podstoupit unikátní léčbu chladem atd.

Sanatoria – lázeňské domy

 • Bečva
 • Moravan
 • Janáček

Lázeňské domy

 • Slovenka
 • Praha
 • Vlasta
 • Lesanka
 • Radost
 • Milena

Zbrašovské aragonitové jeskyně Teplice nad Bečvou

Jednou z povinných zastávek v Teplicích nad Bečvou by měly být Zbrašovské aragonitové jeskyně. Jedná se o jedinečný jeskynní systém v Evropě, který vznikl současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek. Jeskyně jsou nejteplejší v České republice – celoročně si drží stálou teplotu 14,5 stupně Celsia. Zbrašovské aragonitové jeskyně byly objeveny v roce 1912 a veřejnosti pak zpřístupněny od roku 1926. Další informace a otevírací dobu naleznete zde. Nedaleko se také nachází národní rezervace Hůrka a v ní Hranická propast, zvaná také Macůška – nejhlubší zatopená jeskyně světa.

Ubytování Teplice nad Bečvou

Ubytovat se v Teplicích nad Bečvou můžete v některém z mnoha penzionů (také mají nabídku wellness), nebo přímo v lázních – vybrat si můžete některý z Lázeňských domů, které se nachází v obklopení zeleně. Buď se podívejte na nabídku Lázní Teplice nad Bečvou, nebo zkuste penziony Diana, Jiřinka či Ostravanka.

Teplice nad Bečvou byty

Kdyby vám prostředí Teplic nad Bečvou učarovalo natolik, že byste zde chtěli zakotvit na delší čas, můžete se podívat na dostupné byty – jak k pronájmu, tak i ke koupi. Využít můžete služeb některých z online realitních kanceláří, ale vzhledem k velikosti obce počítejte, že lepší byty seženete v nedalekých Hranicích na Moravě.

Restaurace Teplice nad Bečvou

V rámci Lázní Teplice nad Bečvou lze doporučit některou ze zdejších kaváren – Bečva, Moravan a Janáček. Všechny nabízejí bohatý jídelní lístek a celou řadu chutných pokrmů. Není to jen o posezení u kávy, jak by mnozí očekávali (můžete nahlédnout do jídelních lístků). Pokud byste chtěli jiný gurmánský zážitek, můžete se podívat například na TripAdvisor a vyzkoušet nejlépe hodnocené restaurace v okolí – tedy hlavně v Hranicích na Moravě.

Tip na výlet: Navštivte Hukvaldy - rodiště hudebního skladatele Leoše Janáčka

Počasí Teplice nad Bečvou

Nic nedovede pokazit dovolenou více než nepřízeň počasí. Abyste byli na všechno připraveni, doporučujeme bedlivě sledovat předpověď počasí a to ideálně přímo pro Teplice nad Bečvou. Jak si zjistit počasí? Ideální jsou specializované aplikace přímo v mobilním telefonu. U počítače můžete zadat třeba do Google heslo „Počasí Teplice nad Bečvou“, anebo se vydat na osvědčenou stránku Yr.no.

Horní Bečva

Horní Bečva je horská obec, která se nachází v Chráněné krajinné oblasti Moravskoslezské Beskydy – asi 13 kilometrů východně od Rožnova pod Radhoštěm. Obec leží podél silnice I.třídy z Valašského Meziříčí – Rožnov p. Radhoštěm – Makov (hraniční přechod do SR) do Žiliny (SR).

Pokud sem plánujete na dovolenou a nevíte si rady s ubytováním, tak i s tím vám pomůžeme. Podívejte se na ubytování Horní Bečva, které nabízí vyhledávač ubytování MegaUbytko.cz. Nabízí mnoho možností pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v této krásné horské obci. Mezi možnosti patří hotely, penziony, chalupy a apartmány. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro všechny typy turistů, od rodin s dětmi až po skupiny přátel nebo sportovce. Kromě výběru ubytování Horní Bečva nabízí také mnoho aktivit v přírodě, jako je turistika, lyžování, cyklistika a mnoho dalšího. Obec je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v krásné přírodě.

Přírodní zajímavosti v okolí Horní Bečvy

 • přehradní nádrž Bečva
 • Přírodní památka Kudlačena – rašelinné louky
 • Přírodní památka Kladnatá - Grapy – smrkový les na rašelinném podkladu
 • Přírodní památka Pod Juráškou
 • pramen Rožnovské
 • Beskydská oblast tmavé oblohy

Zdroje: Wikipedia, teplicenb.cz, ltnb.cz, hornibecva.cz

Komentáře

Pridat komentář


Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost



SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Seznam povinné výbavy do auta podle zákona

Seznam povinné výbavy do auta podle zákona

Jaká je povinná výbava vozu v ČR? A co když se vydáte do zahraničí? Na co nezapomenout v Rakousku, Chorvatsku, Polsku nebo na Slovensku?

Kde rostou momentálně houby - mapa a oblasti

Kde rostou momentálně houby 2024 – mapa a oblasti

Odstartovala sezóna hub a my pro vás máme informace, kde rostou houby aktuálně. Podívali jsme se i na aplikaci Na houby. Čtěte dále a...

Nejlepší cyklotrasy a cyklostezky na Moravě

Nejlepší cyklotrasy a cyklostezky na Moravě v roce 2024

Jaké jsou nejlepší cyklostezky na Moravě? 🚴‍♂ Jsou to cyklostezky v Brně a okolí, nebo snad cyklostezky v Ostravě? Nebo spíše cyklostezky...

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ TIPY